1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Топлес

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Superiska, 9 април 2010.

?

Се сончате ли топлес?

  1. Да

    34 глас(а)
    11,6%
  2. Да, но само во странство

    81 глас(а)
    27,7%
  3. Не

    177 глас(а)
    60,6%
  1. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Не би се сончала топлес од проста причина што немам потреба од тоа, да имав здравствен проблем или да ми правеше задоволство ќе си се сончав и тука и сегде око немаше да ми трепне. Јас порадо би го соблекла долниот дел затоа што секогаш ме болат јајници од мокри купачи :D Воопшто немам против тоа некој да се сонча топлес, ако му годи зошто да не, само под услов да има што да покаже, доста ми е веќе од тетки со свиснати
    цицки
    :puke: а за жал мн повеќе ги има нив отколку убави, млади девојки
     
  2. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Не би се сончала топлес од проста причина што немам потреба од тоа, да имав здравствен проблем или да ми правеше задоволство ќе си се сончав и тука и сегде око немаше да ми трепне. Јас порадо би го соблекла долниот дел затоа што секогаш ме болат јајници од мокри купачи :D Воопшто немам против тоа некој да се сонча топлес, ако му годи зошто да не, само под услов да има што да покаже, доста ми е веќе од тетки со свиснати
    цицки
    :puke: а за жал мн повеќе ги има нив отколку убави, млади девојки
     
  3. Miss.Bass

    Miss.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    208
    Допаѓања:
    206
    Исто како повекето на сајтот, радо би ама не во охрид претор дојран или не дај боже на градски базен, хахха, или ке ме има по телефони по фб , и шо кажа лудото19 на македонски ситуации на мотика.НОУ ТЕНКС ке си шетам со прерамки бели јбг хахаххаха
     
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Не нигде, неам здравствена потреба за тоа, а од збес не го правам и не би го ни правела тоа, а за ``белите прерамки`` има купачи со таков горен дел што немаат горе на врзување туку само ги покриваат градите, и + и да има прерамки горниот дел од купачите на врзување се одврзува од вратот и се заврзува на грбот. Значи си има и за тоа решение, не е тоа оправдување и изговор за сончање топлес ;)
     
  5. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    До сега не сум се сончала топлес,не сум имала прилика да бидам на место кај што никој не ме знае,а во таква прилика DA 8)
     
  6. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Ако во странство мислат на Марс :wasntme: тогаш :nod:

    А оние што ми се правдаат како не изгледало убаво прерамки , па ова се познавало па ова такви приказни нејќам да слушам за се има решение . Како што кажа и плавуша ама АКO сака.А инаку кое црно странство бе ? ! Ако некого немаш видена трк до Грција ќе ги видиш сите што тука ги нема |( , Или Албанија , Црна Гора хах странство да да ... Тоа за мене е глупирање и ништо повеќе .Неам против ама мразам коа ми продаваат магла |( ко да треба јас да им дозволам :^)
     
  7. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Не би се сончала топлес ни овде ни во странство од проста причина што каде и да сум срам ми е да си шетам гола и се чувствувам глупо, а и околу мене да гледам голи телца на стари баби и дедовци не фала. Поголем е бројот на стари луѓе кои се сончаат топлес отколку млади. А и искрено мразам да видам кога некој на плажа ми се сонча топлес, нека си оди на нудистичка плажа и ајт, за тоа се наменети тие плажи.
     
  8. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    На нашиве плажи нема шанси ,не им го пружам тоа задоволство да ми ги манијачат ц***ите :rofl:
    Кога би се променил менталитетот (?!?) би размислила ,засега ноу уеј !

    А по дома си се сончам ,не топлес ,море цела гола се соблекувам ,ќе се забарикадирам со чаршафи од сите страни и чао пријатно ! Баш вчера се сончав така ... ;)
    Помалку впечатливи тен - линии и повеќе витамин Д :rofl:
     
  9. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    :lol: :lol: :lol: Топлес во Олимпик Бич :rofl: , цела Струмица е таму па гарант ќе излезат фотки со твоите цицки, гарант ќе ти се направи детална анализа и нема шанси да не ти најдат мана :rofl: ! Сакам да кажам и во странство не е безбедно, зависност од локацијата де!
    Исто така ги шкртам и нашите плажи од листата на места каде би се сончала топлес и преостанува некое подалечно место за кое горе-долу ќе сум сигурна дека нема наши сограѓани кои ќе се манијачат!
    Искрено, ептен сакам да се сончам топлес ама скоро секогаш сме со друштво па тоа ме ограничува! Срам ми е бре пред друштвото(мислам на машкиот дел) да се соблечам и да се сончам топлес, а и еднаш зборевме со дечко ми па ми даде идеја дека ако меракот за топлес ми е голем тогаш ќе сме си одиле сами на одмор :o ! И после тоа ми кажа дека не бил љубоморен туку само онака ми ја дал идејата :?: , како да неее! :rofl:
    Закулучок, топлес да, но подалеку од очите на луѓе со македонски менталитет!
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SieIstDieSonne

    SieIstDieSonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    72
    ама ајде ви се молам, ке се соблечеле во странство ама тука не?? во македонија народот бил назаден?! значи по таа логика, ок е да се соблечеш пред луѓе што не те познаваат? па во охрид сите те познаваат кога ќе идеш на одмор? а за тоа дека западните земји биле понапредни видов какви се и ми е смачено да гледам баби, дедовци, млади и стари луѓе како испоседнале на обична плажа голи а наоколу си играат мали деца?! па и од што се толку напредни мајката (или недај боже) бабата си се сонча онака топлес а детето пред неа си игра нешто wtf??! а врв ми беше еднаш чекам трамвај на станица од гратската плажа и доаѓа една девојка си се соблече целосно гола, си извади нова облека и се преоблече!! јас сум женско па ми стана незгодно, нели па да беше ете случајно некој нејзин познаник (штознам професор на факултет, пријателка на мајка и..) ако толку сакаат голи или топлес, ете им нудистички плажи, макар и тоа не го сваќам бре, да се соблечеш гола пред тотален странец во нормални околности е no way, дали си нормален ама на плажа е различно? јас барем не сваќам..
     
