1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Топ 3 кориснички имиња

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од anichka94, 20 декември 2012.

 1. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  Кои ви се најубави кориснички имиња на форумов !?
  одвоете барем 3 :)
   
 2. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Мене најубави ми се :
  Wild.Child - и нејзе и имав кажано,стварно убав и е никот.
  Lux- некако симпатично ми делува,интересно што и текнало
  Annath-и нејзиниот ник ми е многу интересен


  Овие се првите три, исто ми се свиѓаат и
  Snow-Queen
  RainBow
  Lilit
  Lux
  Tenkai
  .....
  Обично многу убави никови имаат модераториве, иако има многу други што не ми текнаа,исто и Горде-Гордана10 е убав, и на Кимка, ме потсеќа на чоколадниот прелив - КИМ :D Не , озбилно, на форумов има прекрасни никови.. :)
   
  На Chocolate.me, Lux и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 3. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.953
  Трендафилка, Марама, Битерсвит, Лилит, Имелда.
  Сигурно има и други, ама не ми текнуваат во моментов.
  АА и Луничка. :D

  Муабетов околу овие кориснички имиња ќе ми биде секогаш - зошто мене не ми текнале прво? :rofl:

  А моево... ич го нејќум. ]:)
   
  На imelda и lunicka им се допаѓа ова.
 4. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  60
  Annath
  Snow-Queen
  RainBow

  Иначе и јас моето ич го нејќам. :P
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.671
  Допаѓања:
  11.852
  Пол:
  Женски
  Не знам за топ 3, ама има една феминка која мислам не е веќе активна... DressedToKill.
  Мој дефинитивен фаворит.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  1. ljubam - Корисничково име е како создадено за неа! Полна е со љубов, ентузијазам и милост. Многу оригинално и професионално корисничко име. :wasntme:
  2. Lux - Светлина... Кратко и јасно... а, сепак остава впечаток, ја опишува вистинската личност, која не се предава лесно, секогаш верува во себе, и мисли позитивно на светлата страна.
  3. Chocolate.me - Корисиничково име одговара на девојчето. Мило, слатко, нежно.. исто како чоколатце! :$
   
  На Thallia, Chocolate.me, ljubam и 3 други им се допаѓа ова.
 7. DzingrlakaDzikica

  DzingrlakaDzikica Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.630
  Моето. [​IMG]
   
  На IvanaJenner, 4rever.unique, babyblond и 31 други им се допаѓа ова.
 8. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Антонина, Бисквита, Мишела, Виолинистка, Љубам, Нумериа, Лахалива, Хипстер..
  Секое си носи своја приказна. Мене ми се допаѓаат. :)

  Дополнив.
   
  На Nymeria, NyanCat, ljubam и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Ana.Jones

  Ana.Jones Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  1.118

  Дефинитивно се едни од никовие кои ми оставиле впечаток. Сепак, има уште мнооооогу никови кои ми се допаѓаат, а во моментов не можам да се сетам.
   
  На Chocolate.me, Lux и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 10. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Doozy
  Oxymoron
  Lux

  Најуникатни :inlove:
   
  На Lux, Oxymoron и Doozy им се допаѓа ова.
 11. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.194
  Допаѓања:
  86.250
  Пол:
  Женски
  Мене па баш ми е по мерак,разиграно и препознатливо.. :D
  1.Дузи
  2.Серафима
  3.Имелда

  Е сега на 3 да се ограничиш е тешко.Во штипките ми се мешаат и Моира, Љубам, Везилка, Марама,Пирамида,Трендафилка...

  Со еден збор куп убави никови и куп прекрасни девојки :rock:
   
  На ljubam, imelda, CharmedGirl и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.278
  Допаѓања:
  5.906
  Пол:
  Женски
  MandyLane, Lilliana, Anabelle, Noemi, Lilit, Magnolija, Annath, Marbella, AliceInWonderland... Во суштина, изгледа ги сакам скоро сите со "л" во себе. Причина - непозната.
  Не можам да издвојам три. :)
   
  На Noemi, Anabelle и Magnolija им се допаѓа ова.
 13. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.411
  Shelea, Mishela, Tenkai... :)
   
  На Mishela, Shelea и starbucks им се допаѓа ова.
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.537
  Lilit (љубоморна сум што го украла прва) :D
  rosebush (кратко, јасно, предобро) и
  imelda (веројатно заради фасцинацијата со чевлите на Имелда Маркос).
  Ама супер име е реално, специфично, звучно и моќно. :)
   
  На imelda и rosebush им се допаѓа ова.
 15. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.333
  Mishela
  Lilit
  Oxymoron
  Nymeria
  Anabelle
  srcekrsacka :rofl: :up:
   
  На Juicy03, Anabelle, Nymeria и 4 други им се допаѓа ова.
 16. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  GazdataodParencoJR :rofl:
   
  На Katerinceee, Doozy, JoxyTheFreak и 6 други им се допаѓа ова.
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Кога се регистрирав на форумов сакав Crnokosa и LadyD - aма зафатени беа. Тие да ми се допаѓаа.Но еве 3 други никови.

  Топ 3:
  RainBow
  WomanInRed
  CIA

  +
  Mermaid
  Waka-waka
  MSkorpionka....имаше и една како штрумфета нешто така и таа ми се допаѓа
   
  На WomanInRed и CIA им се допаѓа ова.
 18. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Да ме фати човек, да ме убие.Абе како бре како можев да ги заборавам Чоклејт.ми и Мишела? :fubar:
  Сорете ме... :)
   
  На Mishela и Chocolate.me им се допаѓа ова.
 19. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Oxymoron
  Nymeria
  Peppermint

  Никогаш не би ми текнало на некое вакво име.


  Едит: А од машките членови омилени ми се radiance и Elemental. :)
   
  На Nymeria, Oxymoron, Sara123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.039
  хммм премалку се три

  1 Lux-уникатно до немајкаде
  2љубам-креативно мие некако
  3Shelea-некако мило ми звучи
  4trendafilka-впечатливо мене никогаш не би ми текнало
   
  На ljubam и Lux им се допаѓа ова.