Топ 5 производи за лице без кои не можам

Дискусија во 'Лице' започната од Petra777, 19 декември 2015.

 1. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.001
  Пол:
  Женски
  Знам дека 5 се малку ,но ајде така нека гласи темава. Девојки споделувајте слики од производи од кои сте буквално "зависни" и не го нашутате домот без нив додека не ги нанесете,производи кои вашето лице го доведуваат до совршенство. Можете да споделите и производи за нега.
  Епа ајде да видиме која без што неможе???

  Патем еве ги моите:
  [​IMG]
  Едвај ги селектирав ,6 излегоа ...:whew:
  Чекам ваши одговори :makeup::hug:
   
  На SV1911, Gira, eloves и 9 други им се допаѓа ова.
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.588
  Допаѓања:
  73.388
  Пол:
  Женски
  Мислaм декa имa веќе вaквa темa aкo грешaм пoпрaвете ме. Акo темaтa е дуплa мoже дa се прoмени вo нa пример, aкo требa некaде дa oдите и немaте време дa се пoдгoтвите кoи се 5те прoизвoди штo би ги искoристиле нaбрзинa, нештo вo тaa смислa :D
  Еве јaс штo мислaм декa е нaјoснoвнo спремa мене
  [​IMG]
  Спoред нене првo требa дa се измие лицетo. Пoтoa се нaнесувa кремa. Пa течнa пудрa. Мaскaрa пa средувaње нa веѓите. И нa крaј кaрмин или сјaј зa устa вo мoјoт случaј кaрмин. И секaкo пред излегувaње пaрфем

  [​IMG]
   
  На SV1911, eloves, Jordanovska-K и 13 други им се допаѓа ова.
 3. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.354
  Допаѓања:
  91.507
  Не можам.
  Поправете го насловот.
   
  На Jordanovska-K, Abrakadabra, Waka-waka и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.001
  Пол:
  Женски
  Како да го поправам ,хелп?!?! Па барав вчера не видов ств никаде ваква тема :?:
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.653
  Допаѓања:
  103.963
  Пол:
  Женски
  Мислам имаше тема 5 mоst have products, може и сум грешка.
  Јас секојдневно неможам без 10 производи ама сега едвај одвоив некои неопходни.
  И јас сметам дека треба на прво место да биде миење на лицето, па се става крема, па потоа коректор па пудра, па маскара и лабело по избор или кармин.
  Јас заборавив коректорот да го сликнам, ама тоа би било производ број 6 на сликата и нема да се вклопи низ темата.
  Јас секогаш на прво место користам парфем, никогаш не излегувам од дома без парфем или мини парфем во чанта.
  [​IMG]
   
  На mimi****, crazylady, koritsaki и 2 други им се допаѓа ова.
 6. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.034
  Па не ставајте парфеми во темава, за лице се работи.
  Мене најнеопходни производи пред се ми се производите за нега, односно препаративната комзетика, без пудра и маскара можам да преживеам, не ми се толку неопходни. Ако лицето ми е соодветно третирано, негувано и хидратирано, декоративата ама ич не ми е неопходна.
  Така да мое мислење е дека како дел од тие 5 производи треба да ви се најдат пред се производите за нега, мејкапот и не е толку неопходен. Сигурна сум дека без пудра, маскара, коректор може да преживеете, ама без гел за миење лице, пилинг или крема... ај донт тикн соу...

  Да ги наредам моите 5 најнеопходни производи за лице без кои навистина не можам:
  1. Nivea пена за миење лице:
  [​IMG]
  2. Estee Lauder Advanced Night Repair серум за лице:
  [​IMG]
  3. Clinique all about eyes крема за околу очи за многу сува кожа
  [​IMG]
  4. Dior Hydra Life омилената крема за лице
  [​IMG]
  5. Мontange Jeunesse маски за лице
  [​IMG]
  Нема да образложувам за производите затоа што имам напишано опширни рецензии во соодветните теми.
   
  На SV1911, Jordanovska-K, ivancekitty и 18 други им се допаѓа ова.
 7. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.901
  Пол:
  Женски
  Nemozam sluka da stavam od mob nez zas a prethodno sakase no ne e problem nemora da e slika.
  Pudra
  Molivce za vegi
  Tus
  Maskara
  Karmin
   
  На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  Ova se moite peoizvodi bez koi ne mozam da si go zamislam denot i gi koristam sekogas koga na brzanje izleguvam od doma,inaku koristam mnogu poveke proizvodi:) 20151220_184347-1.jpg
   
  На eloves, simoncelicius, ivancekitty и 8 други им се допаѓа ова.
 9. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.328
  Допаѓања:
  3.455
  Пол:
  Женски
  1. Catrice All Matt plus - моментално го користам третото шишенце, така што стварно не можам без неа. :lol:
  [​IMG]

  2. Catrice camouflage cream
  [​IMG]

  3. Essence satin mauve моливче за уста
  [​IMG]

  4. Balea пилинг за лице
  [​IMG]

  5. Рандом црвен кармин, немам некој омилен и секој пат користам различен, или мешам неколку за да добијам една нијанса.
   
  На eloves, ivancekitty, Avery и 8 други им се допаѓа ова.
 10. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  1. Nivea Visage Pure & Natural - дневна крема 147515-thickbox.jpg

  2. Dior Diorskin Star пудра за лице
  2.jpg
  3. Artdeco руменило
  3.jpg

  4. Maybelline Lash Sensational Маскара

  4.png
  5. Bourjois Rouge Edition Velvet
  5.jpg
   
  На eloves, simoncelicius, ivancekitty и 10 други им се допаѓа ова.
 11. frosyGrc

  frosyGrc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  20151221_013113.jpg
  За разлика од повеќето што постиравте слики од лабело и карминчиња јас дефинитивно не и посветувам толку внимание на устата ама затоа без тушот за очи не можам :) Затоа моите топ 5 производи без кои не можам се следниве:

  1. Пудра - оваа ја користам мо
  ментално, не сум зависна од неа туку општо од пудра :)
  2. Руменило - Лореал
  3. Коректор - Артдеко
  4. Маскара - Мејбилајн
  5. Ајлајнер - Голден Роус
   
  Последна измена: 21 декември 2015
  На Jordanovska-K, Avery, Mama25 и 4 други им се допаѓа ова.
 12. frosyGrc

  frosyGrc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.885
  Пол:
  Женски
  Од каде го купуваш прајмеров ?
   
 13. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш на прајмерот на Макс Фактор, го имаш во Космо, ДМ и слични парфимерии што се поснабдени. И само што го ставив во темата http://forum.femina.mk/threads/Производи-кои-не-би-ги-купиле-повторно.13012/page-32#post-2628234 . Дефинитивно не го препорачувам, но сепак пробај на тестер ако го најдеш, може тебе ќе ти се допаѓа.
   
 14. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  29.001
  Пол:
  Женски
  Oд Космо го земам,веќе 4ти пат еве како го користам ,се покажа мн добро ,бар кај мене ,во комбинација со пудата(ја обожавам ) . Да не те лажам ,цени не паметам , од прилика 700ден. мислам беше. Имам нормална кожа ,на носот само мрсна , некако спојкава прајмер-пудра ми се лонче-капаче. За долготрајноста сум исто презадоволна. :D
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.612
  Допаѓања:
  48.918
  Пол:
  Женски
  1. Крема за лице
  2. Пудра
  3. Лабело
  4. Моливче за дотерување на веѓите
  5. Препарат за отстранување шминка.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Elaria

  Elaria Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  DSC_3735b.jpg
  1.Shiseido-White Lucency Clarifying Cleansing Foam
  2.Avene-Antirougeurs Creme Hidrante Protectrice SPF20
  3.Lancaster Infinite Sun palette-палета со 2 кармина, 2 сенки и бронзер
  4.Clinique-Stay Matte compact pressed powder
  5.Maybelline-Lash Sensational маскара
  6.Baby Lips лабело
   
  На eloves, simoncelicius, ivancekitty и 10 други им се допаѓа ова.
 17. VladeMila

  VladeMila Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  8.511
  Пол:
  Женски
  Срам не срам-што е прајмер? ја дека слабо се шминкам,пудра само за по гости:)
   
  На Elen4e_sonce му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Ако треба да одберам производи без кои баш баш не можам, значи работи кои задолжително ги пакувам во ранец, макар и да одам на кампување, тоа би биле следните:
  - влажни марамици
  - крема
  - балсам за усни

  Без се' друго можам, особено кога е во прашање декоративна козметика. Ама овие три ми се задолжителни за нега на лице.
   
  На SV1911, simoncelicius, Avery и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  8.635
  Моите топ 5 производи за лице се гел за миење лице Afrodita,крема за сува кожа Dr.Scheller,крема за околу очи Nivea,лабело кога какво во моментов на Авон и коректор She. :)
   
  На Petra777 и Elaria им се допаѓа ова.
 20. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.486
  Допаѓања:
  30.035
  Пол:
  Женски
  1. Гел за миење лице Balea

  [​IMG]
  2. Повеќенаменски крем за пределот околу очите Optimals Oriflame

  [​IMG]

  3. Крем за лице Nivea

  [​IMG]

  4. Серум за лице Balea

  [​IMG]
  5. Маска за лице Balea

  [​IMG]
   
  На eloves, Avery, oblace1 и 2 други им се допаѓа ова.