Топачи на масти

Дискусија во 'Диети' започната од bluberry, 26 ноември 2010.

 1. Nakov

  Nakov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Топачи на Масти?

  Доколку имате користено некои топачи на масти ако може да ми одговорите, јас вежбам интензивно Insanity Workout и би сакала да пробам со некој препарат кој би ми ја потпомогнал во целата оваа ситуација да се елиминирам од масното ткиво.
   
 2. Ramante

  Ramante Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  60
  Топачи на Масти?

  Јас користев Л карнитин ама си го зедов од теретана и да ти кажљм имаше ефект дава енергија и сила повеќе можеш да си разгледаш на napumpajse.mk ili .com
  :)
   
  На didisi и Nakov им се допаѓа ова.
 3. CuteEva

  CuteEva Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  131
  Топачи на Масти?

  Повеќето топачи се јаки и не се препорачуваат за женски.Сепак има и за женски, јас кога бев малку полничка ги користев CLA за жени. Пробај ги иако не видов токму од нив некоја фајда. А доколку не ти е битно дали се машки или женски ти ги препорачувам CARNI-FX има ефект и тоа многу ги користеше една моја другарка но јас не се осмелив, се пијат пола час пред вежбање мислам.
   
  На Nakov му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nakov

  Nakov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Топачи на Масти?

  Баш и за CLA за жени се мислев дали да си го земам,фала ти многу ај ке видам шо ке направам па ке ви кажам
  Фала Ramante ќе видиме што ке ми препорачаат од теретана и ке ви пренесам искуство
   
  На Ramante му/ѝ се допаѓа ова.
 5. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  978
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  http://www.napumpajse.com/shop/topaci-n ... ipped.aspx

  Го пробал ли некој овој топач на масти, и какви се резултатите?

  А сакав да прашам дали топачите на масти делуваат на целулитот, дали помагаат да се намали, или отстрани, сепак и целулитот е масти.. па штознам? Јас ослабев, сега ми фали да ослабам уште 2 до 3 кила, ама целулитот никако да го мајнам, а не ми се трошат толку многу пари по кавитации и масажи.. :D :) ?
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  Aха... значи вака се ваделе стомачните на виделина, м? Јас имам 1 см масно ткиво на стомачните и ми се чини и да се убијам од вежбање и трчање тие нема да се видат дотолку не употребам вакво нешто. Денес прв пат се сретнав со поимов за Л-карнитин.. па ме замисли за да пробам. За вежбање, ќе вежбам како и сега што си вежбам напорно.
   
 7. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  864
  Допаѓања:
  754
  Пол:
  Женски
  Јас лично немам користено, но во теретаната каде што одам има што користат Л карнетин. Се зема пола саат пред трениг и МОРА да се извежба, во спротивно ако се пие а не се вежба може да дојде до оштетување на бубрезите. Како што спомнаа погоре се пијат многу течности додека се зема Л карнетинот. Од Л карнетинот има резултати, можеби нема да има на килажа но во обем сигурно.
  Мој совет пред некој да се одлучи да зема ваков топач на масти најдобро да си се посоветува со стручно лице за вакви работи. :)
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. longoriae

  longoriae Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2014
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  јас пијам л-карнитин, пијам по 2 пред вежбање и 2 пред вечера, мене така ми кажа тренерот од наумпајсе го земав...
  претходно некој имаше прашано дали го топи целулитот, -ДА, кај мене забележав промена, мислам не го стопи целиот ама јас имав поприлично многу, ама сеа е видно намален :)
  иначе не мора секогаш да го извежбаш, баш поради тоа шо се пие и во деновите коа не вежбаш ама само пред ручек, за да не ти се сталожи тоа шо ке го изедеш валда.
   
 9. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  978
  Допаѓања:
  1.812
  Пол:
  Женски
  Јас ги купив таблетите Л-Карнитин на Гала Фарм мислам дека беа, зелена паковка. Пиев 2 пола саат пред јадење и 2 пола сааат пред вежбање и трчање, ги пиев со цел да имам повеќе енергија сила, како шо пишува на упатството.. Ама мене ми беше исто, дури и полошо, ем немав никаква гратис енергија, си издржав само пола саат трчање едвај, ем лошо ми бидна... Зборот ми е дека има разлика од Л-карнитин до друг Л-карнитин, тие шо ги зедов јас 300 денари од аптека врска немат, а во теретана течност Л карнитин ти е 1200денари Литар.. исто таблетите Л карнитин од продавница за протеини се околу 1000 денари.
  Е сега сакав да прашам дали е подобро таблети или течност? А мислам дека го има и во прав за растворање... ми спомна некој.. :))
   
 10. Milky.Way

  Milky.Way Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Здраво, јас ниту користам ниту се разбирам многу за топачи, но една другарка ме замоли да ви ве прашам тука....

  Дали некоја од вас има користено топач Carni X (слика во споилер)? Дали има резултати и дали е штетно за 15 годишто девојче? Инаку другарка ми вежба 2 часа дневно. Прво 30 минути трчање, па 1 час тегови и пак 30 минути трчање.

  [​IMG]
   
 11. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.097
  Најдобар Л-карнитин е оној течниот, и плус со вкусови има, бар според мене.
  Јас сега ќе си купам течен со вкус на портокал, околу 1000 денари е.

  А во врска со тие таблетите од аптека, или па со водата која се продава по Тинексите демек е со Л карнитин, живи смешки се, врска нема тоа, не купувај пак, за џабе 300 денари даваш.
  Но, имај у предвид дека ако земиш течен, дека треда да се потиш многу, и вода многу да пиеш, инаку само може да дехидрираш и нема да има ефект.
   
 12. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.940
  Допаѓања:
  3.527
 13. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Дали некоја од вас што има хипотироиза има користено топачи на масти? И дали имала негативен ефект?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Имам слушнато дека јаболковата киселина дека помага кај мастите исто и лимон наутро нагладно со млака вода.
   
  На didisi и hermosa им се допаѓа ова.