    На nikolika му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    И јас во странство би се сончала топлес ама овде не
    Ете и јас незнам да си објаснам зашто така, може е глупо размислувањето ама неможам :) Срам ми е во Охрид да се соблечам. Баш од причина зашто има многу познати

    Знам дека логиката ми е крајно глупава, пред непознати да се соблечам а не познати ама што да правам. Такви ми се сфаќањата :)
    Според мене подобро да се сончам топлес пред луѓе во странство на кои никогаш во животот очи нема да им видам, од колку во Охрид каде пола ги знам, а налетувам на роднини, братучеди, другари...или пак не дај боже таква топлес да налетам на некој пријател на тато :D не, не

    А под странство подразбирам далечна дестинација каде нема наши :) И не да ги шетам момиве ваму таму низ кафичи и плажа :D туку само лежење и сончање. Шетање во бикини. Не ми е ради прерамки, ради ќеф
     
  12. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Никогаш не би се соблека ни тука ни во странство
     
  13. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    е сега ке кажам дека се сунчам ама само во странство и само ако некој друг односно повекето на плажата го прават тоа :$
    нешто што најмногу МРАЗАМ Е МАЖИ ТОПЛЕС ИЛИ ВО ЖОЛТА ПРОЅИРНА ТАНГА :puke: :puke: :puke: ова ми е смрт , најгрозно нешто
    а жените (значи да не се разбереме погрешно мислам само без горниот дел)ми изгледаат убаво ако се млади ама ако се стари и со развлечени и со троа поголеми - големи е баш и не ми изгледаат убаво :$
     
  14. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    :D :D
    Јас пак несакам ич машко во бикини
     
    На UbavkaBube, mims-89, Jojoba и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Во странство да, но тука не, дури и никој да не ме познава.

    Зошто?
    Еве зошто.
    - Оооо брат леееее види ци*ка ооооооо хаха ооооо види види леееееее што ке ти правам ихааааааааааа... ииии колкави и се хухуху попопоооо да и ги фатам ке одам... ооо (цело време очите-филџани, течат лиги дури и за каца да станува збор).
    или
    - Леле лудача, кај се соблекла? Демек ние немаме ци*ки? И што сеа, сака сите во неа да глеаме? Е онаа де еве ти ја покажувам! (цело време покажуваш со прст, а потајно гориш од љубомора за храброста и привлечените погледи).
    |(
    Затоа.
     
    На nela.oh и mims-89 им се допаѓа ова.
  16. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Јас БИ топлес, ама дечко ми не би ми дозволил. Секако нема што да видат па не би ми било срам. :)
     
  17. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Би се сончала топлес, но не овде. Некаде во странство каде што овие малограѓански мислења одамна ги нема. :!:
    Во целост се слагам со Мерлинка над мене. Овде не дај Боже да се излажеш и да се соблечеш, те гледаат ко цицка да не виделе. :fubar:
    На машките очите ќе им истечат, а женските нема да престанат со нивните коментари.
    Така да - не фала. |(
     
  18. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Нека звучи колку сака лимитирано моево гледиште ама не се слекувам топлес ни тука ни во странство и не само тоа туку и не можам да бидам во друштво макар и другарка да ми е ако ми е со голи гради пред мене не ми е срам, непријатно ми е. Едно ќе ми влезат во видно поле неминовно и без да сакам друго женска потреба за компарации - м-хм моиве ко подобро да одолеваат на гравитација :geek: и слично си се поштедувам од ова севкупно. Мене лично ме вознемирува т.е. иритира некако да разговарам со делумно соголен човек кој не ми е партнер од типот на дечко или љубовник значи со кого сум одбрала да бидам интимна. Пред сечии други очи не соблекувам ништо ни па би некој да го прави истото во мое присуство. Имам проблем со туѓата голотија и радо би да ја избегнам.
     
    На Buttterfly, akita, LivingGlam и 6 други им се допаѓа ова.
  19. SieIstDieSonne

    SieIstDieSonne Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    72

    значи не ми беше муабетот за тоа што ќе кажеле луѓето кај нас, туку сакав да се изјаснам дека воопшто не ми се свиѓа целата топлес идеја. тука ќе ти збореле зад грб, ќе те направеле ненормална. настрана тоа е нешто секојдневно и е дојдено до таа граница што веќе не ми е јасно што си мислат луѓето?? ќе одам со друштво на плажа и ајде сите топлес, мислиш тие "културните" другари што ете не се од македонија нема да гледаат и да си мислат исто? машко си е машко, а ако си надарена па богами и ќе те загледа. и уште нешто не ми е јасно.. би се сончале топлес сами? пред дечко? пред друштво? јас барем до сега немам видено девојка да се сонча топлес а да била со дечко :?: хммм...
     
  20. nikolika

    nikolika Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Јас не би се соблекла топлес никогаш, а некој ако сака обичниве плажи не се за тоа.. Мислам дајте бе луѓе сепак треба да се има некој морал и норми на однесување. Далеку од тоа јас дека сум конзервативна, ама стварно што е многу е многу