Топ 5 производи за тело без кои не можам

Дискусија во 'Тело' започната од Lollipop7, 19 јануари 2015.

 1. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  781
  Пол:
  Женски
  Темава е популарна меѓу јутјуберките па си реков зошто и ние да не си споделуваме овде... :)
  Еве јас ќе започнам

  1. Млеко / Путер за тело
  едноставно уживам да се шлапам со креми за тело, не можам да замислам да не нанесам нешто после туширање. Oд се' што имам пробано најомилени ми се овие два производа
  [​IMG] Shea Butter
  [​IMG]
  2. Парфем
  Обожавам парфеми, обично имам по 2-3 кои ги користам истовремено
  Најомилен од сите досега ми е [​IMG]

  3.Шминка
  Обожавам шминка, имам толку многу производи...веројатно повеќе од алишта во плакарот:D Порано купував секој трет ден макар по еден производ... последнава година правам еднаш месечно хол (кој повторно опфаќа толку колку да сум купувала секој 3 ден:rofl:)

  4. Лак за нокти
  Ноктите мора да ми се налакирани
  Како омилен производ за нокти, кој јас го користам како база под лакот е
  [​IMG]
  откако се појави кај нас константно скоро секојдневно го трошам... Ова што го имам сега ми е 7мо шишенце :)

  5.Koкосово Масло
  маслово го користам буквално за се: за коса, за лице,тело, занкотици и секојдневна конзумација
  Најдобро и највкусно ми е ова од ДМ
  [​IMG]
   
  На Acka22, Nita25, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. minnie.m

  minnie.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  372
  Нели треба да наброиме конкретни производи, а не категории на производи? Еве јас ќе ги наведам моите 5 топ производи.

  1.
  [​IMG]
  2.

  [​IMG]

  3.

  [​IMG]

  4.

  [​IMG]
  5.
  [​IMG]
   
  На Acka22, Lollipop7, Kom.pot и 6 други им се допаѓа ова.
 3. Amaris

  Amaris Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  952
  1. темен кармин
  [​IMG]
  2. крем за лице
  [​IMG]
  3. црн туш
  [​IMG]
  4. крем за тело
  [​IMG]
  5. гел за миење лице
  [​IMG]
   
  На Acka22, mims-89, Lollipop7 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  11.494
  Толку сум непостојана во изборот на козметика, т.е не користам "религиозно" едни исти продукти, што не можам да набројам ни топ5 производи;). Секогаш има нешто подобро, поинтересно, со поголеми "магични способности" во одржувањто на млада и свежа кожа.:) И така, ова е мојот топ 3:

  Путер од кокос (на Био Планет)
  Lacoste pour femme EDP
  Сода бикарбона

  Останатиот избор зависи од годишно време, финансии и моментално расположение.
   
  На Elena69221 и Lollipop7 им се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.836
  Допаѓања:
  75.776
  Пол:
  Женски
  1. Пaрфем - a oвoј е штo гo кoристaм честo вo пoследнo време

  [​IMG]

  2. Кремa зa лице - кoристaм третo пaкувaње oд кремaвa нa Clinique сегa зa сегa не јa менувaм , супер е

  [​IMG]

  3. Пудрa зa лице - немaм некoј прoблем сo лицетo нo без пудрa реткo кoгa излегувaм нaдвoр вo пoследнo време јa кoристaм нa Benefit Hello flawless a сегa јa меркaм и нa Revlon colorstay

  [​IMG]


  4. Гел зa чистење нa лицетo
  Кoристaм секoе сaбaјле и вечер гел зa чистење нa лицетo сегa зa сегa гo кoристaм нa Апивитa
  [​IMG]


  5. Кaрмин
  Имaм двa штo ги нoсaм вo пoследнo време честo
  Sephora lip stain always red 01
  [​IMG]
  Sephora 07 natural pink

  [​IMG]
   
