1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој има девојка, а јас се смував со него

Дискусија во 'Сингл' започната од eloves, 15 март 2014.

  1. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ko sto kazav ne bi mi bilo ubavo i ne samo mene na sekoja zena,pa dobro be devojce jas ko sekoja zena go sakav samo zasebe sovetuvav da raskine ama ne mu bese lesno dolga vrska bese,i plus koga sakala mu raskinuvala koga sakala se smiruvale pa koj ke go trpi toa,i na kraj zs ja izneveruval pa zs ona ne mu raskinala koga doznala nego ja prodolzila vrskata,ne sme ja pravele nitu glupa nitu budala bidejki taa znaela
     
  2. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    И сега и тебе те изневерува :D
     
    На iloveyou29 и exoticgirl им се допаѓа ова.
  3. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Eпа и таа сакала да си го задржи за себе,си имала надеж,го сакала како и ти,значи и двете сте глупи(не сакав да те навредам туку во контекст на муабетот) во тој случај штом ти се оправдуваш со тоа што си го сакала.
     
  4. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Mn e lesno da se sudi na forum a vsusnost ima mn rab sto ne se znaat i ne se za tuka,mozebi sum glupa od tvoj agol no nisto ne znaes pa nesudi
     
  5. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ne znaci deka ako ja izneveril istoto i mene ke mi go nap,vo brak sme pa taka da znam a i koga sum bila vo vrska bidejki go sakav ama ne mu veruvav bev informirana pozz
     
  6. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Eпа ти за девојчето велиш дека е глупа,исто и јас реков ама кога добро ќе размислам таа го сакала и сакала да го задржи претпоставувам штом трпела.Исто и ти штом си го сакала си се впуштила во тоа..сума сумарум додека има овци ќе има и стрижење..;)
     
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    @butterfly* машала изневерување овој. Сега ти со него си и му веруваш?
    Батали тоа, девојката знаела за вас и не му раскинувала? Зошто? Го сакала? Е ова не го сфаќам, свесна за нечии странични активности ама сепак иди тој се насмевнуваш како ништо да не е. :x
    И уште едно прашање, ти беше со него додека тој беше со неа? Како се чувсутваше кога тој одеше со неа?

    ----

    Јас лично сега да се изјаснам према насловот на темата, веројатно до сега се имам изјаснато, изневерување под ни еден случај не оправдувам. Толку ми е онака да не речам, глупо, неразбирливо. Не сфаќам зошто би изневерил некој ако ти го сакаш твојот партнер и зошто би бил со твојот партнер ако не го сакаш па одиш да изневериш и да го повредиш. Исто и ова, ако тој има девојка и не ја сака зошто е тој со неа? За да ја повреди кога ќе оди со друга за забава? А пак ако тврди дека ја сака и од ко ќе дознај таа тој ја бара назад и се извинува? Да, има случаеви кога тој ја сфаќа грешката и се каи ама ако тоа му стани навика - нема назад.
    Како и да е, во случајов јас најмалце ќе ја обвинам девојката со која е изневерено зошто реално проблемот е меѓу двата партнери ама сепак ако таа е свесна дека „аха тој има женска неќам и мене некоја така да ми прај“, попаметно ќе ѝ биди да седи настрана и ако веќе толку сака со него нека чека тој да раскини со девојката па дури тогаш да проба нешто.
    Секогаш, за секој проблем го гледам буквално од ова точка - замисли како би ти било тебе на местото на тој што ѝ/му го прајш нештото.
     
    На Lady Phoenix и exoticgirl им се допаѓа ова.
  8. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Procitaj povtorno dali ja narekov glupava pa pos vikaj,i kako moze da sakala koga vo oci mu vikala NE TE SAKAM,vo ovoj slucaj mojot e glup sto ja trpel no se nadeval ke se popravi
     
  9. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Ако е некој зафатен и да го знам тоа, ми се свиѓа и на мене, флертува со мене, многу ми е гајле дали има девојка. Немам зошто јас да се грижам таа некоја што е непочитувана и тој некој што нема грижа на совест за некого што демек го сака.
    Јас не изневерувам, а тој што изневерува, дозволува да биде искористен кога мене ми се присакало и не верувам дека некогаш би била во врска со таква пачавра од човек.
    Ако ми се засвиѓа некој за сериозно, мувала не мувала, нема веќе да има девојка, која што не сум јас :D
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  10. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Ептен забегавме со темава,ама ти цела работа ја напиша како тој да ја изневерувал а она го сакала,никаде не објасни дека она така се понашала со него..како и да е не е моја работа да се мешам во приватноста ваша,сакав само површно да дадам мислење за ваква ситуација.
     
