1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тони Зен во собрание

Дискусија во 'Канта' започната од Dinamickid, 25 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Не е далеку таквиот ден.Сведоци сме на препукување на релација Тонјо сан,Тони зен.
  „Препукување“.Само за мала поголема популарност.Одкако згасна А1 како да плаче естрадава по А1.Немаат кутрите како да се испромовираат.Гледам прават напори : Ивана Хаџиевска (девојко прости ми на рекламација) на нејзе прва ми текна.Иам многу познати фацки на фејзбук за пријател со некој и лично имав прилика да се видиме да седнеме на пијачка..
  праат напори да се пробијат.
  ТАКА И ТОНИ ЗЕН .
  Запазете го во спотот „Скопје мој град“.Просечен,опуштен,искулиран (не набилдан).
  По две години..фул со стереоиди во друштво на Урко,се запознале во “Магнус„.
  Урко е структура на Груевски.
  Самиот Зен тврди дека стигнал до влада во „Повеќе од рапер“.
  Запазете му ги локациите каде снима,ќе сватите каква ѕверка стана преку УМС на ВМРО.
  Што се однесува до мене ЈАС СУМ ЗА !!! :clap:
  Можда е ваков онаков...
  МОЖДА за 2-3 мандата ќе се „Расипе и тој“ ....
  АМА ЗНАМ ДЕКА ЌЕ УЖИВАМ КАКО ГРАЃАНИН НА МАКЕДОНИЈА..во тие 4-5-6 години...
  БАРЕМ ТОЈ Е подобар од Тачи али грујо и бранко на квадрат |( ...СО НЕГО БОЉИ ЌЕ БИДЕ.. вие што викате
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.744
  Тони Зен во собрание :D
  што бе, ке рапува за време на седница ли :rofl:
   
  На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. K0ST0VA

  K0ST0VA Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  58
  Лелее луѓе абе уште што се нема да измислат овие луѓевоо.. :@ Па аман више не си ги гледат своите животи па нашле да ваѓаат муабети за други преку глава ми е веќе од такви.. |( :x
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.059
  Допаѓања:
  132.429
  Избриши го фејсбукот,сместа.
  И пробај да не дишиш 10 мин. во знак на лобирање за Тони.
   
  На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
 6. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.264
 7. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.171
  And the point is ???? :?: :wasntme: |(
   
  На Dinamickid му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  ХАХАХА секад се смеам кога добивам фејс палмови ...
  смешни се фотките... хахахах просто најјаки се :)
  ЗНАМ ..дека е феил муабетот тони да влезе во собрание ... НО СЕПАК ...тоа е можно !
  а поентата е дали би гласале за зен на наредни избори
  сооглед на неговите ставови ... неговите активности што се дешаваат како тој изјавува пред телевизија радио итн итн ... тој е преспективен чоек...
  Нема да рапува за време на седница зашо самиот кажува (и вистина е)
  Дека е повеќе од рапер мадафакер :) што значи не е така просечен човек исто како што не е просечна ни Илона Сталер(чичолина) порно актерка од италија влезе во парламент ?! :) како?!..Интелект + секс со берлускони.. идеали и добри статии = Парламент и влада...
   
 9. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  тоа е многу подобро него ли хашим тачи да вика дека МАКЕДОНИЈА Е ВИРТУЕЛНА ЗЕМЈА .... АМА ЗАТОА ЧАИР Е РЕАЛЕН !!!! ..тоа е најтешка глупост !!! е тоа заслужува фејспалм.
  Да рапува за време на седница е многу подобро него ли да глуми како али ахмети дека незнае Македонски А НИКОГАШ ВО ЈАВНОСТ НЕМА ДАДЕНО ИЗЈАВА НА МАКЕДОНСКИ !
  моето прашање би било како се разбираат со Груевски...можеби на Англиски ]:) ....
  ВО СЕКОЈ СЛУЧАЈ ШТО И ДА НАПРАВИ ТОНИ ЗЕН ВО СОБРАНИЕ Е ПОДОБРО ОД ДЕНЕШНАТА СИТУАЦИЈА
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
  Како воопшто некој се сетил за Тони Зен во собрание :rofl:
  А шо школо има, чисто информативно вака, овој перспективец? :wasntme:
   
 11. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Ај објасни...што школо има Амбди Бајрам.Што школо имаше АГИМ КРАСНИЧИ?!?!?!Што не дрмаше во 2004 со ракетен фрлач на Кондово што незнаевме да се справиме и ден денеска бегаме од Кондово!!НАМЕСТО ДА СЕ СОЕДИНИМЕ СО НИВ. (Да потсетам кандидат за претеник на PDSH partië demokratikës shqip ДПА како сакате) .Што школо имаа онаа дебела свиња (да не именувам) од мое училиште партиски активст што се му е дозволено во рамки на школото? Види..за да стигне некој на некоја позиција..НЕМОЖЕ ДА НЕЗНАЕ НИШТО..што значи има и нешто политично и во Амбди.Затоа и Амбди влезе во собрание и напрај пари доволно да слави 7 дена на бродови во Охрид за сунет на син/внук сеедно.Што значи и тој знае како да придобие гласови.(им вадеше документи лични на цела шутка за 2 минути само за да гласаат!).А додека Агим (како и повеќето) влегоа во собрание само заради тоа што се номинирани од партијата од причина што не е за на форум,зашо не сум баш Анонимен и лесно се познава мојот стил кој пишува и како што.
  Пошо глеј... не секој би се справил на таква позија на пратеник.Многу од денешните пратеници немаат соодветно образование,Амбди е познато дека купуваше и дипломи....Ама ги занимало политика оделе по месни комитети (како Јован Јованов и цела естрада што пеат на избори за ВМРО,СДСМ,ДУИ,ПДШ...)..чисто за да се пробијат и стигнале до негде.Јас колку што знам Тони заврши на Фон..не е битно битно знам дека има образование.Понекогаш не е битна дипломата...Што образование имал Мартин Лутер кинг што ги споил во Америка црнците и белците (колку толку?).Тој немал диплома ама имал сон..што му се остварил (ДЕЛУМНО)..истата ситуација од Америка пред 10-15 години ја имаме овде со Албанците.Несмееме да ги нарекуваме Ш*п****.Ама затоа меѓу себе смеат.Исто и во Америка издразот niggas.За белците е забранет и ден денеска покрај се..ЗНАЧИ БИТНО Е ДА ИМАШ ПРЕСПЕКТИВА,СОН И НАЧИН како да се справиш со политика.Тони има и грб и начин и стил и можности.
  НЕ СУМ ФАН НА ЗЕН.... ...ги гледам работите реално .. Тони се стреми према политика.Или сега или одкако ќе се ожени :) Прати му спотови видеа однесување постирање интервјуа радио станици активности патувања турнеи продавници негови стилот....види прочитај..ќе ти стане јасно... прашај во секоја Теретана..ќе ти кажат работи за тони зен и урко што не се за на форум... 8) позз
   
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  АКО ТОНИ ЗЕН ВЛЕЗЕ ВО СОБРАНИЕ ИЛИ ВЛАДА ЈАС СЕ БЕСАМ НА МУ*АТА НА АЦЕ!
  До кога ќе изиграваме Америка незнам и до кога само нивните лакрдии ќе ги копираме.
  Политикава ја направивеме играчка, што се чудам па јас, Амди Барјам, Красниќи, глумци, пеачи...
  И да е шала е глупава и непотребна.
  И не, не сметам дека Тони Зен може да биде политичар.
  За мене е и одвај пеач.
  Мешање баби и жаби како и секогаш.
  Сметам дека Тони нема потенцијал никаков освен рапувачки и естраден.
  Нека си седи таму каде што е, добро му е гледам....
  П.С дали ти тоа озбилно го даде за пример Мартин Лутер Кинг |(
  Не мешај жити се баби и жаби,информирај се прво па збори...
  Идеолог и борец за човекови права споредуваш со некој пеач, милим ти се те молам, молчи бетер ја направи темава, која секако е апсурдна, идеата сулуда...
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
  Ми ги даде за пример Амди и Агим..сериозно? :^)
  И колку да знаеш, Мартин Лутер Кинг бил доктор на науки.
   
 14. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  Хипстер...сестро прати го бато динамик што ти раскажува.
  ОД ЕДНА СТРАНА Е МНОГУ ДОБРО ДА ВЛЕЗЕ ВО СОБРАНИЕ ОД ДРУГА НЕМА ДА МУ ДАДАТ !!!
  1.Добро е зашто ќе се обединат младите и ќе се растурат УМС на ВМРО и СДСМ.Зашто?!Ќе се обединат...ќе нема веќе да се злоупотребуваат младите,за МЕЃУЕТНИЧКИ и меѓуверски препукувања и внатрешно државни проблеми.=ЌЕ НЕМА ВОЈНА ВО НАРЕДНИ 250 ГОДИНИ !!
  2.КОЈ ЌЕ МУ ДАДЕ НА ЗЕН ДА ВЛЕЗЕ .. да направи општонароден мир,кога секој политичар си сака војна во неговата земја?! ...АМА ЗЕН..е со УРКО..што значи или ќе влезе под капа на ВМРО и ќе остане како таков ..или ќе влезе под капа на ВМРО па ќе формира своја партија што ќе добие вонредни избори и ќе има мнозинство.Или Урко ќе го предаде Грујо и ќе отиде заедно со Зен како независни политичари (МНООГУ ТЕШКО ТОА)
   
 15. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  ќе ти дадев уште многу за пример..интересно ова за Лутер не го знаев.
  АМА ЕТЕ..тоа е адут плус...
  Несмеам многу да зборам на форум.. сакам да бидам неутрален нулта политички незнам колку пратиш постови мој меѓу другото од општествен аспект иам овде профил
  ќе ме има и на телевизија неделава за овакви прашања ќе пуштаме линкови ќе гледаме.. ќе дискутираме... ЌЕ ТИ ДАДЕВ УШТЕ МНОГУ ЗА ПРИМЕР..ама несмеам...
  РЕКОВ...прашај во најблиска теретана.. КОЈ КУР Е УРКО ?!
  и ќе ти се здробат од смеење и ќе ти кажат се од А до Ш....
   
 16. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123
  DFQ ?
  Дете бре , се читаш ли ти воопшто што пишуваш ? Во која реалност си ?
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dinamickid

  Dinamickid Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  27
  ... следете што се случува во врска со него.... ќе ви стане јасно ..еве ќе набројам..
  1.Што мисли тони зен кога рецитира „Стигнав и до влада“ во -„Повеќе од рапер“
  2.Дали не е фактор човек што има свој бренд на облека ?!
  3.Дали не е фактор човек што е прв другар со Урко(бодигард на премиер)
  4.Дали не е фактор човек што цела армија на РМ му рентаа џипови за џабе во спотот „Во мој стил“
  5.Што мислиш колку чини еден од тие хамери и ферари коли што се појавуваа во тој спот ?!
  6.Кој се тие луѓе што се седнати на спортски мотори во неговите видеа меѓу кој и тип на мотор KAWASAKI ZX10R ninja?!
  7.Кој се луѓето во позадина што свират на тапан и гитара во „Повеќе од рапер“
  8.Каде е сниман спотот „повеќе од рапер?“
  9.Каде е сниман спотот „Јас сум Хип хоп“???
  10.Чиво е ферарито со кое лудуваат низ Аеродром од спотот „БАС“ во соработка со БЕРТАН АСЛАНИ?
  11.На кој се локации е сниман спотот „БАС“(поточно каде е „дискотеката“ за која никој не слушнал а сите се собрани во истата во тој спот?“)
  12.Што мислиш ...како пристапува Тони Зен до Урко лично во контакт како се?!преку голуб писмоносец?? (си го видела ли ти некогаш Урко сестро да се шета сам негде или општо во живо)
  13.Зашто Тони Зен можеш да го најдеш сам ? нема хејтери тој? Нема личности што сакаат да го утепаат?Од кај му е слободата?! ИМА ЛУЃЕ СЕСТРО
  ??????????????????????????????????????????????????????????????? треба ли уште да набројувам ?!
   
 18. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  [​IMG]


  Сеа ако ме извините,ќе одам да читам кој шо вечерал. По јаки аргументи и ставови има таму!
   
  На TS-310, lylaby и Dinamickid им се допаѓа ова.
 19. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.309
  Само уште тој фали во Собрание |(
  Стави му уште некој лајк таму за подршка :emo:
   
  На Dinamickid му/ѝ се допаѓа ова.
 20. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.574
  Допаѓања:
  4.260
  Пол:
  Женски
  And....? Да не треба медаља да му врачиме сега?
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.