1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Топ 10 форумџии

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Offspring, 27 август 2010.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Прво да кажам, ако темава не чини слободно нека и се стави клуч :!:
  Го поставив насловот овака затоа што имаме и машки членови. :) Ајде да видам малку позитивност ;)
  Значи тука образложете кои од форумџиите ви остава најголем впечаток и зошто :)
  1. Оззи Ејнџел, затоа што ми е како сестричка и секогаш ме трпи :*
  2. Трендафилче затоа што премногу ме потсеќа на мене и секогаш се сложувам со неа.
  3. Сесилија затоа што ми е интересна, отворена, искрена, има голема смисла за хумор и е строга таму каде што треба.
  4. Вајлд Чајлд затоа што е многу малечка а има зрели размислувања.
  5. Хипица е секогаш позитивна
  5. Анфејтфул, затоа што отвара преубави теми и поттикнува дискусии на форумов.
  6. Лолипоп или Лилипут по ново :lol: ми е интересна да ја читам, посебно кога ќе избувне со некој коментар :lol:
  7. Гордана10 е секогаш сталожена и со коментар на место.
  8. Озбилнажена немора да кажувам зошто, ја доживувам како сопствена мајка и ми претставува поим што да бидам во иднина.
  9. Шилеа ја читав и на други места прекрасна е, имам чувство како да рецитира поезија додека зборува :)
  10. Карак и покрај се, секогаш е позитивна и расположена за муабет.
   
  На Wild.Child, Hipica, sesilija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Да се надоврзам одма! :)

  1. Оффспринг(Дарки), се разбира! Затоа што ми е многу мила и си ја сакам како помала сестра! ;)
  2. Трендафилка, затоа што пишува убави постови и затоа што ме сослуша кога ми требаше некој!
  3. Кате21, затоа што е многу искрена и живее близу до мене! ;)
  4. Анфејтфул, затоа што отвора многу убави теми и е многу искрена!
  5. Озбилна Жена, затоа што ми се допаѓа начинот на кој размислува една жена на нејзини години, ме потсеќа на тетка ми!
  6. Шилеа, затоа што има огромен талент!
  7. Вајлд Чајлд, затоа што е доволно зрела и не молчи пред никој!
  8. Теди Беар, затоа што го кажува тоа што го мисли, а сепак внимава да не навредува!
  9. Сесилија, затоа што е строга! :lol:
  10.Марли, затоа што е искрен и внимателен кон сите!
   
  На sesilija и Wild.Child им се допаѓа ова.
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  1. Сесилија - зашто е реална, а истовремено забавна.
  2. Оффспринг - затоа што има трајна депилација на јазикот :D (оваа метафора е секако најпозитивна)
  3. Лилит - зашто е Лилит :nod:
  3. Шилеа - зашто пишува најубава поезија, зашто не одбива чоколадна торта од Канела :) , зашто пее преубаво, зашто експериментира во кујна и е уметник во секоја смисла на зборот.
  4. Оззи - зашто е мила и неверојатно топла личност.
  5. Џули77 - ја обожувам оваа девојка. Мислам дека живее во градот каде што сум родена, ама и да не е така, Џули е едноставно :l: .
  6. Анннни - ма даааај. :lol: Зашто е искрена и прима совет и критика, а тоа е доблест. Башка е константно вљубена, верувам може да напише новела - Авантурите на Анннни. :)
  7. Анат - или како што си ја викам јас Анатче во деминутив е ретко приземјена личност.
  8. Ариел - зашто е Super Woman и стигнува секаде. Секоја чест.
  9. Гоу - Црвенкапче е весела, експлозивна, ја читам и секогаш се смешкам, дури и кога е нервозна, пак ми шири позитивна енергија.
  10. Ordinary Girl - зашто е се' освен обична ;)
  (имам уште неколку омилени девојки, ама за жал се поретко ги има на форумов, како да кренаа раце.
  Yawn, Seksi, VioletBlue...)
   
