1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој не се замара

Дискусија во 'Канта' започната од fensy, 3 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. fensy

  fensy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  Болна сум,што се вели незнам колку ке живеам, а тој ми вика само остај ме да излевам не ме барај ме гушиш,а ваму се грижам за тебе. Се правам за него . Вреди ли вака да ми врака
   
 2. Evgenija.T

  Evgenija.T Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  сите жени правиме се за нив :( Дефинитивно не вреди да ти врака така, но ти треба сега да се грижиш за себе и за твоето здравје, највеке ..
   
 3. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  А нели само ти го имаш одговорот на прашањево ? :^)

  Според мене не вреди според тебе .... ? Не може ваков да биде вреден штом е безвреден :!:
   
 4. fensy

  fensy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  Преку глава му е . имаме триста други проблеми.но другарками ми збори дури бев во болница постојано и звонел и идел кај мене затоа што воедно со неа и комшивки сме. А јас цела недела не му одговарам на повиците да се покае малце и уште толку дупло планирам. Сега јас сум на ред малку
   
 5. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  912
  Икрено ништо на овој свет не поважно од здравјето,а за другото и не му се секирај. Најбогат е оној кој е здрав, а најсиромашен е оној кој е болен со ова сакам да ти кажам оној кој е здрав може да ствара да ја планира иднината, а оној кој е болен? Затоа од се срце ти пожекувам да оздравиш и секако да бидеш среќна.
   
 6. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Најпрво жал ми е што си болна и што на твои години мораш да се грижиш за тоа дали ќе го дочекаш утрешниот ден. Навистина ми е жал ;( , жал ми е и за тебе и за твоите родителите, не сакам ни да помислам колку им е тешко што нивното најмило било болница и се соочува со вакво искуство.
  Тебе би те советувала да си ја одмориш главата и срцето, сега грижи се за себе, грижи се за своето здравје, нека не ти биде преокупација дечкото. Не се замарај со него, не се оптеретувај со тоа каде е, со кого е, не се распрашувај за него, превоспитај ги и другарките и кажи им да не ти пренесуваат информации за него. Очигледно е дека сега ти си важна, ти и твоите најблиски, твоите родители.
  Дечкото твој или е недозреан или се плаши да не те изгуби па затоа на некој начин и бега од тебе. Немој да ме сфатиш погрешно, премалку има информации за вашата врска, ама мислам дека најдобро би било сега за сега да се одалечите, да направите некоја пауза за да можеш да закрепнеш, да се посветиш на себе и на своето здравје, не ти требаат дополни нервози и стресови, ти си таа која не треба да се замара со него, а не обратно.
  Поздравче и ти посакувам побрзо да оздравиш :) :*
   
 7. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Не вреди вака да ти прави. Жал ми е што си болна ни сепак животот продолжува понатаму! Пробај да се разбереш со него а ако не свати и тогаш бегај подалеку од него! Позз :*
   
 8. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  373
  fency драга па нели вие си се сакавте и само мајка ти беше проблемот во вашата врска. А ако си болна, нормално е мајка ти да биде хипер загрижена за тебе, па да внимава на се околу тебе, од другарки, па се до дечкоти.
  А како идел кај тебе дома, кога мајка ти не го обожава ?!
   
 9. ladymilion

  ladymilion Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  27
  имав и јас сличен проблем на овој
  кога се вратив од болница дечко ми свати и се смени
  но не за долго
  мој совет ти е откачи го
   
 10. PParaskeva

  PParaskeva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  258
  Ова девојче или самата се лаже или мисли дека со това што ке пишува сите не лаже......... премногу различни приказни за ептен кратко време
   
 11. fensy

  fensy Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  10
  прво прочитај добро па после коментирај а ваков совет не ми треба. зачувај си го за себе. Не иде кај мене , идел кај другарками
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.