Ти го сакаш, но другарка ти го има

Дискусија во 'Сингл' започната од deskarada, 15 јуни 2012.

 1. Sartela

  Sartela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  24
  е кај мене беше обратна ситуацијата, таа го сакаше јас го имав, но кога дознав беше прелошо, ние со него се мувавме а таа да го сака веке пред една година, таа не запозна и во моментот јас и викам леле мааа овај е за мене, и направи поглед еден неубав ама ја не му дадов некое значење и од кога дознав што била работата ми беше толку неубаво, бидејки тој ми беше мене само за забава, ако ми кажеше таа јас немаше ништо да направам со него...но бидна и ден денес другарството не ни е исто..
   
 2. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Ти не си знаела, има некои така наречени другарки што го прават тоа намерно, со умисла :)
   
 3. Sartela

  Sartela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  24
  да и тоа е многу лошо, оти во денешно време лугето само за себе гледаат, и газат преку се...
   
 4. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Другарка ми се муваше со еден и после почнаа да одат т.е беа во врска и јас до тогаш незнам ми беше убав али не ни размислував толку не ни зборев и од кога почнав да искачам со него и другарка ми и се зезавме со него ова она и мене почна да ми се свиѓа иии си викам не неможеш да го свиѓаш дечко и е на твојата најдобра другарка и неможев преку тоа и не кажав на никој секако и многу инсистирав да искачаме со него и другарка ми и зборев помеќе со него отколку со неа и мислев дека не приметува нешто..иии после кога раскинаа не бев среќна сепак најдобра другрка ми е ама и она малку повеќе некогаш го напнуваше и после неколку месеци решив да и кажам ии и кажав и викаше не бе не се лутам што ти е ама работата е што јас и кажав дека после кога раскинале сум го свиѓала иии она знам дека беше лута ама нејќев да и кажам...ии си мислев па што ако и кажев кога беа у врска тогаш..уште повеќе ама сега се тоа го поминав и сватив каков е навистина дека не е таков како што се праеше пред мене и другарка ми...:)
   
 5. Angela12345

  Angela12345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  26
  Абе луѓе за машко ли се прекинува долгогодишното другарство???
  Јас ве разбирам сите ве разбирам и јас сум се нашла во ваква ситоација да и љубоморам на најдобрата другарка дека машките повеќе неа ја свиѓаат, а мене не зошто таа е поубава. (денес машките гледаат по изгледот а не по карактерот) И имам кажано дека овој оној ми се свиѓа се и имам кажано и таа мене. Ама има и машки кои на двете ни се свиѓаат истовремено. И еднаш сме разговарале на таа тема и таа ми рече ако и понудел некој пр. врска или мување таа ке одбиела заради само заради мене, а јас пак и викам ако некое машко што ни се свиѓа и на двете и ако ја одбере неа јас нема за што да се лутам неа ја сака а не мене. И обратно :) :) :)
   
 6. Cloee

  Cloee Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  35
  И јас сум била во таква ситуација многупати,да сакам некој а он да биде со другарка ми.Затоа веќе не кажувам кого сакам (свиѓам),затоа што после ако он и се пушта на другарка ми некако сите што знаат дека ми се свиѓа ми праќаат погледи некои и многу ми е незгодно и затоа се почнав во себе да си чувам на никој да не кажувам,за да не се најдам во незгодна ситуација.Единствено знам вака по некои форуми да се изповедам.

  Па ајде тука ќе си се исповедам нешто
  Веќе подолго време се случува ова...Кога и да дојде некое машко,прво ја заприметува другарка ми,почнува да и се пушта и се и без разлиа дали ќе се муваат,фатат итн,после голем дел од нив ми се пуштаат на мене.Дури еден и кажа на една моја другарка што треба да се муваат што правам јас со тебе ваква глупа,глеј колку е паметна и природно убава другарка ти.Убаво ми е така кога некој ми се пушта и се тоа,али не ми се свиѓа што секогаш отпосле ме приметуваат пошто на почеток не зборам,срамежлива сум и после се опуштам.Е сега другарките знаат често да речат демек прво на мене па после на тебе ти се пушта(ако го одбиле,тогаш и ја би го одбила се разбира да испадне глупо,а ако не го одбиле викаат демек на зезанција ова-она |( ,јас знам што е зезанција и машките во озбилен муабет,па дури и на само ми се имаат вака пуштано,не е на зезање)
   
 7. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  348
  Доколку се најдам во ваква ситуација, а ми е поважно да го зачувам другарството :!: -ќе заборавам на момчето. Овде следи правилото: "Бившиот на другарка ти никогаш не смее да биде ни твој потенцијален."
  Барем јас се водам по ова, ама па и никогаш не ми се случило-така да на мирно сум. :lol:
   
 8. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.643
  Допаѓања:
  51.569
  Дечкото на другарка ми, по автоматизам ми станува другарКА :D
  Со другарка ми отсекогаш сме имале горе доле сличен вкус, дури и за прва љубов имавме ист дечко (го манијачевме заедно 1-2години :D ) ама штом истиот стане нејзин дечко за мене веќе е завршена приказна, ми се брише сам по себе од мисли :) Се повлекувам, како што и другарките се повлекуваат за мене.
  Кога бевме средно се договаравме, ако едната го ќари типот, да и раскажува на другата дали вредел за толку да сме се замарале :D
  Ако не се почитуваме меѓу себе, како да очекуваме другите да не почитуваат :)
   
