1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Топлес

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 9 април 2010.

?

Се сончате ли топлес?

  1. Да

    34 глас(а)
    11,6%
  2. Да, но само во странство

    81 глас(а)
    27,7%
  3. Не

    177 глас(а)
    60,6%
  1. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Јас не би се сончала топлес. Не ради луѓето или местото или не знам што, туку едноставно јас знам дека не би се чувствувала убаво и слободно така соблечена, а нели поентата е да ни е на сите најубаво и најопуштено на одмор. Така да, секој како што си сака. :lol:
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Маријана10

    Маријана10 Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Јас еднаш во Бугарија го имам соблечено горниот дел, но некако, незнам... имаше и повозрасни луѓе, со деца.. некако не ми беше баш пријатно. Но на мојот дечко му се допадна тоа :):l: upload_2015-9-6_13-4-16.png
     
    На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.554
    Пол:
    Женски
    Сакам да можам да се сунчам топлес, ама искрено не би...Најпрво ми е срам, а исто така, како што кажа Маријана погоре, воопшто не би ми било пријатно, пред повозрасни луѓе и мали деца..
     
  4. Askopje

    Askopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    547
    Јас не би ...
     
  5. Topless girl

    Topless girl Нов член

    Се зачлени на:
    7 август 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Девојки планираме во Охрид на одмор да одиме па бидејќи првпат одам на одмор во Охрид сакав да прашам дали има нудистичка плажа или пак ако нема нормално ли е да се сончам топлес на нормална плажа, имате ли видено некоја топлес виз плажите во Охрид? Сте биле ли вие топлес на плажа? Како реагираат луѓето бидејќи сеуште живееме со заостанат менталитет? :| Минатата година во Албанија се сончав топлес, не на нудистичка плажа и се беше во ред, никој не ми обрнуваше внимание па сакам да прашам пред да го направам тоа во Охрид пред да бидам нападната, избркана, исмејувана или слично. :wasntme: Фала однапред. :D
     
  6. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    не би се сончала топлес и не дека ми смета коа гледам голи по плажа цицките не ми го задржуваат вниманието ахахахха
    имам пливано гола неколку пати ноќе во грција и топ ми било ама сунчање топлес но
     
    На Topless girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.123
    Допаѓања:
    43.673
    Пол:
    Женски
    Јас лично до сега не сум била топлес на плажа ни со друштво ни со моите рано ми е малку.
    Во Македонија не памтам да сум видела некоја типка без горен дел, во Шпанија и Бугарија да.
    Искрено кај нас тоа е сеуште лошо сфатилво.Има лица со застарени сфаќања ништо чудно да ти дојде некој да ти труби како е срамота и се тоа.Сепак секој си го експонира своето тело како што тој сака.
    My body, my rules 8)
    Во иднина можда би пробала да се СОНЧАМ така, не ради леле видете ме и онака не сум нешто развиена нема шо толку да се види.Многу пати во длабокото сум се одврзала да си пливкам на раат и баш онака лабаво си се чуствувам.
    А кај нас пример во Охрид, Дорјан не би затоа што не сме такво општество, ама знам дека ќе звоца некој и нема да ме повреди тоа туку ќе ми направи краток спој во главата и после (wtf) :punch: :@
     
    На Alisa22, Desi1991k, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Sweetlove_0312

    Sweetlove_0312 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2017
    Пораки:
    1.573
    Допаѓања:
    12.766
    Пол:
    Женски
    Јас би имала храброст да се сончам топлес единствено кога нема да има многу гужва на плажата и на одмор некаде каде што не ме познаваат. Во Охрид нема шанси да се сончам топлес, едно затоа што ќе ме мислат за ретардирана и друго што ќе е непријатно. Кога би била на плажа во странство, некаде на остров во Шпанија, каде што никој не ме познава без проблем би се сончала.
     
    На Desi1991k и Feminka22 им се допаѓа ова.
  9. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    609
    Пол:
    Женски
    Не, срам ми е. :D
     
    На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.