1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој има девојка, а јас се смував со него

Дискусија во 'Сингл' започната од eloves, 15 март 2014.

  1. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    hahahaha slatko me nasmea :D
     
    На NovusOrdoSeclorum му/ѝ се допаѓа ова.
  2. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    :) toa za svaki slucaj :P
     
  3. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Е ај нека е како што ќе кажете вие..а ние другите "старомодните" ќе си го чекаме принцот на бел коњ,за гревче заостанати сме.;)
     
    На vitamina, sladok-bitola, anakonda88 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Eeee staromodni grevce ova ona.I jas sum bila protiv neverstvo no zivotot se nosi a i ova temata ne zbrlave malku :D a mene mi bese deka nesum jas kiriva bla bla bla i taka pozz :D :D :D
     
    На exoticgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    Секој си има свои закони :D
     
  6. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Само што во законот понекогаш има и дупки. ;) :D Ај да не одиме многу оф топик..
     
    На NovusOrdoSeclorum му/ѝ се допаѓа ова.
  7. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Да, уживај штом сте во брак нема да те изневери :)
    Тој очигледно е таков тип на човек што оди малку настрана по други....ете викаш пред тебе уште и со 3 други ја изневерил. Значи навикнат е тој на такви работи и не знам како си можела во брак да стапиш со таков.
    Ем ја изневерил девојката со тебе, ем свадба сте правеле...
    Поздрав и до тебе :)
     
    На ванилала и exoticgirl им се допаѓа ова.
  8. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    to bese pred 5god kako1,kako 2 ima 30god,a kako 3se zatvori doma i nikade nesaka da odi duri i jas ponekogas go teram da ispaga.A ako imam somnezi sto momentalno gi nema sekako deka nema da molcam
     
  9. Mia.MGK

    Mia.MGK Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    Воопшто не се сложувам со тебе ,јас незнам како твојот сакан ти ги замачкал очите ама доколку те сакал немало да ти го направи тоа .. Те лажел и те изневерил .. тоа не го правиш на некој што го сакаш ..Ако еднаш те изневерил и си му простила нема ништо да го спречи да те изневери повторно.. Но како и да е секој си е одговорен за својте постапки ако он повторно ти го направи тоа само ти ќе бидеш виновна ...
     
    На Alisa22, Oscar Lady и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  10. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Ajde i jas da se izjasnam na temava , od strana na izneverenite devojki :D
    Na 16 godini imav decko so koj bevme recisi edna godina zaedno . Deckoto me izneveril nekolku pati , no niedna od negovite muvatorki ne znaela za mene ( ovaa informacija ja imam licno od edna muvatorka , pa zakluciv deka vsusnost ni edna ne znaela deka ima vrska ) , i ne gi obviniv onie koi se muvale so nego , tuku nego licno go obviniv za toa i vednas mu raskinav . Ne , ne se krivi devojkite so koi nekoj ligus izneveril , kriv e ligusot koj izneveril . Kako jas kako covek , mozam da kazam na deckoto , deka ne sakam veke nisto so nego , sakam da se razdelime , bidejki custvuvam i imam sansa da bidam so nekoj sto mi se dopagja ? Tolku li e tesko da go kazes toa na nekogo ? Ili poveke sakas da bides " fraercina " otkolku da se razdelis od nekoj kako covek i da ostavis obraz za edno zdravo ? Ete od takvite ligusi mi se povraka . I ne , devojkata ne e vinovna sekogas . Na mm duri i pred mene mu se imaat pustano , duri i edna " drugarka " znaese deka cekame dete i se obidela da go smuva vo skolskiot toalet , za vreme na eksternoto testiranje . Vo OVOJ slucaj vinovna e ovaa ljubomorna koza , sto bese i so bivsiot moj , i skoro so sekoj sto mi se pustal ili dopagjal mene . Za onie koi se muvale ili sto i da pravele so nea , znaci deka nemale karakter da odbijat zensko , i za niv ne ja osuduvam , i onaka ne bile bitni . No , da znaes deka nekoj ceka dete so nekoja , i da se obides da go smuvas pod izgovor demek baras cigare , e tie se orospii so tapija . Pa barem da smislese posaglam izgovor , mozebi i ke uspeese da se muva so mm (facepalm) kako i da e , ako mazite imaat malku moral i pocit kon partnerkata , nema da ja izneverat , tuku ke igraat face to face , i otvoreno ke i kazat : " vidi milo , ubavo ni bese zaedno , i mn ubavi spomeni si imame , ama jas veke ne custvuvam isto kon tebe , ako sakas mozeme da bideme drugari , a ako ti ja povreduva gordosta toa , togas nisto nema da bideme , ama jas nesakam da te izneveruvam , i sakam da go znaes ova , pa kako ke odlucis taka ke bide " . Cest na site isklucoci :!::clap:
    P.S. I izneverenite devojki ne se krivi . Najcesto tie i ne znaat kade e " fraercinata " im macka oci kao so drugari , na rabota , so tato i mama na prosetka vo park |(
     
    На Biny, rose60, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Ilievska ^_^

    Ilievska ^_^ Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2015
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    I jas se najdov vo potpolno ista situacija .. Bese golem smeker mnogu devojcinja go posakuvaa .. No nikogas ne se posomnevav deka me izneveruva .. Ajde da receme so edna no deckoto imal 5 devojki istovremeno zaedno so mene .. I den denes nemozam da razberam kako uspevase da najde vreme za site hh .. A najinteresnoto e sto niedna neznaese za drugata .. Sosem slucajno naletav na muabeti deka se gleda so druga go povikav devojceto cisto da razgovarame koga mi kaza deka i taa e vo vrska so nego neznaev sto da napravam poleka go doznavme tipot .. Jas razbiram so edna be ama so pet .. Ali toa ti e detski akl
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.816
    Допаѓања:
    38.311
    Пол:
    Женски
    Тогаш сум го имала тоа мислење и сега го имам.Бевме млади и несериозни, исто како девојката која бараше совет.Му простив и не се каам, не ми има замачкано очи, ниту ме лажел, ми кажа веднаш и бараше да му простам.Уште сме заедно, зрели сме и имаме цврста врска и тврдам со 99% сигурност дека не се повтори.
     
    На Ilievska ^_^ му/ѝ се допаѓа ова.
  13. tweety00

    tweety00 Активен член

    Се зачлени на:
    5 април 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Најпрво, здраво на сите! :)

    Епа вака... имам 15год. и има еден што сака да се смуваме ама проблемот е што тој има девојка. Идат веќе некои си 8 месеци ама тој си прави муабет со другарка ми (која патем не знае дека он од мене тоа го бара) и и' кажал дека веќе не сака да биде со таа и не знае како да раскине, дека сакал едноставно да ''лабави''.
    Ние се познаваме уште од основно и ептен добро дете е, и искрено не дека немам некои чувства спрема него... ама ете, не можам да идам знаејќи дека има девојка. Исто ја знам и девојка му, ептен добро девојче.

    Не сум таква што сака да расипува врски, стварно не би сакала тоа да се случи... постојано му викам дека не можам, не сум слободна, и ако стварно он ме сака прво нека раскине со таа. Не знам што да правам... само ќе се слапаме што се вика и после ќе ме откачи.
     
  14. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Самата си кажа во последната реченица, дека е многу веројатно дека ќе бидете заедно една вечер и после пак ќе си биде со девојка му. Почекај, биди стрплива, нека раскине ако веќе толку не може да биде со неа и после некое време пробај си со него. Инаку, мое мислење е дека паметно машко, она со кое вреди да бидеш во врска не би кажувало за проблеми во врската туку ќе гледа да ги реши тие проблеми и ако веќе сака да раскине со неа нема да оди наоколу и да кажува како сака да и раскине.
     
