1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Токио Хотел (Tokio Hotel)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од rozeta-duskovska, 30 октомври 2010.

  1. rozeta-duskovska

    rozeta-duskovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Hello..! Me interesira kako stoime nie fanovite vo MK za Bill Kaulitz...Dali go sakaat , dali gi sakaat negovite pesni zaedno so grupata??? ..... :)

    [mod-kirilica:65jzjxhb][/mod-kirilica:65jzjxhb]
     
    На mace994 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    Bill Kaulitz (Tokio Hotel)

    Хај,не ги сакаме.
    Емовци,плус гејови...
    Можеше да отвориш тема за Токио хотел,па часкајте си таму,а не за поединечен член.
    Наредната за некој си Штефан од Берлин,исто така член на токио?!

    Топ си,кисс4е.
    Позз
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Не сум фан на Токио Хотел и знам и ми се допаѓа само една нивна песна.
    Ама толку многу ми се допаѓа што мислам дека ќе почнам и повеќе да ги слушам.
    Еве ја:
    http://www.youtube.com/watch?v=Yh4xcXau ... re=related
     
  4. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Не ги сакам ич.
    Како појава ми се одвратни и не можам да ги сварам. :puke:

    П.С. си можела да ставиш подетално за бендот, кога е формиран, членови и сл. ;)
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Нема што да се мисли за овие.
    Педерчиња, лигави, па и со косиштана мрсни, со години не измиени.
    Во тесни панталони, тесни маички, кожни и тоа.
    На тој Бил па косата, како со струја да си играл.
    Том е сладок, не велам не, ама одвратен, антипатичен, па згора на се мисли дека е недопирлив. Ма немој?
    Едни гласчиња што ќе ги имаа, пискави, пискави, мислиш девојче пее. Па и не знам што свират/пеат? Метал, транс, панк? :^)
    Додуша, ни тие не знаат. Е така, не ги сакам. :D
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Бил не го сакам. Ниту Том. Ниту пак групата. Една песна им знам и тоа не цела (Durch the Monsun) затоа што другарка ми порано ги сакаше и ми ја пееше едно време.
    Од групава си го сакам Густав, не ради што убаво тропа, туку зашто ми е сладок.
    [​IMG]
     
  7. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Едно време бев зависна од овие. Цела соба ми беше изналепена со нивни постери, сечев сликички, кинев страни од списанија бидејќи имало нивно интервју, абе што се не правев. :D Дури и дадов 1700 денари за едно цеде. |( Порано за разлика од сега ми беа подраги, откако почнаа да го тераат новиов стил на облекување, ми се згади од нив. :wasntme: Инаку има се уште некои песни кои ми се допаѓаат, а од оние старине има уште песни што ги знам на памет. :angel:
     
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Зар уште постојат овие, и воопшто уште некој ги слуша бре :^) После нив се појави Тетка Биберче, па нема да ме зачуди зошто има толку педерастични машки. |(
     
  9. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Der letzte Tag-најомилена :)
     
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Многу ми се кокошкави.
    Не можам да ги разберам тинејџерките што урлаат по Бил, Том.
    Па нема ништо мажествено во нив, особено Бил. Исчупана коса, црна сенка, лак на нокти. Па он повеќе се средува од просечна жена. |( :x

    Ги слушав кога започнаа да се прославуваат.
    Пред да станат познати во Македонија, во превод пред Наш свет да има статија за нив.
    Ги начекавме со братучетка ми на германска телевизија и секако, баш се напаливме на нив. Откако почнаа кај нас да ги слушаат ми станаа антипатични и прекинав. Плус тоа германскиот не можам да го смислам.
     
  11. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    613
    Пол:
    Женски
    Ги обожавам, малце ме нервира Бил со стилоѕ негов, али знам дека е за на сцена :lol: мн ги сакам, том ми е омилен, песните им ги обожавам, 1000 океани-незаменлива :inlove: но кога веќе си напраила тема за Токио Хотел си можела да дадеш повеќе податоци за бендот, за членовите, како инаку очекуваш другите да пишат, коа ти не си пишала...

