1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Топлес

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 9 април 2010.

?

Се сончате ли топлес?

  1. Да

    34 глас(а)
    11,6%
  2. Да, но само во странство

    81 глас(а)
    27,7%
  3. Не

    177 глас(а)
    60,6%
  1. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    До сега не! Ама не сум против, ако ми дојде... Уај нот :D
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Не сум се сончала топлес и не би сакала да се сончам.
     
  3. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.216
    Пол:
    Женски
    i jas ne bi sakala toples da se soncam.ke mi se cini deka site zjapaat i nezgodno mi e
     
  4. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    јас немам против за сончање на топлес. дури пред некое лето си најдовме едно топ плажиче во охрид и таму се имам сончано топлес. а надвор од границиве секако одвојувам денови од одморот и неколку дена посветуваме на нудизам со дечко ми. нема поубаво од нудизам :$
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Во Охрид? А каде тоа, ако не е тајна? Ветувам дека нема да ви дојдам :lol:
    Ама стварно ме интересира на која плажа во ОХРИД може човек топлес да се сунча без сите да се соберат околу тебе и дури сенка да ти направат.
     
  6. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    да ти кажам ја најдовме една така плажичка една забутана се симнувавме доле по едно ритче :lol: :lol: , не дека немаше нешто луѓе :lol: додека ги пративме машкиве со пиво не шпиунираа така од височинка едни, ама ај луѓе се нек си погледаат :lol: а баш така си се раскомотивме па ни поминаа на гости и едни со педалинка :rofl: ама видоа невидоаси се тргнаа :devil:
     
  7. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Se slozuvam deka toples vo Mk nikogas:x . Vo stranstvo si se soncaat toples bez problem mazi zeni pominuvaat ni poglednuvaat ni nisto najnormalna rabota, a kaj nas ne daj boze toples u Ohrid na sekoj mobilen ke bides:devil: . Se imam soncano toples ama ne vo Mk :)
     
  8. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    Топлес во нашава ни државичка во НИКОЈ случај :lol: и за настрана не знам дали би се сончала топлес.Немам ништо против нити пак се срамам од моето тело ама едноставно тоа не сум јас
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.525
    Пол:
    Женски
    Ако ми испадне летово нешто за одмор во странство негде планирам да си се посончам малку топлес. Да си најдам некоја пуста плажичка за опуштање... Аааааах мераци :)
     
  10. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    не не би помисила да се соблечам топлес мисла дека не би се чуствувала пријатно...хм... :shake:
     
  11. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Против! И мене не ми било пријатно да се соблечам пред други!
     
  12. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ви ги читам коментариве и сфатив дека има нешто нудистичко во мене :D Како бебе сум ,сакам гола да си шетам, кога се бањам дома цела саат си шетам гола (кога можам ), си се мачкам со млеко...си уживам. Кога сум на плажа ги пуштам цицките упс пардон градите на слобода, ги сончам а желба ми е да си изнајмам глисерче и некаде далеку од плажите на среде море да се соблечам пиштол гола и така да се бањам и да се сончам.
    Според муабетов што ви го направив сега можно е во минатито живот да сум била нудиста , или од оние што се соблекуваат на фудбалски натпревари и трчаат голи по теренот :D :D :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Хахахахаха иренна ме насмеа со ова последното со фудбалските натпревари хахахахаахахахахах...
    Инаку јас не би се соблекла топлес во Мк освен како карак на некое скришно плажиче..
     
  14. LadyStyle

    LadyStyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Ја не би се соблекла топлес у Мк затоа што имаме многу прости детишта кои ќе почнат да се смеат,викаат,сликаат...А во странство би се соблекла ама да е поромантично на некоја напуштена плажа со дечко ми...Уживанција! ;)
     
  15. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Кај нас не би се сончала гола, освен ако не е некоја скриена плажа или сл. А некаде надвор, да. :)
     
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.094
    Допаѓања:
    6.832
    Пол:
    Женски
    Нема шанси :D
     
  17. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Само ако најдам некоја скриена плажа каде што се оди само со кајче :D имаше накај градиште мислам
     
  18. Bibko

    Bibko Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    41
    Топлес во Мк никогаш а на страна да знам да се сончам топлес но зависи и од друштвото што кажа некој погоре и машкиве не се нешто храбри, така минатата година не снајде со другарките никој од машкиве да не сака да се помрдне од својата лежалка од пусти страм, па видовме невидовме заради добро расположение во друштво се облековме, лошо е кога се иде во парови, шо знам можда и до луѓето е
     
  19. ana05

    ana05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    34
    Само недвор од Македонија.
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Досега не сум се сунчала топлес , ама читајќи ги коментарите .. некоја желба ми се појави . Ама на некое плажиче кај што нема никој , на полна со народ не фала 8)