1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ти го сакаш, но другарка ти го има

Дискусија во 'Сингл' започната од deskarada, 15 јуни 2012.

  1. lana8

    lana8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    180
    Колку незгодна ситуација. Мислам нема што тука да се коментира. Тој е забрането овошје, а таа ти е сестра. Дечкото е за еден период, а таа е за цел живот.
    Што да се кажи повеќе. Никако гибања на тој дечко. И не би требало ни чувства да се родат воопшто.
    Во ваква ситуација нема добивка. Што и да направиш-губиш.
     
    На biggirlsdontcry му/ѝ се допаѓа ова.
  2. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    Одамна нема никој пишувано ама МОРАВ. Мене со 1 „другарка“ ми се деси и тоа 2пати. Ми беше симпатично едно дете, другар на другар се дружевме, влезе у наше друштво, и онака се слушавме, фб, смс, беше фин, другарство ама полека идеше накај нешто повеќе.Од друштво сите збореа за нас ко демек ќе биде ние си се смешкавме само. И една вечер и другарката дојде и ги запознавме со него, она знаеше дека има некоја искричка меѓу нас, и вечерта испадна ко он со поминување со кола накај дома да ја превезе и неа пошо беше успат. И Ок и по некој ден слушам од неа дека они се заедно. Ок. Со дечкото си останавме супер другарчиња и ден денес. И идеа они едни добри 7-8 месеци и после раскинаа. Додека беа заедно у едно друштво бевме сите и мене ми се засвиѓа едно дете( на другарка братучед). Она знаеше многу добро дека он мене ми се свиѓа и требаше да искочиме цело друштво со дечкото и негово друштво. Ама јас баксуз се разболев и не искочив. И понеделникот другарка моја од школо која била искочена со нив тој викенд ми кажува они се смуваа. И јас :| . Сега се заедно има мислам повеќе од година,заљубени се, мило ми е за нив, а со неа ретко се гледаме и искрено не сакам да ја гледам, не можам да ја погледнам во очи мене ми е непријатно од неа а нз зошто.
     
  3. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Мислам дека се ретки женските на кои ова им се нема случено барем еднаш. :?:
    Се затрескав во едно дете, на фб лајкови, ми пишеше, после почнавме да се дружиме, иста музика слушавме и нонстоп мене ми правеше муабет и после испадна дека свиѓал моја другарка. Ај шо свиѓаше свиѓаше ама и оваа се смувала со него на пијано божем иако знаеше дека се трескам по него. И, продолжи да се мува со него некое време. :headbang:
    Ме заболе ама после си најдов поасална симпатија. :D
     
  4. BadBitchBomb

    BadBitchBomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    93
    Другарките извртиле милион дечковци но незнам, дали не се мој тип некако. Доколку сакаш со твојот дечко да ти биде убаво и да се дојде до вакви ситуации другарка ти да се заљуби во него држи го подалеку од нив. Значи излегување во исто време со другарки и со него Н-Е! кога си со него биди само со него, кога си со пријателите биди само со нив.
     
  5. BadBitchBomb

    BadBitchBomb Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    93
    Да, се согласувам но мислам дека и во другарка не треба да се има толку многу доверба, ќе им веруваш и на крај може да те зезне некоја за сите останати ;)
     
    На Sara123, Sanjichka007 и Angel4eeee им се допаѓа ова.
  6. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    A кога машкото напиња за другарка ми а другарками е лесна и денес може да се случи и да... ја намерно ке идам кај неа денес. :)
     
  7. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Aнѓелче не те разбрав добро?кој напиња,дечко ти ли :^) ?и што ти е крива другарка ти,она е лесна а мајмунот е што,фраер можда |( .
    и се смири со тој шо те изневери,убаво ли прочитав :o ?
    позз до тебе :*
     
  8. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Да ама еден нов што требаше да ми биде а веќе не ми е ништо :!:
    не бе какво мирење не сум до толку ненормална :^) али сепак незз што ми е, сеа сме другари а ја викав дека после врска другарство нема :^) изгледа појако е од мене. Тој и ден денес напиња да се смириме ама ја не . Али му дадов услов за тоа ако сака да се смириме да направи нешто што не направил на ниедна :lol: Потоа ми се јави да ме праша што да направел ( па тој е луд ко да не му текнува ]:) ) И ја му реков ако се фрли од највисоката карпа тогаш ке му простам се ( е може не требаше така да кажам ама бидна :lol: )