    П.С. а да и највеќе ме нервираат девојчиња кога ќе ги слушнам Леле ги обожавам токио хотел, а уствари ниту една песна не знаат |( позз ;)

    http://www.youtube.com/watch?v=vKG-NGRcncE
     
    На Natali.3 и Stefani999 им се допаѓа ова.
  12. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Не ги слушам. Грозни ми се,антипатични,не ми личат на машки. :D
     
  13. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
  14. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Ги слушав пред 2-3 години. За изгледот нема да коментирам.
    Педерастични се |(
    Има неколку песни што ми се допаѓаат
    -Monsoon
    -Final day
    -Love is dead
    -By your side
    -Sacred
     
  15. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Јас си ги слушам од почеток,сестра ми ме зарази :D Имаат убави песнички,ги сакам и од првиот албум и од последниот,овие се песните :
    Tokio Hotel - Rette mich
    Tokio Hotel - Ich bin nich' ich
    Tokio Hotel - Wenn nichts mehr geht
    Tokio Hotel - Gegen meinen willen
    Tokio Hotel - Der letzte Tag
    Tokio Hotel - Unendlichkeit
    Tokio Hotel - Schrei
    Tokio Hotel - Durch den Monsum

    Darkside Of The Sun
    Automatic
    World Behind My Wall
    Forever Now
    Dogs Unleashed
    Love & Death
    Zoom Into Me
     
    На xxx-ba му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.071
    Допаѓања:
    33.623
    Пол:
    Женски
    Не сум баш некој нивни фан, но оваа песна ми се допаѓа ептен, многу е добар текстот. :up:
    Ich schrei in die Nacht für Dich,
    Lass mich nicht I'm Stich
    Spring nicht.
    Die Lichter fangen Dich nicht,
    Sie betrügen Dich.
    Spring nicht.
    Erinner Dich,
    An Dich und mich.
    Die Welt da unten zählt nicht,
    Bitte spring nicht
    Spring nicht.

    Ich weiss nicht wie lang,
    Ich Dich halten kann.
    Ich weiss nicht wie lang.

    Nimm meine Hand,
    Wir fangen nochmal an.
    Spring nicht.
    http://www.youtube.com/watch?v=UEmeN1QEOr4 :up:
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не ми се допаѓа како изгледаат, посебно Бил, ептен е женствен, антипатичен ми е. :puke: Старите песни им беа многу поубави, овие поновиве се за никаде.
     
  18. xxx-ba

    xxx-ba Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    300
    Премногу ги сакам и многу ми е криво што сите гледаат со предрасуди на нив заради изгледот на Бил
     
    На Stefani999 и AcousticLove19 им се допаѓа ова.
  19. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Јас порано многу ги слушав - луди млади години. :D
    Што се не праев бе и страна имав за нив, фан страна, петиции покревав за да дојдат овде, абе што. :rofl:
    Ги имам дома сите нивни CD-а и DVD-а, оригинални копии ми се. Германските изданија ми ги носеше другарка од Германија, бидејќи овде не можев да ги најдам, а америкаснката верзија на Schrei ми ја прати братучетка ми.
    Мене ми се допаѓаше нивната музика, сега да ги слушам не знам дали ќе ми се допаѓа, бидејќи ОДАМНА ги немам слушано ... Ги подзаборавив, многу.
    За изгледот нема да коментирам, ама песните им се прекрасни. И убави текстови имаат. :)
    Песните од последниот албум ги слушнав само еднаш и не ми се допаднаа, главно дека беа на англиски и не ми звучеа како од првиот. :)

