1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Топлес

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 9 април 2010.

?

Се сончате ли топлес?

 1. Да

  34 глас(а)
  11,6%
 2. Да, но само во странство

  81 глас(а)
  27,7%
 3. Не

  177 глас(а)
  60,6%
 1. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Se blizi leto,plaza,sonce,more,dali praktikuvate toples soncanje vo Mk,ili samo vo stranstvo,tuka nekako seuste nema hrabri devojki.
   
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Женски
  Јас си се сончам топлес, мислам без прслук, пред три години кога бев во Франција на одмор сите беа топлес и млади и стари само јас бев облечена , таму никој не се замара со тоа како се сончаш а не па да те гледа како изгледаш а тука не сум се соблекла. Не дека се срамам од своето тело туку ме нервираат кога најголемите маалски идиоти ке отидат во Охрид и ќе стават црна цвикера да не се гледа каде гледаат, земаат позиција на некое столче и цел ден зјапаат а кога ќе се стемни се утепуваат од оговарање кој каков бил, како изгледа, какви и се градите, стомакот...
  Инаку имам и танга купаќи па и тие знам често да ги облечам. Најчесто одам во Хрватска и таму немам комплекс да се соблечам.
   
  На woow му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Досега никогаш не сум се соблекла, а тука кај нас не ни планирам, пошто како што кажа Ирена, ќе се собере секој-некој и зјапаат ко луди. Бог да чува!
  Во странство на нудистичка плажа секако дека би се соблекла.
   
 4. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  јас сакам да се сончам топлес оти многу ме нервираат рамките од купаќи кога се познаваат ама кај нас мислам дека никогас не би го направила тоа,или можеби и би го направила на некоја по опустена плажа, а за во странство сигурно би
   
 5. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Покрај тоа што нема храбри девојки нема ни доволно храбри момци .
   
  На piksooki и Sara123 им се допаѓа ова.
 6. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Не е работата во храброста на девојките па никоја девојка не е глупа да се соблече топлес у Охрид кога врие плажа од куп сељачана.Сите ќе гледаат у неа како манијаци ,после пола град ќе ја озборува к**ва ова,она сите ќе обожаваат да ја гледаат ,а после ситка ќе и фаќаат.И јас да сум женско никогаш не би се соблекол у Македонија поради нскиот провинцијалски дух на нашите мажи.Нашите девојки се преслободни и разголени тоа може да се види и по ниќниот живот .
   
 7. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Mnogu dobro kazano -ne si sfatil sto sakav da kazam pod hrabri mazi ..nema veza no odgovorot ti e na mesto.
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Не практикувам топлес нити тука,нити во странство,мислам се знае како се оди на плажа.
   
  На Leat и SieIstDieSonne им се допаѓа ова.
 9. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  :up: se soglasuvam ;)
   
 10. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  На страна секогаш топлес....и мене страшно ме нервира прерамки кога ми се познаваат, а и нема зошто да не кога вистина, сите се сончаат така, и буквално никој не се замара со тебе...а во мк....јок...од истите, погоренаведените причини :D
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.479
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека во Мк топлес никако. Освен ако не сакаш твојата слика да ја има на секој мобилен. А за на страна зошто да не.
   
 12. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  До сега никогаш не сум се сунчала топлес, обично бикините ми се како топ и немаат прерамки, така да немам таков проблем, но за понатаму, зошто да не, можеби би се сунчала, но надвор од границиве секако, кај нас во МК никогаш!
   
 13. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  Ауууууу мајката, расипал фемили фото :lol: :lol: :lol:
   
 15. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  113
  Офф топик, мразам нудистички плажи.

  Од пред две години имав желба за топлес, и сеуште имам.
  Иако би сакала да имам и подобра фигура, а и пофини и поголеми гради. Но и сега сакам, без разлика на моите недостатоци. Ќе биде хехех, некогаш.
   
 16. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  do sega ne sum se soncala toples,ama v stranstvo vi,koga veke bi imalo drugi zeni okolu mene zasto da ne
   
 17. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  немам искрено храброст да се соблечам топлес, ама кога го сончам грбот обавезно го одрвзувам костимот позади, па после пазам како станувам. А за да не ми се понаваат траги секој пат на различен начин врзувам, се снаоѓам некако.
   
 18. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  па немам ништо против топлесот, се имам соблечено да, но во грција кога бев на одмор, а пвдека кај нас нема шанси :) па луѓе таков ни е менталитетот сега не е до нас :D
   
 19. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.768
  Допаѓања:
  131.032
  Јас воопшто и не сакам да се сончам, обично сум блиску до плажа, па одам да попливам (најмалку еден саат :D ), и после се прибирам да пијам кафе и слично, строго под сенка.

  Таму каде што одам на одмор, сите се топлес, така да не ми е нешто срам, туку онака, не сум добила желба - веројатно нема поента топлес под сенка. А и со децата некако не ми оди.

  Лани имаше еден македонец, типов беше на одмор со жена му и детето, и се утепа од снимање... снимаше, сликаше, со апарат, со камера, со мобилен... манијак!
   
 20. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Досега се немам сончано топлес.Би се сончала но некаде надвор од границите на македонската сељачана :D Тука во Охрид ако се сончам топлес женските ќе ме направат најголема к___а во градот,а машките ко заболени ќе сликаат,ќе скокаат.Уффф се изнервирав сега кога ми текна какви дегени живеат во државава :devil: