1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој има девојка, а јас се смував со него

Дискусија во 'Сингл' започната од eloves, 15 март 2014.

  1. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    На Petar80, AziskaStrslenka и makedonkamak им се допаѓа ова.
  2. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    :D :D :D И, каков е филингот? :rofl:
     
  3. luci22

    luci22 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    742
    Допаѓања:
    1.501
    Пол:
    Женски
    Индивидуално е тоа, пробај па ќе дознаеш! :D
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    Ако не си знаела тогаш дефинитивно Ти не си крива. Знаеш колку мажи познавам што утре дента раскинале со девојката. Затоа што сватиле дека немале потреба од врска и дека девојката не му е вистинската. Еден куп, ама не се радувај многу, овие секогаш накрајот незнаат што сакаат.
    Искористена НЕ си затоа што И ти тоа си го сакала , си сакала вечерта да бидеш со него НЕЛИ?
    Нема потреба да имаш деколте или минич за за да го заведеш некој особено оној кој е неверен. Ако тој си е таков калап таков ке си остане...
    Друго има девојка а не жена. Ако му била цврста и сигурна врската и ако ја сакал доволно нема да изневерува. Не секоја врска завршува со брак постојат и минливи врски. Девојчето што било изневерено ќе биде разочарано но ако е паметно ке и биде благодарно на девојчето со кое ја изневерило. Е ова може ви звучи чудно :!: ама ке му ги отвори очите. Подобро да бидеш изварана во врската него ли во бракот. :!: Значи ке знаеш со каков човек си имаш работа.
    И неразбирам зошто секогаш девојчето е криво , прво погледни го ѓубрето што те изневерило Тој бил во врска ...и Тој ги знае правилата на една врска за да опстане....ако не сакал врска неморал да влегува во неа ...
    А девојчето со кое се смувал Move on сестро не ти треба ваков
     
  5. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    A бе за девојка ако дознаеш не е страшно, страшно е ако дознаеш дека има жена.
    Инаку ако се смувам а после дознаам оти има девојка за што да се нервирам, сигурно не очекував јас со едно мување на му станам девојка.
    Значи во тој случај сте со некого прв пат што го гледате и што очекувате од него. За да се заљубиш во некого треба повеќе време а за тоа време сигурно ќе дознаеш дали е сингл или не.
    И крај на краева за да не се почувствувате искористено никој не ве тера да се мувате :!:
     
    На feminium, Daleron и Daydream им се допаѓа ова.
  6. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Во оваа ситуација може да се дојде ако се смуваш со некој што прв пат го гледаш во дискотека, кафич. Двајцата сте малку поднапиени и ајде ќе се мувам. И после девојка имал, жена имал, вереница имал... Па ќе припаѓуваат во несвест, леле не знаев, леле сега се чувствувам вака/онака, јас навистина не сум личност што ќе се пика во врски, па јас навистина не знаев... Па како ќе знаеш бре девојче кога уште името не си му го запамтила ти веќе се лапаш со него. Секако дека нема да знаеш нешто за некој што прв пат во живот го гледаш, не знам ни како воопшто очекуваат да знаат и како очекуваат типот да им каже такво нешто.

    Ова се случувало на мои другарки (поранешни). Немаше вечер кога ќе излеземе во дискотека, а тие да не завршат во некој ќош со некој што прв пат во живот го гледаат. Другиот ден ќе го најде на фб и шок. Девојка имал, сериозна, долга врска. И ќе ми запаѓа после во трансови. И истиве овие се жалеа како дечко не можеле да си најдат. Сака дечко, а го бара на погрешно место и погрешно време. Ама ајде тоа е веќе друга тема за муабет.

    Со тие мувања за една вечер се знае дека има ризици. Сигурно не мислите дека од едно мување во дискотека за жена ќе ве земе. И после искористено се чувствувале, епа што леташ како да е последниот дечко на земјава? Не можам да ги сфатам девојкиве.

    Додека ако се муваш со некој што веќе го знаеш одреден период, контактирате, се слушате, си го запознала преку другарка, преку роднина, преку комшија итн, шансите да има девојка, а ти да не знаеш се минимални, скоро невозможно е. Зашто ако не ти, луѓето околку тебе што те запознале со него ќе дознаат дека има девојка и ќе ти кажат.
     
    На iloveyou29, Umbrella22, Marjan007 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Да знам дека некој има девојка, искрено повеќе ќе ми биде жал за девојчето од причина што како би се почувствувала таа после неговото (евентуално) неверство и што воопшто била со таков тип. Јас не би, зошто не сакам да расипувам врски и после јас ќе имам грижа на совест дури и да не се дознае, ама тоа не е ни убаво од негова страна. Се ставам на местото на истата таа девојка, ако неа ја изневери со мене и и' раскине и пример, ние одиме утре ден има голема шанса мене истото да ми го направи. :)
     
  8. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ти ништо нема да расипеш, затоа што тој не знае петелот да си го држи во панталоните.
    На крајот на краиштата зошто да имаш грижа на совест, ти се допаѓал сте се смувале, па може и тој ќе свати дека неговата таканаречена озбилна врска и не била толку озбилна.
    Во младоста се се опростува па и понатака, кој знае да прости.
     