    Најомилени ми беа овие:

    http://www.youtube.com/watch?v=L-6u66Y6ofc

    http://www.youtube.com/watch?v=8b8g2zfDAEI

    .. и да, REDEN :$ :lol: :rofl:

    http://www.youtube.com/watch?v=HblNM-GGw2M
     
  20. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Еве јас ќе кажам за бендот
    Токио Хотел (Tokio Hotel) е германска рок група оформена во 2001 година во Магдебург (Германија) од страна на вокалистот Бил Каулиц (Bill Kaulitz), гитаристот Том Каулиц (Tom Kaulitz), тапанарот Густав Шефер (Gustav Schäfer) и басистот Георг Листинг (Georg Listing). Квартетот има постигнато четири број еден синглови и има издадено три број еден албуми во родната им земја, продавајќи приближно 5 милиони CD-ја и DVD-ја. Откако запишуваат необјавено демо-CD под името „Devilish“, а својот прв договор со Sony BMG Germany е прекинат, групата го издава својот прв германски албум, Schrei, под името Токио Хотел во 2005 година под Universal Music Germany. Schrei продава повеќе од половина милион копии насекаде во светот, а исто така постигнува и четири топ 5 синглови во Германија и Австрија. Во 2007 година бендот го издава својот втор германски албум „Zimmer 483“ (Соба 483) и својот прв англиски албум „Scream“. Овие два албума продаваат преку милион копии насекаде низ светот и ја донесуваат првата МТВ Европска Музичка Награда (MTV Europe Music Award) на бендот и намреч награда за Најдобра Интеракција (Best InterAct). Првиот албум, „Zimmer 483“, постигнува три топ 5 синглови во Германија, додека вториот, „Scream“, устварува два сингла кои се уврстувват во најдобрите топ 20 во држави како Франција, Португалија, Шпанија и Италија. Во септември 2008 година во САД ја освојуваат својата прва МТВ Видео Музичка Награда (MTV Video Music Award) за Најдобар Нов Изведувач (Best New Artist). Во октомври 2008 година освојуваат четири награди меѓу кои и награди за Најдобар Интернационален Изведувач (Best International Artist) и Песна на годината (Song of the year) на Los Premios МТВ Латиноамерика кои се одржуваат во Мексико. Токио Хотел се првиот германски бенд кој е освоил награда на МТВ Видео Музички Награди како и на МТВ Латиноамериканските Награди. Покрај тоа ја освоијуваат и наградата Ѕвезда (Headliner award) на МТВ Европските Музички награди кои се оддржуваат во Ливерпул на 6 ноември 2008 година, како и наградата за Најдобра Група (Best Group) на 5 ноември 2009 година на МТВ Европските Музички Награди во Берлин. Токио Хотел добиваат награда и за Најдобра Сценска Изведба (Best World Stage Performance) на 7 ноември 2010 година на МТВ Европските Музички Награди во Мадрид. Во јули 2011 година стануваат првиот германски бенд да освои МТВ Видео Музичка Награда во Јапонија (Video Music Awards Japan). Исто така ја добиваат и наградата за Најдобра Фан Армија ("Fan Army FTW") три пати по ред во 2012 година.

    Јас ги обожавам.Не ми се педерастични,можеби Бил наликува на женско,но тоа е стил и не е геј.Всушност јас најпрвин го видов Бил и се заљубив во него :inlove: Сега не наликува на женско.Многу ми се допаѓа како размислува.Но не е е само тој во бендот.Ги обожавам и Густав(пресадок ми е),Георг(природна убавина) и Том(човекот кој е заљубен восебе).Нивните песни никогаш не ми здосдуваат,можам да ги слушам по цел ден.Дури и германски почнав да учам.Сите се супер ама еве ќе ги издвојам омилените:
    http://www.youtube.com/watch?v=NTwYdiuQa34
    http://www.youtube.com/watch?v=8b8g2zfDAEI
    http://www.youtube.com/watch?v=HLT5e4CAjLQ
    http://www.youtube.com/watch?v=UdnmwGk6--c
    http://www.youtube.com/watch?v=Le_IyYLrUtQ
     
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.