    На cresa-jagoda, ebola, rose60 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. tweety00

    tweety00 Активен член

    Се зачлени на:
    5 април 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Тоа и го кажувал на другарка ми, а она уз муабет ми кажа, дека го видовме од автобус и ми се врти и ми вика ''Е овие готови се..'' и јас и викам ''Како готови?'' и она ми вика ''Па ми кажа дека веќе не чувствувал ништо спрема неа, и сакал малце да биде слободен.'' (инаку уште од јануари контактирам со него, и знаев за девојка му и се тие работи) Искрено со ова ме подзамисли.
    Од тогаш помина речиси, да не претерам, месец дена.. и пак ништо! Они ко демек идат... он не ја сака, она го сака.
    Мислам дека и мене не ме сака, само колку да смени... или пак можеби сум грешка. Ама пак повеќе е веројатно тоа првото. Не можам повеќе да наоѓам изговори за да не отидам...
     
  16. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека ако не ја сака и ако сака да раскини со неа - тоа би го сторил до сега. Нема смисла да си троши скапоцено време за некоја за која не му е грижа толку долго. Таквите врски обично не траат многу (секако има исклучоци).
    Ако тој има сериозни намери со тебе - разговарајте, ама јас не би те советувала да правиш нешто додека тој е сеуште во врска со девојката. Ако не раскини - тогаш барем ќе знаеш на што си.
    @tweety00
     
    На WarriorAngel, tweety00 и elenaeli22 им се допаѓа ова.
  17. tweety00

    tweety00 Активен член

    Се зачлени на:
    5 април 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    ^^
    јас се си мислам дека тој се обидува мене да ме тестира... па ако му чинам ќе раскине со таа, ако не, ќе продолжи да ја матка неа..
     
  18. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Нема што да смилуваш изговори за да не отидеш,отворено кажи му дека не одиш затоа што има девојка. Не е во ред,да се чувствуваш присилена да отидеш само затоа што ти снемало изговори.
     
    На tweety00, kukla21 и WarriorAngel им се допаѓа ова.
  19. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Со самото тоа што сака да се измува со тебе, а и со тоа што има девојка треба да ти е јасно дека тоа дете не чини. Колку што видов од мислењата ти нејќеш да се измуваш за една вечер, а тоа е тоа што тој го сака. Штом рекол дека сака да биде слободен зарем мислиш дека ќе се залета во нова врска? Штом е спремен неа да ја изневери зарем мислиш дека и да влезете во врска нема истото да ти го направи тебе?
    Арно ти рекоа, кажи си отворено дека не се чувствуваш убаво да бидеш со него бидејќи има девојка.
    И плус, за многу парови што ги знам рекле "овие готови се", ама на крајот некои од тие парови се омажиле, а други се влечкале со години. Не верувај на такви муабети.
     
    На tweety00 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    15 гoдини девoјче, уште се немa смувaнo сo типoт, a ќе мисли дaли јa сaкa, или дaли утре неa ќе јa изневерувa, дaли ќе се скaрa или не сo девoјкaтa...Акo ти прaви ќеиф oди и не туку филoзoфирaј, штo биде некa биде. Женскa имaл, гoлемo чудo, детиштa, уште кoлку женски ќе смени и тoј, и ти дечкoвци. Нa тие гoдини нaјмaлку стрaшнo е рaскинувaње, пa и плеткaње вo туѓи врски дa ми извините. Тoa се гoдини кoгa вaкви рaбoти се нoрмaлни. Непoстoјaни чувствa, пубертет, ќе oчекувaме oд децa дa не им гледa oкoтo нaстрaнa и дa не пoсaкувaaт нештo другo oд тoa штo гo имaaт, или дa се вoздржувaaaт, oти ете вo врскa oзбилнa се. Бaр еднaш нaјмaлку вo живoтoт oд некoј ќе бидеш изневеренa, дaли ќе е oд oвoј или друг, нaјмaлку битнo. Уживaј, и не јa мисли мнoгу.
     
    На tweety00, buba4e89, eloves и 3 други им се допаѓа ова.