  На angelche16, yawn, Shelea и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.293
  Пол:
  Женски
  Е и јас да си ги кажам моите омилени. Некои личноси морам да ги сместам под исто бројче бидејќи така ги доживувам, на ист начин.
  1. Анннни - најинтересна ми е на форумов. Посебно кога зборува за љубовта, еден ден го сака, друг ден вели дека го мрази... :lol: Сепак некако во последно време е помалку активна.
  2. Дарки и Сесилија - без влакна на јазикот, искрени, без табуа за сескот...
  3. Џули и Викче - не зборуваат многу за своите проблеми, ама затоа постовите и советите им се секогаш на место
  4. Иренна и Трендафилка - ми се допаѓа многу нивниот начин на пишување. Секогаш сакам да ги читам
  5. Лилит - оригинална и незаменлива. Како што ја нарекувал бившиот комплетна
  6. Озбилна жена - чудо од жена, со многу искуство зад себе, а сепак толку млада во душата.
  7.Марли - го збогатува овој женски форум на негов единствен начин, секоја чест како издржува покрај толку жени
  8. Оззи - мила и прекрасна личност,
  9. Спичлес - позитивна и искрена девојка
  10. Шилеа - прекрасна поезија, ваква :x останувам кога ја читам
  П.С редактирав за да болдирам и да ја додадам Виножитка која исто ми е посебно интересна
   
  На annnni, viki44e, sesilija и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Aјде и јас -
  1.Спичлес - затоа што е иста како мене :)
  2.Аннии -И во нејзините мислења мноогу се пронаоѓам :lol:
  3.Викиче- зошто ми е мила ептен :)
  4.Иренна-и таа ми е мила и интересна и секогаш си ја читам :geek:
  5.Ангелче -и таа ми е мила многуу :lol: ,баш сум хепи што се врати ^_^
  6.Лолипоп зошто секој коментар и е на место и ми е интересна :)
  7.Анфејтфул зошто ги отвара најинтересните теми
  8.Оззи многу ја засакав и и се извинувам што не се видовме
  9.Оффспринг- мислам дека е многу силна и цврста девојка
  10.Џули-зошто ме частеше кафе :lol: Се шалам . Едноставно драга ми е.

  Има уште.Еден поздрав до тие што не ги набројав,а знаат дека ми се драги. :)
   
  На viki44e, julie77, Lolipop23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  1. лижалка - ја сакам како сестра и секогаш е тука за мене :*
  2. виножитка - мила личност, интересна за читање... знае секогаш да помогне коа е потребно
  3. лилит - секогаш оригинална, со голем ентузијазам во себе, знае што сака... за добрите добра, за лошите два пати полоша :!:
  4. гоу - нашата црвенкапа :*
  5. анннни- секогаш интересна за читање
  6. кате21 - секогаш мила... и искрена
  7. хипица - секогаш со свои факти и ставови
  8. вајл чајлд, багуфчето и ангелчето - во еден склоп ми се тие, не можам да го замислам денот без да прочитам нивни пост
  9. спичлес - ме потсетува на мене на 16 години :*
  10. озбилна жена - интересна со своите настани (прекрасно ми е кога ја читам )

  (јас можам и до топ 20 да терам, ама ете ограничено е) :worried:
   
  На Hipica, annnni, baguf4e и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  2468 затоа што едноствано сме една душа во две тела.. тотално во се исти, исти карактери, исти размислувања, исти стил на облакање... Ја обожавам
  Душица затоа што е многу паметна за нејзини години и си ја сакам ептен, и многу ми е мило што секогаш за се ми се обраќа за совет
  Реинбоу затоа што ми помогна премногу за една работа, односно ми има помогнато повеќе... ама од тогаш си ја поштувам ептен
  Катја ефремова затоа што типката е феноменална и многу ми недостига
  Лолипоп си знае она зашто ;)
  Лилит затоа што е оргинална и женско во вистинска смисла на зборот
  енца затоа што има толку младешки дух, како да ми е врсничка
  Гоу грл затоа што си го имаме муабетот од поодамна
  Хипица затоа што е нашето бушавко
  Валјд Чајлд зашто ми е многу мила и ептен си ја сакам
   