  11. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ne se potsmevav nez dali procita jas so tipkata ziveam na zdr i muabet ko ke se zacekame kaj komsivka,ne mu veruvav iako 5god bevme vo vrska,od kade da znam deka nema i mene da me izner i cesto se karavme za toa se dodeka ne stapime vo brak(jas se karam nemam doverba a toj mi vikase ti ne si ona)fala bogu prebrodiv veke steknuvam doverba
     
  12. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Zatoa rekov mn e lesno da se sude a da neznaes nis,dolga i siroka e nivnata no kako i da e sega sme srekni fala mu na boga
     
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Зборав за неа, како успева да е свесна дека е изневерена и кога тој ќе дојди пред неа само да се насмевни како ништо да не било, не беше тоа наменето за тебе.
    И само ова ме интересира најмногу, ти беше со него додека тој беше со неа? Како се чувсутваше кога тој одеше со неа?
    Како и да е, јас и погоре се изнајснив, најмалце ја обвинувам девојката со која партнерот ја изневерил неговата девојка, покрај се тоа е проблем на партнерите ама не сум сигурна дека ако некој изневери за мене дека јас ќе можам да бидам со него зошто никој не ми гарантира дека после тоа тој нема да изневери за некој друг.
     
  14. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Хехе ај вака да те видам..во врска си, го сакаш. Дечко ти со друга,и наместо таа да се тргне и да остави некоја друга да биде причина за изневерување(зошто тој што изневерува ќе изневери и ако една го одбие),да си каже па мене ми е гајле,нему треба да му биде,убаво ли ќе ти е? И има ли тој почит спрема тебе ако те гледа само за мување?Чудно од толку машки на земјата да се закачиш со некој кој нема почит спрема женскиот пол.
     
  15. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Nesum te razbrala izvini i ko sto kazav ne si me procitala,toj nonstop bese zafaten za nea znaci samo preku den ili ke se vidat ili ne,na kraj so nadez deka na nejzini god ke razmisli sto pravi i se javil da razgovaraat ko 2vozrasni taa go dolnosala(a i nez sto ja trpel ubav,pameten i zgoden no ete)moz mislela deka ke nemoze dr da fati a pos edna nedela ne vide zaedno mozebi togas svatila sto izgubila
     
  16. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ova e za dr no za mene ke kazam:ne go sakala,go vregala i toj ja trpel msm deka toa e od pocit za nea a za mene sig ne me gledal samo za muvanje,mozno e da mu ostanala tronka ljubov za nea odkako me sretna no ete do posledniot mig se obiduvase no nitu se vodela nitu se terala i pos ooo lele ama kasno
     
    На exoticgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Јас сум таа која што не треба да немам почит спрема некој кој изневерува некој кој го сака. Мене ми е гајле, ми се забављало. Каде реков дека за маж ќе го земам таков што изневерувал некого со мене? Ако е лесен тип и ми влегува во око, вреди да се искористи за една вечер две :D Не знам дека некој слободен тип не би искористил ноќ со заузета згодна женска, за да не излезе искористен.
    А мене не може да ми се деси да бидам варана, бидејќи знам да одберам човек на место.
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  18. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Никогаш не вели никогаш ;)
     
    На Lady Phoenix му/ѝ се допаѓа ова.
  19. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Го следам како манијак, бе. И кај може боља од мене да најде :devil:
     
  20. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Па ако неможе да најде боља од тебе,ако си толку сигурна во себе,нема потреба од следење..:D
     
    На NovusOrdoSeclorum и Lady Phoenix им се допаѓа ова.