    Зна4и сеа сме другари а повторна врска со него нема шанси
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    те сфаќам да ,тешко е љубовникот после да го гледаш како другар,невозможно е.
    убаво си му рекла да се фрли од некаде,и малку ќе му е.вашата врска беше платонска и тој гадно те предаде,а овој новиот незнам што те разочарал но верувај ќе дојдат и нашите пет минутки во животот :D
     
  10. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Така е пријателке,само бог знае кој е вистинскиот и намерно не го дава веднаш затоа што тоа што потешко се наога повеке се цени :$ . А нашите 5 минути ке си дојдат кога тогаш и не треба да се предаваме на негативните нешта околу нас, се што кратко трае е убаво но и ситница :$ :) :*
     
  11. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    мило ми е што така размислуваш.на никого не му е се розево во животот но ако даваме љубов некој ќе ни возврати сигурно.позз :) :*
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sparklegirl

    sparklegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    29
    И на мене порано секој втор симпатија ја свиѓаше мојата најдобра другарка. Она стварно беше убава али намерно на сите прва пишува и се убутува и машко како машко да си ја проба среќата. Но за среќа сега си фатив дечко и еве година време сме си заедно :D :D :inlove:
     
  13. little.gf

    little.gf Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2013
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    42
    ми се нема десено.. а вам :?:
     
  14. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Да ми се има случено и тоа пред очи ми го направи ''другарката''. Бевме договорени да одиме кај него дома со другарки и другари да си седеме, и таа почна да го бацува пред мене. Јас само станав и си заминав.Никогаш не и простив ни на неа, ни на него
     
  15. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Уф, темава како да е намената против мене, јас бев таа која им ги презема дечковците или симпатиите на другарките. Со тоа си ја кревав самодовербата па дури во средно бев убедена дека можам да го имам буквално секој дечко. Бев слободна и опуштена и отворена во комуникацијата со машките и многу лесно ги освојував необрнувајки внимание дека можеби со мојата постапка ке повредам некоја другарка. Звучи како да се каам за тоа но воопшто не е така и ден денес ме држи тој дух и нагон за освојување. Многу често знам да флертувам со дечковците на пријателките но тоа останува само на флерт. Незнам зошто но тоа некако ме исполнува ми го билда егото и едноставно сакам да доминирам, сакам да бидам таа околу која се вртат работите а не некоја која ке се задоволи со отпадокот.
     
  16. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Како да не, ти си успеала да земеш дечко некому, никој не ти верува :D

    Сега па Струмка, повеќе профили има отколку години, се кладам.
     
    На a.c.k.a му/ѝ се допаѓа ова.
  17. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Не си ја кревала самодовербата- си лечела комплекси... И сигурно ако си слободна, опуптена и отворена во комуникацијата ќе ти се лепат машки, па во средно кој не сака такви "опуштени" девојки??? А зошто мислиш дека работите се вртат околу тебе ако флертуваш со секое машко- значи ти се вртиш околу нив а не тие околу тебе... И врвот е дека машко кое нема девојка (барем јас така разбрав од напишаново) е отпадок???
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Strumka22 - Знаеш ли како се нарекуваат овие како тебе?
    Кур ми е, двор ми е :D
     
  19. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Во моето женско друштво си има едно златно правило НИКОГАШ, НИКОГАШ и значи НИКОГАШ нема да одиме или да симпатизираме некој дечко со кој одела некоја. Прво одвратна ми е помислата јас да се лигушам со некој со кој се бакнувала другарка ми. Со другарките сум многу блиска. Никогаш не се случило до сега на пример јас да одам со некој, да се скарам па потоа дургарка ми со него да оди. Нема шансиии... Такви другарки сме и има голам почит меѓу нас. :)
     
    На hermosa и machhe им се допаѓа ова.
  20. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.646
    Пол:
    Женски
    Де ма Струмке разбравме дека си нееодолива ама па до волку. :D :D

    Него единственото место каде што си центар на внимание е твојата глава а не реалниот свет,за жал. Штета што фантазијата и реалноста ти се помешале. Доволно е тоа што гледам на форумов преку какви ступидни коментари и изјави сакаш да привлечеш внимание за да сфатам дека во реалноста си само една сама и осамена девојка која од носот подалеку ниту видела ниту искусила.

    Ниту доминираш,ниту пак ке имаш некогаш потенцијал за тоа. Доминантните луге се познаваат по појавата и грацинозната која ги следи а не по самофалбите. Единствени луге кои за останатите викаат дека се отпадок се оние кои и самите биле нечив отпадок.

    Извини што ти го кршам совршениот филм во твојот замислен свет во кој ти си центар на внимание и движечка сила на светов,но твојата минорност и беззначајност се рамни со безначајноста на глупостиве што излегуваат од твојата уста !!
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.