  На enca.69, Hipica, Wild.Child и 4 други им се допаѓа ова.
 8. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  1. Роуз - мислам дека имаме нешто заедничко со неа ;)
  2. 2те ани, багувче,душица - чувствувам дека се прекрасни девојки сите 3
  3. Сесилија - секогаш знае најреално да каже, многу директна девојка и затоа ми се допаѓа
  4. вик(и)че :lol: - едноставно ја засакав, без причина :inlove:
  5. Зимната девојка - Или Winter.Girl. - отпрво мислев дека е девојка над 20 години,а она била колку мене.. Паметно девојче :wasntme:
  6. Вајлд Чајлд - секогаш сакам да и ги читам постовите,многу зрела девојка за свои години ;)
  7. Бројче - секогаш позитивна девојка, само што во последните денови ни забега малце во тие тажните, се надевам дека ќе ни се врати :!: :D
  8. Ангелче - одсекогаш ми била мила :hug:
  9. Лолипоп23, Оффсприг, Оззи. - Се гледа дека се искрени девојчињата.
  10. Дејзи - Нов член,со интересни постови :)

  Смили, Хипи, Ива, докторката, аничката, виножитцето и сите останати ми се мили и сите останати спаѓате на списоков
  :*
   
  На Hipica, baguf4e, viki44e и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Вакви постови мислам дека се безпотребни, искача ко да се правдате зашто не сте ги стаиле.. да спагаа у списокот ке биле у списокот, така? ;)
   
 10. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  А јас мислам дека е непотребен пост како овој бидејќи одма ја нарушува темата! кој кого сака ќе го наброи...
   
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  1.Трендафилка-зошто си ја сакам ,зошто ми е мила,зошто постојано барам совети од неа(незнам како не сум и досадна)и зошто гледам во неа нешто што го има и во мене....... :hug:
  2.Сесилија-лошата таа :^) ....ете ме придоби со некои нејзини ставови,мислења,и со големиот осет за мода....не е ни чудо што имаме некои каркатерни особини заедничкиот-хороскопот кажува се!!!!
  3.Џули-милата таа колку само ја засакав....толку нежности,добрина и љубов собрани на едно место....големо срце има џули :l: те сака “галешка“!!!!!
  4.Бројче и Анфејтфул-мили,убави,секси,така стојат тие во моите мисли.....де се расположени де се тажни :P убавите они да ги ручнам!!!!!
  5.Фемина90-е оваа девојка мислам дека е половина од мене......во врска со љубовта како да бараме една иста особа(дечко од соништата) :wasntme: и викиче(да не заборавам)
  6.кате 21-девојката со долгите нозе..... :lol: кате заљубено ни едно -ќе се мажиш или да те предварам!!!?
  7.лолипоп23-воспитана девојка,животот ја научил да чекори по прав пат...браво девојко ти подавам рака.... :bow:
  8.спичлес-едно интересно девојче...колку сакам да ги читам твоите постови!!!! 8)
  9.ива-мицискоро ни се придружи....но ми остави добар впечаток..... :geek:
  10.аннии,англече,вајлд,багуфче,душица ск.......милите тие.....морав да ве вклопам во топ 10
  ...............................
  позз двојки ве сака
  анннни :*
   
  На viki44e, sesilija, julie77 и 4 други им се допаѓа ова.
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.333
  Допаѓања:
  5.241
  само морам да кажам нека не се зема редоследот здраво за готово сепак овие 10 форумџики ми се најдраги иако се разбира на форумов имам повеќе но штом мора 10 се придржувам на правилата.
  1. вики4е многу позитивна расположена личност со која на форумов воспоставив најдобар однос
  2. горде или како што јас милувам да си кажам дада горде пријатна особа која може да те насмее и да ти го крене
  расположението до максимум.
  3. ангелче баш самото име кажува топ личност ми има оставено невидено добар впечаток ми недостигаат трачарењата со неа
  4. кате21 ја замислувам како девојка која може да биде топ другарка има невидена харизма и нејзините мислења ме воодушевуваат.
  5.ненушка се приврзав со неа. покажавме голема доверба една спрема друга или можам да кажам баш ја осеќам за блиска секогаш ми помагала за било што и да ми треба.
  6. душица ск ја читам оддамна еда од девојките чиви постови не ги пропуштам сеа во последно време се зближивме преку л.п. и баш ми е мила се надевам ќе продолжиме да комуницираме.
  7.офспринг почитуввање спрема девојката баш ми е топ и многу реална.
  8. багувче е навистина морам да и кажам ја следам во секое време што пишува и ми е многу интересна
  9.докторка-ан реална и искрена бар мене така ми делува
  10.хипица ми се допажаат нејзините ставови и некако ми делува за јака и храбра девојка.
  е те така без лутење мораше да бидат 10 а и сите останати ми сте подеднакво драги
   