  На srcekrsacka и TheIdealMe им се допаѓа ова.
 9. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.153
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  И јас бев во ваква ситуација. Со бившиот требаше да и го местам на една другарка се додека еден ден не ми рече дека мене ме свиѓа повеке а не неа. И излеговме еднаш само прошетавме и се бакнавме но му реков дека тоа ништо не значи и дека нема ништо да биде ако другарка ми е против. Ја прашав неа веке следниот ден дали и пречи, ако и пречи веднаш ке прекинам со него секаков контакт. Таа рече дека не и се допаѓа воопшто, никогаш не и се допагал, не е нејзин тип. И јас си тргнав со него, но раскинавме. И погоди по една недела одкога раскинавме кој се смува со него. Да, да ,да другарка ми. Сега сме скарани а тие двајца никогаш не тргнаа. Тој си фати друга женска. Сума сумарум, не и кажувај кога некој ти се свиѓа, туку земи ги работите во свои раце и ти пушти му се прва на оној кој ти се свиѓа. :)
   
 10. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  721
  Ситуацијата е слична како на фудбалски натпревар. Ти ја сакаш топката, ама друг ја има ја води одредено време и на крајот ја шутира и ти ја додава и ти ја имаш. :D Got the point girls? :)
   
 11. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  1.483
  Сум се нашла во ваква ситуација и може да се каже дека и сега сум во таква...Само што со ,,другарката" сме скарани и не ме интересира ако јас се смувам со него и покрај тоа што она го свиѓа.Се покажа она каква е,сега на мене е ред.Она го свиѓа,јас го свиѓам па он нека одлучи... :D Ќе видиме деновиве што ќе биде :lol:

  Иначе поздрав до сите феминки кои се нашле,моментално се,и ќе се најдат во ваква ситуација со песната...
  http://www.youtube.com/watch?v=xEGTNkwEp9A

  Би поднела од секого се,но од тебе не,
  те имав како сестра блиска...
   
  На CharmedGirl и demonio им се допаѓа ова.
 12. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  ми се има случено ваква ситуација со мојата најверна другарка се приметуваше дека и таа и јас го симпатизиравме ама кога тој неа ја одбра мене автоматски ми стана одбивен ,повеќе не го гледав во таа смисла само како другар ништо повеќе од тоа :)
   
 13. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  676
  оу да да да да :D :D јас со негов другар , тој со моја другарка од инает.И сеа сме заедно :D
   
 14. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  Рака на срце многу сме си глупи некош ние женичкиве
  кога се работи за машко..
   
 15. Marija0505

  Marija0505 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Во поранешното друштво никогаш ги немав овие проблеми бидејќи некако сите 3 имавме различни вкусови а и деца бевме .....кога почнав у втора средно да се дружам со 6 нови девојчиња некако се се смени.Некако по правило каде и да бевме испаднати на некоја од другаркиве некој што и се свиѓал ми идеше ми се удвараше мене.....меѓутоа јас сум била само фина и културна ќе направам муабет и ништо повеќе .....али овие тогаш уште не блиски другарки ова секогаш ко сваќаа како закана и оп пробуваа на најразлични начини да ме отргнуваат од дечково од местово или сл......мислам патетично,бар да направев нешто да имаше причина........али добро тоа биле некои детски работи.Инаку се има случено така да имам земено на другарка некој.......крива сум,до ден денеска си го спомнувам тоа....али не беше некој битен нешто да го сакала или слично,некако почна детево да ми се удвара отпрво нејкев ништо после демек врска почнавме,али ја прекинав за брзо...... со другаркава тогаш некој изладен однос имавме.али сега па се неразделни,сме преминале преку толку небитна ствар и трае уште пријателството..Незнам некогаш и несвесно правиш некои работи,некоја vis major ама мислам дека е мн побитно да не си го направил тоа со намера ,да знаеш да се извиниш и да гледаш у иднина да не ја оплескаш :$
   
 16. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.858
  Пол:
  Женски
  Гледам па кога ми го зеде се усреќи со него...можеше таа сто пати подобар да најде ама сакајки мене да ми наштети самата гробот си го ископа.
   
 17. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  пред месец и нешто баш една другарка со која од средно се дружиме ми спомна дека го видела тој со кој бевме најдолго заедно-убав на изглед ама катастрофа од човек и кога ми рече се разубавел :tmi: незнаев дека и на неа и бил симпатичен ама бил со друга девојка, така да и да сакаше да биде со него ке и кажев слободно-само ке ја видев дали ке издржеше сето она што го издржував јас :lol:

  што сме ние женските глупави, ке се караме па дури и некои случаеви тепање за машко :fubar: :tmi: машки има со лопата да ги ринеш-а дали машко би се скарал или степал со другар за девојка :!: имав шанса да видам лично два случаеви на мое момче другарот да му се допаднам-се обиде да ме намами заедно да би пробале, секако дека реков НЕ и си останав на зборот :!: да, се скарале ама јас не сум била главната причина за кавгата и секако се смириле и колку што јас знам сеуште се дружат :)
   
 18. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.621
  Работава ваша е има малку фраери,а голем избор на девојки и сега ке се потепате која да го освои,да не беше смешно ке беше трагично.
   
 19. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  машки има доволно а и девојки така да нема потреба од тепачки :)
  секоја девојка размислува на поинаков начин, не сме сите исти постојат исклучоци :!:
   
 20. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.768
  Нема сакање. Нема чепкање на дечкото од другарката, ма каков сака нека е. Нема чепкање на туѓ дечко, а не па баш од другарка.

  Тоа е чиста љубомора, завист, зошто таа има нешто убаво што вие го немате ! Па сакате да го украдете. Ама таквиот дечко нема да ве цени вас, а ќе ја загубите и другарката, но и почитта од околината.
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.