1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Топлес

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 9 април 2010.

?

Се сончате ли топлес?

  1. Да

    34 глас(а)
    11,6%
  2. Да, но само во странство

    81 глас(а)
    27,7%
  3. Не

    177 глас(а)
    60,6%
  1. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    во Македонија НЕ...ама во странство ДА :rofl:
    не дека има којзнае што да покажам...ама би се соблекла :lol:

    иначе летово имаше неколку топлес девојки на Охридските плажи.....браво за нив :clap:
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Гоу може stronger си ја видела :rofl: Да не носеше танга некоја? :lol:
     
    На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    да имаше една со танга....ама не беше со дечко туку со 2 другарки и постара од стронгер беше... :lol: :lol: :lol:
     
  4. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Neznam dali se sekavate pred edno 2 godini na naslovna na "VEST" slikale nekoja devojka vo Struga toples :^) i so golemi bukvi pisuvase "Prviot toples vo Struga"....svasta ko kojznae sto da se desilo. :D
     
  5. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    Не е адекватно да пишувам јас тука како-што :D и затоа моето мислење колку-толку ќе го задржам за себе. Морам тука со вас да споделам една случка која се случи летово. Бев излезена со другарки да прошетам и случајно го слушнавме разговорот на двајца момци, од прилика на 20-тина години. Најверојатно разговараа каде на одмор и едниот рече дека сака да оди во Грција затоа што таму жените биле топлес, па имало работа :^) .
    Тоа е еден обичен пример за тоа како размислува нашиот прост народ. Па сега ти соблечи се за некој да има работа ;) :D .
     
  6. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.987
    Допаѓања:
    4.847
    Пол:
    Женски
    Би се сончала топлес зашто да не?
    Само не тука, мислам дека сите го делиме ова мислење
    Поготово не во Охрид зашто цело Скопје е таму на одмор
    Нашиот народ си е малку прост, се однесуваат како никогаш во живот да не виделе цицки, како да се светско чудо :D Па земаат скришум сликаат и одат негде у некои грмушки
    хахахахахаха
    шала на страна, убаво е да се сончаш топлес, немам ништо против
    уште ако имаш што да покажеш :clap:
     
    На Biggie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Надвор од Мк-да !! Тука никако !!
     
  8. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас се имам еднаш сончано топлес, али надвор од Македонија.
    На отворен базен, местото беше огромно и направено со ливада, милина.
    И нормално е таму секоја втора жена беше така.
    Ќе дојде и кај нас тоа еден ден, ќе стане нормално.
    Големата работа, цицки. |(
    Најмногу што мразам е ако се сончам да имам рамки на мене од горниот дел. |(

    едит: Морам да признаам дека прво ми беше ептен срам, 100 пати се премислив и си викај ајде бе и онака прво и последно ке ме видат, не одат се исти луѓе на местото. :lol:
    А и не бев единствена. :lol:
     
    На Strumfeta93 и irenna им се допаѓа ова.
  9. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    тоа дека во македонија се сељаци, и дека те демнат и сликаат по грмушки сосема се согласувам(ко божем не виделе гради)

    во Македоонија НИКАКО (дури ни под присилба)не би се сончала топлес, а во странство да
     
  10. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Пааа зависи. Како кога. Кога сум некаде каде што нема баш многу луѓе евентуално сум кај другарка ми во куќа и се сончаме во дворот само ние - немам никаков проблем да го соблечам горниот дел.
    Инаку општо си велам дека премногу ми се убави градиве за да ги сервирам на тацна на сите! Си ги ценам бе! Па треба да бидат малку ексклузивни нели? Не секој заслужил да ги буљи :emo: :lol:

    Исто како што на некои жени или девојки би им забранила да ми ги растресуваат цицките над глава - мислам, ајде жено собери си ги ти се молам, што сум јас должна да гледам се и сешто како ти лази до папокот?! |(

    Што значи, моја цицка - мој избор каде ќе ја вадам на јавност. Ама во глобала гласам за не! Барем јас лично.
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Hикад не би се сончала топлес во Oхрид, од проста причина што ќе завршам во Mакедонски несекојдневни ситуации на Mотика |(
     
    На TheGirlNextDoor му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    во македонија не би се сончала топлес бидејки сите присутни би те гледале како некои чудаци нели ништо не се виделе а други пак ке се смеат овде кај нас е се заостанато додека низ другите земји тоа си е нормално не те ни приметуваат дека си соблечен.
     
  13. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Не би се сончала топлес ни во Македонија ни некаде надвор, не ми е пријатно, не дека ако не се сончаш топлес и никој нема да те зјапа али ете ја немам таа храброст(ако топлесот може да се нарече храброст)
     
  14. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    би се сончала ако имам што да покажам,но со оглед на тоа дека градите ми се со различна големина и не се воопшто привлечни,не фала.можеби ако направам корекција и имам топ тело би се сончала топлес.сепак предост во сончањето топлес е рамномерно добивање на тен на целото деколте без бели линии од купаќите :lol:
     
  15. cutebunny

    cutebunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    27
    Заклучок од коментариве е дека сме си заостанат народ тоа е факт но прашањето е до кога вака? :)
    И јас би се сончала топлес но во странство...тука нема шанси...веднаш ќе се пронајдеш во весник или на интернет :lol: и плажите кај нас се далеку од хигиенски пикавци насекаде, отпадоци и слично треба да пазиш каде одиш а не па уште и топлес да се соблечеш.... :!:
     
    На Alanna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Малку фалеше летово да се соблечам топлес во Грција особено дека имаше и други девојки, ама ај си викав не, не за друго, дечко ми одма ќе ме тераше назад во апартман да се вратиме :D Ајде може летово, би сакала барем еднаш да пробам.
     
  17. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Кај нас менталитетот на луѓето е никаков, па што и да направиш веднаш ќе бидеш етикетиран, па од таа причина овде во никој случај. :x
    Иако воопшто не се замарам со мислењето на другите сепак би ми било непријатно кога пола Скопје би ми ги видело градите. :$
    Негде надвор од држава зашто да не, ми звучи интересно а и се поголем е бројот на жените кои се сончаат топлес, така да не би направила нешто невообичаено 8)
     
  18. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Се немам сончано, и иако ми е премногу дискриминирачки да одберам во странство би, а тука не, што е тука, тука си е.
    Криво ми е што е така, ама кај нас преовладува таков менталитет што сите се вртат ако носиш танга, не дај боже пак да се соблечеш горе.
     
  19. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Во Охрид не би го направила тоа, не би ми било пријатно ако го земеме во предвид македонскиот менталитет, но ако сум на одмор некаде во странство зошто да не? :)
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Топлес кај нас само ако сум на бродче or something на сред езеро во Охрид, инаку нема шанси.
    Во странство даааа, многу сум за тоа, обожавам да се сунчам топлес, па и нудиста :) зошто да не :P