  На Offspring, baguf4e, Hipica и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Ве има повеќе,ама само 10 треба да набројам.
  1.Трендафилка,Лилит,Оффспринг-оштри,реални,влакната на јазикот одамна им паднале :D
  2.Спичлес-врсничка ми е,позитивна е,се пронаоѓам во нејзините ставови :)
  3.Анннни-девојката ми е многу мила,интересна,многу заљубена :inlove:
  4.Озбилна жена-сакам да сум како неа кога ќе пораснам во секоја смисла на зборот,исто како мама да ја слушам,слично размислуваат :)
  5.Вајлд чајлд-мало,мало ама паметно,ме радува што зрело размислува за нејзини год. што е реткост во денешно време :)
  6.Лукс-со самото тоа што ми е бивша сограѓанка ми стана многу мила,а мислам дека и таа ми е врсничка,можеби се познаваме,кој знае :D
  7.Кате21-никогаш немам сретнато љубов како твојата која опстанала толку време и ви се восхитувам(иако не ги сакам долгите врски) :)
  8.Хипица-само ќе речам позитива,мислам дека е доволно :)
  9.Анфејфул,Лижалка,Бројче-можеби ќе ви звучи смешно,ама вие 3 ме потсеќате една на друга,нормални девојки и пред се добри но само кога се добри со вас ;)
  10.Гордана10-секогаш објективна и се што ќе каже си го поткрепува со факти :)
   
  На Offspring, Hipica, annnni и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  па вака некако е мојата листа :D :D :D
  1. Хипи.....едноставно зошто ми е мила мала и првата со која се здружив на форумов
  2. Ана....реална, позитивна, искрена и покрај разликата во години ми стана многу добра виртуелна пријателка
  3. Вајлд.Чајлд....малово е закон, додека не видов дека стварно е малечко не верував дека можам да направам нормален муабет со луѓе на таа воздраст
  4. Лижавче и Бројче....овие две во пакет ми идат, откачени и секогаш спремни за журка и пијанка
  5. Реинбоу....највредната форумчика, фино ни иде муабетот, плус и генерација сме
  6. Трендафилка...интересни постови, од почеток со темите за сингл многу внимание ми привлече и ги освои моите симпатии
  7. Гордана10....најсмирената личност на форумов, едноставен и релаксиран муабет може да се направи со неа и секогаш е тука на чет да ме дружи и кога сум весела и пеам и кога се нервирам и пцујам
  8. Шилеа....оригинална, прав уметник, така добро знае да се изрази мерак ми е да ја читам
  9. Ариел и Озбилна жена....со должна почит, ама како да се испод 30 ете така некако поблиски до мојата возраст ми делуваат на форумов...убаво е да се прочитаат нивни постови, сепак поискусни и пореални се
  10. Марли....епа ова е легендата на форумов, му дава посебен шарм мора да се признае

  * зошто нема место морам бонус да ја додадам анфејтфул....закон теми отвара ;)
  ....можам да продолжам до 20-30 ама се бараат првите 10 и предност имаа овие од старата постава :x :x :x
   
  На Hipica, Annath, Wild.Child и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  не дека сум многу блиска со некого од форумот (сеуште сепак) ама ќе си напишам кој ми оставил убав впечаток интересна ми е темава

  оззиејнџел и оффспринг.... секогаш фер и заедно ги ставам како едно ми се ...
  исто и лилит преубави постови искрени со многу емоции
  анфејтфул18 отворена и несклона кон конфликти
  анннни ... обожавам да ја читам интересни и се постовите
  бројчето и лижавка секако секогаш спремни за забава
  Спичлес ми има оставено убав впечаток многу
  и Докторката некако мила ја чувствувам
  моонлајтгрл55 ми стана многу мила ист знак и подзнак сме во хороскоп
  озбилнажена .... самото име кажува
  лукс ,гордана10,к.и.м и кате 21 ужасно ги мешам
  а исто и вајдчајд и вајлденџел

