Ти не го познаваш Џек (You Don't Know Jack ) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од boomsleng, 24 јуни 2012.

 1. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  553
  Еден од најдобрите филмови за 2010 година
  Убедливо најдобра машка улога за 2010 година од страна на маестралниот Ал Пачино, оваа улога според мене му е најдобра на Ал во неговата кариера заедно со улогата во филмот мирисот на жената за кој освои оскар за најдобра машка улога.
  Филмот е вистинска приказна обработува една доста контраверзна, сензитивна, чуствителна тема за општеството а тоа е евтаназијата или убиство од милосрдие.
  Филмот ја раскажува приказната за докторот патолог Џек Кеворкијан кој одлучува да им "помогне" да им ги скрати маките на многу тешко болните пациенти кои имаат неизлечиви болести и огромни болки по пат на евтаназија... остатокот од приказната ви го препуштам вам.
  Топло го препорачувам до сите љубители на квалитетни и добри филмови особено до оние кои сакаат филмови снимени брз база на вистинска приказна
  Со еден збор филмот е ремек дело
  Улогите во филмот ги толкуваат Ал Пачино, Бренда Вакаро, Сузан Сарандон, Дени Хјустон, Џон Гудман.
  Режијата е на Бари Левинсон
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  401
  Ме заинтересира со статијава, а гледам дека и на имдб има добар рејтинг 7.8/10. Ќе го гледам и ќе дадам коментар.