1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Том Соер (Марк Твен)

Дискусија во 'Книги' започната од Maria17, 22 април 2014.

 1. Maria17

  Maria17 Нов член

  Се зачлени на:
  1 април 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  На Tiegro Ancelloti му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Мене книгава искрено,досадна ми беше.Кога ја читав,како да не ја читав.Читав и одма заборавав што имам прочитано..Грда книга.. :^) ..Не ми остави никаков впечаток..
   
  На Tiegro Ancelloti му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
  Баш е добра книгава и интересна.Мене ептен ми се допадна. :)
   
  На Tiegro Ancelloti му/ѝ се допаѓа ова.
 4. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски
  Прекрасна книга, ја читав пред едно 10 години, тогаш ни беше за лектира Хаклбери Фин, ама ме советуваа да ја прочитам прво Том Соер за да ми се поврзат. Прекрасен класик од Марк Твен, секому му ја препурачувам да ја прочина.
   
  На Tiegro Ancelloti и Espadrila им се допаѓа ова.
 5. ivchee.ivche

  ivchee.ivche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Јас од кога се канам да ја читам, ама никако да почнам :D
   
  На Tiegro Ancelloti му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  22.551
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам прочитано неколку пати. Сигурно и пак ќе ја читам. Последно пред неколку месеци ја читавме со внукми. Том Соер и Хаклбери Фин со нивните авантури ми се првите два најомилени ликови од книги.
  Кој не ги прочитал нека го направи тоа, возраста не е битна, дури повозрасните и ќе ги натера да се чувствуваат помлади.
   
  На Tiegro Ancelloti и Espadrila им се допаѓа ова.
 7. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  26.616
  Една од најубавите што сум ги прочитала во последно време :inlove: за два дена ја прочитав.
   
  На Tiegro Ancelloti му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.239
  Допаѓања:
  77.049
  Пол:
  Женски
  Ја имам дома. Интересна книга за палавото дете кое имало лудо детство. :)
   
  На Tiegro Ancelloti му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Tiegro Ancelloti

  Tiegro Ancelloti Нов член

  Се зачлени на:
  28 март 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  ако можи да ми дајте линк од книгата? на интернет да е