1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тоше Проески

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од bilkata, 2 септември 2010.

 1. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.679
  Ја средував категоријата „Музика“ и забележав дека немаме посебна тема за Тоше. Подкатегоријата „Групи и изведувачи“ не може да постои без тема за нашиот Тоше Проески, па еве ја. :)

  Еве ги и моите три најомилени песни од Тоше:

  http://www.youtube.com/watch?v=tF3UJiWhqJc
  http://www.youtube.com/watch?v=5BoWkiqLP9k
  http://www.youtube.com/watch?v=ClMt-YjVQbU

  А оваа изведба ме наежува секогаш кога ќе ја слушам:

  http://www.youtube.com/watch?v=2icGv7mYGSA
   
  На gz86, ceca-1, simonka93 и 8 други им се допаѓа ова.
 2. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Секогаш кога ќе ја слушнам Игри без граници ми течат солзи и се прашувам зошто животот е толку неправеден.Дефинитивно е нашата најголема ѕвезда и ќе остане.Сеуште неможам да поверувам дека го нема....толку весела,харизматична личност која плени со својата насмевка и шарм...не се доволни зборовите да се опише колку ни недостасува :(
   
  На LadyBug.k му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  :clap: :clap: :clap: за изборот на песните и темата за нашиот Тоше! И мене ми се допаѓаат По тебе и Има ли песна со Наум, прекрасна изведба! За Тоше има многу работи да се кажат, но неговото дело е приказна само за себе! во мојот пост само ќе ги постирам моите омилени песни од Тоше и ќе кажам-ТОШЕ ТЕ САКАМЕ СИТЕ!!! :l:
  http://www.youtube.com/watch?v=s_U5PGtB ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=zSpNuMi_7Ko
  http://www.youtube.com/watch?v=DtuZ_EOs ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=5QICNJycgKg
  http://www.youtube.com/watch?v=BuU3mk1aPnE

  има уште многу други, но посебно до мене допира “Љубена!“
   
 4. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
 5. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.191
  Допаѓања:
  5.531
  Пол:
  Женски
  :clap: :clap: :clap: За темата билке.
  Тоше ќе си е, и ќе си остане незаменлив. Посебно неговите текстови, и неговиот глас.
  Беше и ќе биде голем човек,со големо срце. :l:

  Бев на последниот концерт, и многу ми беше интересен кога раскажуваше за бабаму, и за фармерките,ако сеуште се сеќавате,
  http://www.youtube.com/watch?v=AZKIINoX ... re=related
  Срце бе :(

  Иначе неможам, неможам да одвојам најомилени песни од него. Сите ги сакам :l: :l: :l:
   
 6. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
 7. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  We will love u 4ever! :l: :l: :l:
   

  Прикачени фајлови:

  На eminil и Caramelle им се допаѓа ова.
 8. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  We all miss u ;( :angel:
   

  Прикачени фајлови:

 10. cherrygum

  cherrygum Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  Најтежок чекор до сега
  е следново скалило
  што веќе добро го знам

  Повторно таму ме чека
  тој лажен поглед
  и таа грешна насмевка пак :(

  http://www.youtube.com/watch?v=tYUXRxxA_S4
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Нашата единствена ѕвезда. Единствен и незаменлив. Иако го нема помеѓу нас, Тоше сеуште живее во нашите срца. Верувам дека неговите песни и неговите добри дела ќе се паметат генерации и генерации по нас. Морам да кажам само дека ме иритира тоа што моравме да загубиме нешто скапоцено, човек од кого сите можевме да земеме пример за добрина, за да разбереме колку бил вреден. Сега кога не е помеѓу нас, 90% од нашава естрада прави хуманитарни концерти, кои порано беа премногу ретки. Но тоа е, мораме да изгубиме нешто за всушност да сфатиме колку ни било вредно, за жал. :(

  http://www.youtube.com/watch?v=sb8ujYGQIhs

  http://www.youtube.com/watch?v=-ei6rki0 ... re=related
   
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
 13. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  http://www.youtube.com/watch?v=NWZ-w1FA35w
  Oбучи чу се бијело,чисто бијело,провидно уз тијело...а твоје црне очи-очи црне ,гледат че ме врело :inlove:
   
 14. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
 15. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Браво за темава!Тоше беше најдоброто и највредното нешто кое излегло од нашава земја.Како што рече Вајлд мораше да го изгубиме за да сфатиме колку навистина ни значи. :( Беше пример за добрина,чесност,хуманост.Неверојатен талент,ангелски глас.Едноставно личност за сите генерации,за постарите,помладите и за оние кои допрва доаѓаат.Тој секогаш духовно ќе биде присутен меѓу нас.Неговите песни нема да дозволат тој да биде заборавен.Додека ги литав вашите постови се мислев кој песни би можела да ги постирам.Како што ги гледав песните кои вие сте ги постирале сфатив дека сите ги сакам подеднакво и дека не можам да издвојам ниедна..... :(
  Тоше,ќе те сакаме засекогаш :inlove: :(
   
 16. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
 17. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
 18. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.907
  Допаѓања:
  198.376
  Пол:
  Женски
  Ех, Тоше... оној кој навистина може да се нарече ѕвезда, македонска ѕвезда која кратко време блескаше тука меѓу нас, за сега да сјае најсилно горе, меѓу другите ѕвезди.
  Велат дека Господ секогаш најдобрите ги зема прерано, можеби така беше и со Тоше... тој најмалку заслужи да заврши така трагично, не ми се веруваше кога слушнав. Постојано негирав, и мислев дека не е вистина, мислев дека лажат, сакав да биде лага. Ама не... но сепак, остави толку многу зад себе, го обедини Балканот, направи многу за децата... имаше уште многу да даде. Ние треба да го продолжиме неговото дело, да го чуваме и величиме неговиот спомен. Од неговите песни не можам да издвојам никоја посебно, сите ги сакам, сите ги слушам.
   
 19. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  46
  Тоше секогаш ќе ги слушам твоите песни,а и има што да се чуе. Овие песни ме потсеќаат на еден луд,ама баш таков период кај мене. Ги обожавам...

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/9jO7wOUhRkI?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/9jO7wOUhRkI?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/XNv9pPnCihI?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/XNv9pPnCihI?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  А во оваа песна се пронаоѓам самата јас...

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/4jiOx-SwDog?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/4jiOx-SwDog?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 20. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649