  ете така.... ако има потреба здравјеее понатака ке си го сменам постот... :*
   
  На Offspring, OzzyAngel, 2468 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.357
  Пол:
  Женски
  1.Вајлд ... Затоа што и ги кажувам сите тајни,и барам совети и знам дека во секој момент ќе ме сослуша.
  2.Лилит - Немаме со неа некој посебен контакт,ама секое нејзино мислење го следам,ја почитувам затоа што е мнооогу паметна девојка.
  3.Карак - Многу интересна личност,ме воодушевува со особините и исто од неа не пропуштам ниту еден пост.
  4.Оффспринг - Има цврст карактер и личност,директна е,баш таквите личности многу ги почитувам.
  5.Гоу-Супер девојка,ми оставила впечаток како прекрасна личност.
  6.Трендафилка - Девојка со голема смисла за хумор,секогаш интересни постови кои не пропуштам да ги читам.
  7.Аннии,Ангелче- девојки кои се толку мали,а толку паметни.Ме воодушевуваат со постовите.Толку се зрели :clap:
  8.Анннни - Мојата сограѓанка која секогаш може да ме насмее и што конечно ја запознав на лик.
  9.Бројче - Интерсни постови,стара форумџика која многу ја почитувам.
  10.Хипица - Девојката со најголем број мислења и тоа сите вредни за читање.Една од најдобрите девојки на сајтот.И се мислам дали да и кажам нешто ама ај ќе си премолчам :lol:

  Се извинувам за оние кои не ги вметнав...Ве сакам сите :*
   
  На Offspring, Hipica, annnni и 2 други им се допаѓа ова.
 17. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  иако мене ме нема често јас би ги издвоила следниве форумџики,за тоа каква претстава имам јас за нив,не е важен редоследот по важност

  1.карак и хипица-секогаш пријателски настроени и интересни мислења :wasntme:
  2.2468-бројчето поради нејзината издржливост во најтешки моменти :rock:
  3.ненушка- после темата за биолошки родители ми стана многу мила и искрена личност :angel:
  4.вајлд чајлд- после новиот аватар ја гледам како личност која си стое на своите мислења 8)
  5.анннни-за мојата мила братучедка која многу си ја сакам и за најинтересната нејзина тема -сестрата на мојот дечко- :clap:
  6.анни и ангелче- најмили ми се со меченцето кое сите не гушка ;)
  7.аничка и тедибер- за најнежниот аватар и за секогаш светлите размислувања,за почитта кон мене од нивна страна :)
  8.багуф4е- мојата сограѓанка која потполно ја сваќам во секој поглед :hai:
  9.спичлес- за најведрата девојка на форумов,и со размислувања и со аватар,успева да ме насмее :P
  10.лижалка,оффспринг и оззи,вики44е- најчесто ги гледам,супер се,си имаат свои ставови и прекрасни потписи :*

  не сум злопамтило ама ќе се уверете во тоа после некое време......поздрав
   
  На Hipica, annnni, OzzyAngel и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  ми истече времето за редакирање морам вака....
  Кате21 - затоа што е тука да ми помогне кога треба да се стави во спејс бег некој примерок од спротивен пол :D

  успат едно прашање....неможе да биде темава ТОП 13....да не е стандардна шема од 10 :!: :$
   
 19. natasaltd

  natasaltd Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  48
  Site vasi Top 10 forumgiki sto ste gi nabrojale,se mi ok.Ne pisuvam mnogu mislenja zatoa sto nekolku od vas go pisuvaat toa sto bi go kazala i jas,osobeno Lilit,Hipica ...itn.Ama sto pravime so onie sto go trujat forumov?Koga bi mozele bar so 10 negativni glasa da banirame korisnik,bi bilo super....Pozdrav
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.391
  Мила. :* :sun:

  Сега за сега не би сакала да набројам додека не ги протолкувам убаво сите. :emo: