1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Топлес, нудизам, натурализам.....

Дискусија во 'Секс' започната од sIRENA90, 13 август 2013.

 1. sIRENA90

  sIRENA90 Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Ајде да видиме што ке кажете..........
   
  На Алек Карпош му/ѝ се допаѓа ова.
 2. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  Ја не подржувам фамилијарен нудизам - родители со деца :geek:

  Топлес да али не во сите услови. На одмор со друштво и типка топлес - не. :)
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  11.269
  Пол:
  Женски
  Јас не подржувам , мене ми е глупаво ..
  Мене искрено ме нервираат голи деца на плажа , де бе толку е тешко едни гакички да ми облечеш на детето :^) Па шета голо , па се брцка у песокот и ѓубрето , со половите органи :sweat:
  Не ми се допаѓа ..
  За возрасните не би коментирала :fubar: Растресла цицки на плажа , има кај да ги тресеш жено , во спалната со маж ти .
   
  На crimson, Rose96 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 4. sIRENA90

  sIRENA90 Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Во ред за голи деца на плажа и јас се согласувам, најпрво од хигиенски причини.
   
 5. ivannax

  ivannax Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  41
  Затоа има нудистички плажи, кој несака да гледа голи тела и му смета тоа , не мора да оди таму. Нека оди како и сите нормални луѓе на , нормална плажа. Jaс немам ништо против и би отишла на нудистичка , зошто да не :)
   
  На Алек Карпош му/ѝ се допаѓа ова.
 6. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.275
  Пол:
  Машки
  Ivannax, ако досега не си се сончала топлес :geek: или не си била на нудистичка плажа..... Шо знам, некои покасно „отвараат“ :lol:
  Гравитацијата со време станува проблем :lol:
  Ако пивскиот стомак почне да ти праи сенка на „гордоста“ или ако пупакот ти дојде меѓу градите, не си за никоја плажа, а не па за нудистичка :rofl: :rofl: :rofl:
   
 7. ivannax

  ivannax Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  41
  Ти најверојатно си некое мн просто типче, што би рекле "убав на мајка"... се гледа дека се лечиш од комплекси и сигурно во животот твој си немал и некоја убава девојка покрај тебе. Се тоа биле како што кажа и самиот со пивски стомаци, целулит и гради до колената. За мене воопшто да не се грижиш, дали на нудистичка плажа или на кое било место не ми е проблем да се појавам и да покажам тоа што имам.
   
  На Алек Карпош му/ѝ се допаѓа ова.
 8. NewBeginning

  NewBeginning Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  23
  Би сакала да пробам топлес, ама не кај што има дечиња.
   
  На Macorot vo Cizmi и sladok-bitola им се допаѓа ова.
 9. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.497
  Допаѓања:
  39.799
  Пол:
  Женски
  Јас не би се соблекла, ниту пак би сакала да одам на нудистичка плажа. Да гледам како се манда се таму не фала :D .
  И децата ми е глупаво кога ги пуштаат голи, без разлика дали машко или женско, прво нехигиенски е, а и нема врска што е малечко не сакам така да шетаат.
   
 10. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  за малите деца се согласувам и јас, од хигиенски причини.
  за ворасните исто така не ми пречи, нивен живот. сепак, за нудизам си има нудистички плажи, не оние кај што цел народ оди. ако сакаш гол/а да шеташ има место каде што можеш да го направиш тоа. и јас би се сончала гола,но, на женска нудистичка плажа.
  и да од една страна (на тие мешаните нудистички плажи ) грдо е ти се сончаш, а тој ти се манда над глава :^)
   
 11. Tomka

  Tomka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Машки
  Sum bil na nudisticka nekolku pati no iskreno poveke ne bi sakal od edna edinstvena pricina.Na nudisticka vo pogolem del odat se zgodni, ubavi devojki pa "koga ke se digne tesko da moze da se spusti ke treba da sluzi kako zakacalka za peskiri" :))
   
  На Macorot vo Cizmi и elenkata20 им се допаѓа ова.
 12. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Голотијата треба да биде нормализирана, ама тешко тоа да се случи се додека голем дел поддржуваат само колку полесно да манијачат.
   
  На Avionka, Romancer, Arjanit2021 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Romancer

  Romancer Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2017
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  346
  Пол:
  Машки
  Нема ништо подобро од гол на плажа. Чуството на слобода е неопишливо. Сум за да има повеќе места за нудизам но кај нас ова сеуште е табу тема така да...
   
  На Macorot vo Cizmi и diskreten32 им се допаѓа ова.