  На Acka22, Jordanovska-K, le.dentiste и 6 други им се допаѓа ова.
 6. ancebanance

  ancebanance Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  1. Најубава паста за заби за моите чувствителни непца
  STA32.jpg
  2. Крем за лице на Биотен
  images.jpg
  3. Маскара, моментално на Catrice
  IMG_4794.JPG
  4. Коректор на Essence
  korek.jpg
  5. Омилени ми се лабелата на Мaybelline ги користам секој ден
  MAYBELLINE-BABY-LIPS.jpg
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  626
  Допаѓања:
  755
  Супер тема!! 5те производи без кои неможам, односно никаде не одам без нив се:
  1. Thierry Mugler Angel моментално најомилен [​IMG]
  2. Maybelline go colossal extreme [​IMG]
  3.L'Oreal Dermo Expertise Youth Code Luminize Moisturising Day Cream[​IMG]
  4. Colgate за чиста усна шуплина и свеж здив [​IMG]
  5.Clinique oil free течна пудра [​IMG]
   
  На koritsaki, MiaNmaR, SimonaTino и 2 други им се допаѓа ова.
 8. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.088
  Допаѓања:
  13.300
  Пол:
  Женски
  1. Парфем.
  [​IMG]

  2. Маскара.
  [​IMG]

  3. Кармин.
  [​IMG]

  4. Купка за тело.
  [​IMG]

  5. Сенки за очи.
  [​IMG]
   
  На AnGeL4e009, MiaNmaR, SimonaTino и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Beti82

  Beti82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2012
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  clinique  Najprvin da te prasam kakvov tip na koza imas. Gledam deka ovaa krema e za kombinirana.Mene mi e kombinirana kozata no znae i nekoja bubulica da mi iskoci. Koja e cenata na kremava
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.836
  Допаѓања:
  75.776
  Пол:
  Женски

  Дa мрснa кoжaтa ми е a кремaвa е леснa и не ми јa мрси дoпoлнителнo. Зaдoвoлнa сум. Инaку јaс јa земaм oд грцијa 18 еврa сo пoпуст 30 мл вo мк е 2100 вo кoсмo
   
 11. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.563
  Eпа ајде да почнеме..
  1.Гел за туширање..
  [​IMG]
  2.Маскара авон супер шок
  [​IMG]
  3.Стикче ладу
  [​IMG]
  4.За усни нега
  [​IMG]
  5.И парфемче
  [​IMG]
   
  На AnGeL4e009, Veki4kaa и mims-89 им се допаѓа ова.
 12. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Интересна тема (y) а ова се моментално моите производи без кои не можам:

  1. Маскара, има една реченица што многу ми се свиѓа - Inner beauty is great but a little mascara never hurts!
  PicMonkey Collage.jpg

  2. Лосион/Млеко/Крем/Путер за тело, обожавам кога кожата ми е мека и мазна, и кога убаво ми мириса.
  PicMonkey Collage2.jpg

  3.
  Крема и тоник за лице, морам да ги наведам двете пошто едно без друго не ми одат. :)
  PicMonkey Collagetrt.jpg

  4. Коректор, мала количина прави голема разлика.

  bourjois-haul-healthy-mix-concealer-cc-cream-L-LQSCRR.jpeg

  5. Кармин, ама не било каков туку баш ваква mauve нијанса.
  3687870.jpg
   
  На AnGeL4e009, Jordanovska-K, b.u.tt.e.r.F.L.Y и 6 други им се допаѓа ова.
 13. BabyStyle

  BabyStyle Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  7.788
  Ова се моите топ пет производи... :))

  Пудра никако не нанесувам без база... Ја користам од Џордани-орифлејм make up base. Совршено се вклопува на лицето и дава свеж изглед од кога ќе се нанесе пудрата.
  13878_1.png

  Од скоро ја користам MAX FACTOR luminizer ... Ја имате на попуст во Рамстор парфимеријата... 30% попуст...

  ma.jpg

  Dove сапун за вечерно чистење на лице... Сапун и вода... Идеално :)
  original_CW.jpg Здраве кремата со цинк евтино и добро решение за акни, лузни...
  photo_380_640_t.png

