1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Торти од пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Dzevelekova, 30 март 2016.

 1. Dzevelekova

  Dzevelekova Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Здраво, почнав да размислувам за отварање на свој бизнис, торти од пелени што мислите? Колку сте запознаени со тоа? Ви благодарам

  Мојата торта од пелени.
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpeg
   image.jpeg
   Големина на фајлот:
   231,1 KB
   Прегледи:
   142
  Последна измена од модератор: 20 март 2018
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.908
  Прво, самиот наслов малку е wtf во делот со торта :D Второ, мене некако тоа ми е бесмислено и неисплатливо трошење на памперс за декорација на настан што ќе трае еден саат. Јас би ти рекла, продолжи со правење декорации, но со употреба на други различни материјали и истите малку увежбај ги и мислам дека би билo океј :D
   
  На Аliсe му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dzevelekova

  Dzevelekova Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Благодарам за добронамерниот совет, вежбам. Инаку така ги нарекуваат торти:wasntme:
   
 4. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Па исплатливо е, бар според мене.
  Мене не ме бива поклон да спаковам, а не пак торти и триста чуда. [​IMG]
  Сите ствари што ги имав купено за повојница кај девојче ги однесов во една цвеќара во Битола, да ми ги спаковаат вака (кошницата јас си ја купив).
  Ова ме кошташе 400 денари за паковањето + 400 денари за кошницата.
   
 5. Dzevelekova

  Dzevelekova Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски

  Благодарам, нова сум во ова, се надевам и јас ќе успеам. Креативен подарок е според мене и се е корисно!
   
 6. Rirri

  Rirri Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  181
  Не е тоа трошење на памперс.Може слободно да се искористат.
   
  На Dzevelekova и joy1 им се допаѓа ова.
 7. Dzevelekova

  Dzevelekova Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Да да, се користат. Се што сакаш може да се стави, и се е корисно за малите!
   
 8. Dzevelekova

  Dzevelekova Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  :)

  Eve uste edna.. :)

  Eve za uste edna mala princeza! ☺️
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpeg
   image.jpeg
   Големина на фајлот:
   93,3 KB
   Прегледи:
   93
  • image.jpeg
   image.jpeg
   Големина на фајлот:
   192 KB
   Прегледи:
   90
  • image.jpeg
   image.jpeg
   Големина на фајлот:
   321,4 KB
   Прегледи:
   75
  Последна измена од модератор: 20 март 2018
  На Melinda85, stevemila, mami blue и 2 други им се допаѓа ова.
 9. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.433
  Допаѓања:
  47.850
  Пол:
  Женски
  Порано многу ми беа симпатични и штосни овие торти , но некако скапички а што е што си однел пелени и тук таму по некоја играчка во зависност од тоа што содржи. Сеа некако немам ќејф на тие торти, претпочитам да купам нешто за бебето или за мајката и сама да си го искомбинирам поклонот па макар и во обична украсна ќеса бил ставен. Тортиве ми се повеќе 5 минутно задоволство и интересен украс додека не биде распакуван, отколку нешто wow за што би трошела непотребно пари.
   
  На muchacha_a му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dzevelekova

  Dzevelekova Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  1.325
  Пол:
  Женски
  Идеален подарок за роденден, новороденче, крштевка, мекици (лангиди)
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpeg
   image.jpeg
   Големина на фајлот:
   123,6 KB
   Прегледи:
   64
 11. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Дали знаете некој што изработува вакви Торти од пелени во Скопје?
   

  Прикачени фајлови:

 12. Lejlaah

  Lejlaah Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.099
  Пол:
  Женски
  Имаш на фб. Страна.
  Торта од пелени и тоа разни убави
   
 13. stevemila

  stevemila Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  5.633
  Допаѓања:
  41.535
  Пол:
  Женски
  Ovde vo Str vo sekoja cvekara gi pravat
   
 14. sofi2107

  sofi2107 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2014
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  5.881
  Пол:
  Женски
  Едно време ги имаше во Рамстор доле веќе готови во самара цвеќара одма кога ќе влезеш од главниот влез лево.
  Имаш и во Џамбо помеѓу спратовите кај ескалаторорите.
   
 15. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.733
  Допаѓања:
  32.012
  Пол:
  Женски
  Најчесто во сите цвеќари ги прават. Само ќе си кажеш каков модел сакаш и ја прават.
  Е сега внатре можеш да вметнеш и некој дел од козметика, алишта ама тоа по желба. А и не се многу скапи, а сепак ќе биде искористено и интересно изгледа.
   
 16. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Да не знаеш отприлика која р цената?
   
 17. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.681
  Okolu 1500
   
 18. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.733
  Допаѓања:
  32.012
  Пол:
  Женски
  Зависи. Ти можеш да си купиш што сакаш да има внатре (пелени и плус уште нешто), отприлика околу 1000 ден се.