1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тоалетна вода од Авон

Дискусија во 'Парфеми' започната од Maeeeee, 11 август 2012.

 1. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  104
  Девојки ја отворив темава со цел да ми кажете како сте задоволни од тоалетните води од авон. :^) Дали убаво мирисаат и колку траат...Во последниов каталог во око ми падна тоалетна вода SCENTINI... 8) Дали некој ја има користено, убаво ли мириса и дали е трајна..И од која тоалетна вода сте најмногу задоволни? ;)

  Ако има ваква тема канта :!:
   
 2. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  јас ги имав плавата розевата и сега последениов каталог виолетовата убаво мирисаат но не траат многу долго ти зборам за SCENTINI а инаку има и други што траат подолго
   
 3. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  104
  Ахам, а колку време отприлика траат,дали вредат за парите и која е најубава? :?: ...Инаку Sorry шо сметам со прашањава.. :wasntme: Кiiсче до тебее :*
   
 4. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  27
  Да ги користам парфемите на авон и дефинитивно најубав ми е тудеј, трае и ептен се насиќа.. а поефтини што траат по долго пурбланка, ферги, раре прлс, спотлајт, фар авеј..
  Посебно што ми се допаѓа парфем е хрв леџер фем.. поскап е, ама доволно е малку да ставиш.
   
 5. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  од прилика околу 1саат 2 максимум а најубава ми е виолетовата и нема проблем не ми сметаш слободно прашај
   
 6. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  104
  Фалаа за мислењетоо...Кiiсовии.. :*
   
  На homealone му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Ако веќе сакаш тоалетна вода јас би ти ја препорачала Pur Blanca белата, долготрајна е и баш се приметува, убаво мириса и розевата ама сепак белата ми е топ. А од парфемите најдолготраен барем кај мене е Incandessence.
   
  На violetbeauty13 и Caka им се допаѓа ова.
 8. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  104
  А цена ако може за тоалетната вода Pur Blanca?.. :*
   
 9. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Во оваа кампања е 499 денари, а во наредната 369 денари.
   
 10. Maeeeee

  Maeeeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  104
  Фалаа... :*
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  многу е убава summer white ми стигна пред некој ден, презадоволна сум како мириса. А и трае едно 2 саати,сосема доволно сепак т.вода е :)
   
 12. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Simple elements и Wish of happiness ми се омилено тоалетни води од Авон.
   
 13. m.maca

  m.maca Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Пур Бланка дефинитивно, плус во оваа кампања е комплет со ролон и мало парфемче многу практично за во чанта за 499 денари, пак си го порачав :lol:
  Ако сте од Битола би ви ја препорачала http://www.facebook.com/monika.mackovska1 , не да ја фалам, не ја ни знам како што треба, но девојкава е супер, ако порачувате подолго од кај неа и поклончиња ќе си добивате :lol:
   
 14. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
 15. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.606
  Допаѓања:
  96.020
  Пол:
  Женски
  Мирисот ми се допаѓа многу :rock: Мене лично... :)
   
 16. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  354
  од сите од авон најубаво ми мириса Little Black Dress го имам и го обожавам. :inlove:
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 17. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Rare pearls и Little black dress се најубави.Да го потрошам моево B.U,ќе си земам една од нив две :)
   
 18. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Може некоја феминка да ми каже? благодарам
   
 19. SuNsHiNe989

  SuNsHiNe989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  201
  Многу е тежок, ако си љубител на ваквите парфеми тога е полн погодок , мене лично не ме бендисува. Мој избор е Фулспид на АВОН. Позз
   
 20. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.626
  Мислиш многу е јак? јас сакам да е јак и да не проветрува многу брзо,сакам да трае што подолго. :)