Торбешка свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од Te@19, 8 август 2016.

 1. Te@19

  Te@19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2015
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  47
  Пол:
  Женски
  Поканета сум на свадба кај другарка, не знам ништо во врска со нивните обичаи и случувањата на самата свадба и денот пред тоа. Ве молам ако има некој кој е запознаен со ова нека ми пише лп или како било.