    На natemila, blueeparadise и DigY им се допаѓа ова.
  9. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Проблем било :) , јас знаев дек има девојка па ништо, секако беше за само еднаш, проблем е ако е за повеќе, пример се гледате повеќе време т.е ја лаже девојката, нити е со неа нити со тебе т.е. со двете е :) тоа е лошо, а вака ко да не било може ако е пијан дури ни не ќе се сеќава
     
  10. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    ако знам дека има девојка,не би била со него.пошто знам дека и мене ке ми е многу тешко ако ме изневери со друга..:)
     
  11. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    Да сум била со дечко кој има девојка и го знаев тоа но вероватно тој беше толку луд по мене што не можев да го сопрам со никој сила а не сакав да си ја изневери но ете...се случи тоа беше само една вечер
     
    На BoyL и Malecka96 им се допаѓа ова.
  12. tockaAa.

    tockaAa. Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    како можите да си дозволите такво нешто? тој ако има девојка сигурно е заљубен во неа и бара само малку забава
    вие си дозволувате да бидете "втората жена" на еден таков идиот
    јас да сум на ваше место (а нема да бидам) би се чувствувала виновна и искоистена
    берете ум!
     
    На cresa-jagoda и awayfromyou им се допаѓа ова.
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Колку само НЕ! Т.е. поверојатно е да не е заљубен во девојката, штом си се размавтува настрана со други.

    Ова не значи дека ги оправдувам оние кои се сплеткале со зафатен. За мене таквите се забранети, во туѓи бавчи скапани патлиџани не берам, дури и да трчаат по мене патлиџаните.
     
    На kjukli, fallenangel, srcence1607 и 4 други им се допаѓа ова.
  14. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Така тешете се , абе било еднаш , ок е ...... ако било повеќе пати тогаш било проблем.
     
  15. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    I jas se smuvav so edeno <3 a imal vrska 5godisna,sto po 6meseci muvanje mi kaza:neznael kako no ete me zasakal.I taka i raskina sto znaci ne ja sakal,bevme vo vrska 5god i sega vo brak 7meseci pozz
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Мене ми се има ова случено.
    Меѓутоа јас не знаев дека има девојка дечкото. И плус го прашав значи и ми рече не.
    Секако од како дознав дека има не се гледав повеќе со него.
    Мислам нема поента, и е в крај неморално.
    Ако толку му се допаѓате нека си раскине па слободно нека биде што ќе биде.
    Само понекогаш се идиоти.
     
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.580
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено, но таа не му беше девојка за сериозно, ја изневеруваше постојано, со оглед на тоа што не беа од ист град.
     
  18. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Е да де,луд бил по нејзе незнам ти шо,ако бил луд по таа другата би раскинал без око да му трепне,ама штом не раскинал нешто го кочи..Не ги оправдувам машкото во никој случај во ваква ситуација,ама уште по малце ги оправдувам оние кои сметаат дека се луди по нив па неможеле да ги откачат..пфф знае дека ќе попушти кога тогаш,ќе си направи кејфот и чао пријатно.Ако има среќа да не дознае девојката никому ништо..И немојте да си правите филмови дека девојка му глупа,незнае да го задржи или нз ти што.Како може да кажете ГЛУПА е а таа ништо незнае,во тој случај другата е по глупа,е сега веќе ако знае а не раскинува значи стварно е или глупа или многу го сака .И да додадам сум осетила на своја кожа како е да си изневерен од дечко(бивши) и да им кажам на оние кои се чукаат во гради дека се глупи девојките им и им се исмеваат..Не се гради среќа на туѓа несреќа..;)
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ejjj :) devojce eve se zimam za primer,toj pred mene ja izneveril uste so 3 i na kraj so mene.E sega da se osekam vinovna ne se osekam a zosto bidejki nesum bila samo jas i maz ako navistina saka nema da te iznevere.A za glepa e tuka nez dali e glupa zaradi toa sekoja bozja vecer bevme zaedno (pred da bideme vo vrska),i de kazi mi eve ti 9meseci da ti bara opravduvanje deka e zafaten i samo preku den da se gledate nema da ti e cudno,a i uste pocudno e toa sto znaela.Ne go opravduvam sakanjeto bidejki 9mes da go delis so nekoja(nedaj boze) nitu znam nitu pak sakam da znam kakvo e custvoto.A usto pointeresno e toa sto ako se zacekame ovde kaj edna komsivka si praveme muabet :D ko bilo pominalo.Pa sega vidi ti dali e glupa,zamene ne e zaradi toa sto sega so deca se razveduvaat a ne pak vo vrska,pa ete sega si ima i decko ne i bilo pisano se mojot,od kade znaes moz pa i decata zaedno ke gi setame :D pozz
     
  20. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    @butterfly* Добро во ваков случај ДА глупа е.Овде веќе ќе му дојде како двојна врска.Мене зборот ми беше за оние кои ги мавтаат за два три пати,летнуваат во облаци дека право она е глупа,а ни ја знаат ни познаваат,ниту пак знаат каква им е врската,туку веруваат на секакви зборови.А тебе не те гризеше совеста,зошто пак не го советуваше да раскине туку 9 месеци правевте будала од некој кој мне заслужува ?Тебе убаво би ти било вака да ти направат ?
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.