  Маскара... Без неа не излегувам....Оваа од АВОН навистина вреди за парите... mascara.jpg
   
  На AnGeL4e009, b.u.tt.e.r.F.L.Y, rainbowec и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  1.053
  Пол:
  Женски
  Еве се моите:
  1. Маскара од Авон - отпрвин ми беше специфична за користење но ја навикнав.
  [​IMG]
  2. Дезодоранс Рексона
  [​IMG]
  3.Лабело Нивеа - нешто без кое не можам ни 5мин. :lol:
  [​IMG]
  4.Сапун Дове - ги имам користено сите од таа марка, но овај некако ми е најубав и најубаво мириса..
  [​IMG]
  5.Крем за раце - Орифлем
  [​IMG]
   
  На rainbowec и mims-89 им се допаѓа ова.
 15. kitty.m

  kitty.m Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2012
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  1.673
  Пол:
  Женски
  Парфем
  o.23163.jpg Крема за лице Lidoff_225x225.jpg Маскара misslyn xxl volume mascara-600x600.jpg Молив за веѓи Essence+Eyebrow+-Designer+Black+-Review.jpg Кармин CAM00118.jpg
   
  На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.259
  Ма ништо од ова не е толку важно колку што е Ацетонот.

  Пред некоја вечер пред излегување се средив целосно, фризура, нашминкана комплет кога гледам ми се излупил малку лакот на врвовите. Посегнувам кон шишенцето ацетон, кога ќе видам празно.
  Ми се стемни.
  Си реков ќе ставам малку светкав лак на врвовите ќе замаскира, и иако резултатот беше задоволителен сепак се познаваше дека долу е подебел слојот, бидејќи морав да ставам повеќе па ноктите изгледаа како да се некоја просечна надградба.
  Цело време додека се лакирав си мислев на темата, дека се набројуваат многу производи, а никоја нема спомнато ацетон.
  Без него ништо не помага, ни безбоен лак, ни ништо.
   
  На Annath, kjukli, Oleeenka и 7 други им се допаѓа ова.
 17. Lile_05

  Lile_05 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  1.Дезодоранс
  2.крема за лице и раце
  3.Гел за туширање
  4.Млеко за тело
  5.Парфем
  И не е само тоа,има уште мнг и мнг... :)
   
 18. Модо

  Модо Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  1.пазарски восок без кој би личела на маж со пубертетски брк и брада ;(
  2. чупалица, инаку гајтан веѓа владее
  3. пегла за коса- ја користам зошо не знам фризури да правам никакви, ова ми е демек сум ја средила косата
  4. фарба за коса - мометално гарниер со масло
  5. влажни марамици- не се за мене за патиките се :)
   
  На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  1.Течна пудра
  [​IMG]
  2.Туш
  [​IMG]
  3.Сет за веѓи
  [​IMG]
  4.Влажни марамици
  5.Шампон Балеа за виткана коса
  [​IMG]
   
 20. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.262
  Допаѓања:
  32.724
  Пол:
  Женски
  1. Еucerin dexpanthenol ph5 крем за лице(конечно асален крем да ми се погоди,Бог знае колку креми сменив)[​IMG]
  2. Schwarzkopf Gliss спреј за расчешлување и заштита на косата од распукување (од кога прв пат го зедов поминаа 2 години мислам :?: оттогаш навака го користам,спас е за проблемот со расчешлувањето)
  [​IMG]
  3. Rexona стик/Fa ролон
  (од Рексона ги имам користено и сивиот и синиот и зелениот стик,од сите сум задоволнa,преубаво мирисаат :inlove:)
  [​IMG] [​IMG]
  4. Здраве крем за лице
  (иако ретко го користам,најдобро решение ми е кога некогаш ќе ми се појави мозолче)
  [​IMG]
  5. Балсам за усни Rosal ( или некогаш Golden Rose,но ова поретко)
  [​IMG]
  Паста за заби и сапун,нели се подразбира,не постирав слика бидејќи секогаш купувам различни.
   
  Последна измена: 6 март 2015