1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој што го сакам се ожени

Дискусија во 'Канта' започната од maleckataa, 27 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    26.06.2011 Mojot najlos den vo zivotot....
    Imam 21godina uste od osnovno,koga bev 7odd se zaljubiv vo nego,on bese isto taka moja generacija ama vo drug klas,i on me zasaka mene bevme zaedono se bese tolku ubavo,mi bese prva ljubov a isto i jas na nego...Bevme zaedno se do krajot na 8odd,poslem polu maturata se razdelivme,iako sme komsii ziveme mnogu blisku nie od togas nemavme nikakov kontakt,jas nego go zaboraviv za mig mislev deka i on na mene me zaboravil ama ne bilo se bas taka...Koga zavrsiv 2ra godina sredno letoto iskociv so edna moja drugarka,i negovi 2jca drugari,a oni znaea za nasata vrska sto ja imavme kako pomali,i mi vikaat sakas da zboris so nego na telefon vikam aj javi mu se,koga mu se javija na tel mu vikaat ej saka edno devojce da te slusne i mi go davaat telefonot na mene,jas Alo eliza ti si?me zacudi poslem 2godini mi go pozna i glasot jas ostanav neznaev sto da mu kazam i mu spustiv,se javi pak i drugarmu krena ne vikna na kaffe da iskocime site zaedno,i iskocivme.
    Pocna da mi kazuva deka od koga sme raskinale on mene nikako nemozel da me zaboravi,mislel na mene i deka se uste mnogu me saka i taka 1vata nedela iskocuvavme zaedno ama samo kako drugari,edna vecer iskocivme na plostad bevme jas drugarkami on i negovite 2jca drugari,i on mi vika na mene aj do McDonald's da ideme da kupime za jadenje i ke si sedime tuka pokraj vardar na skalickite,i otidovme kupivme za jadenje,i na vrakanje me gusna i mi rece zastani samo malce,znaes deka jas uste te sakam sakas li da bideme pak zaedno...?Jas go gusnav i sega se mislam sto da mu kazam,se molam na gospod da mi pomogne,si vikam ako pak go zasakam tolku mnogu,i poslem da se razdelime jas sto ke pravam:(...i mu odgovoriv Da.
    Se fativme se bese tolku ubavo,mi obrnuvase mnogu vnimanie,bese tolku mnogu nezen i dobar so mene,idevme 1godina.
    Poslem edna godina,raskinavme ama ni sama neznaev zosto raskinavme,samo mi rece deka morame da raskineme,jas se nataziv i go prasav samo dali pak ke bideme zaedno mi rece da...Koga poslem nekoe vreme razbrav deka mojata drugarka mojata najdobra drugarka sto mi bese od 1odd se imala 2pati muvano so nego,i deka negovite 2jca drugari i ona za inaet mi napravile jas da raskinam so nego,i jas sto da pravam bilo pominalo so nea pak si ostanavme dobri drugarki kako porano,poslem razdelbata so nego se gledavme cesto ama nemozevme da bideme zaedno posto mnogu problemi mu napravija drugarite na nego zaradi mene....
    Jas poslem 1godina i vise si fativ drug decko,i seuste sum so nego,ama nemozam da go zasakam nikako,onaka samo mi e mil,nemozam da zasakam drug osven nego:(
    26.06.2011-na denesen den Toj sto go sakam mojata prva i posledna ljubov se ozeni,iskocivme so drugarkite nadvor da cekame koga ke ja donesat nevestata da ja vidime,i drugarkite vikaat ajde be u dvor kaj nego da ideme,jas nemav srce da vlezam ama vlegov,2 moi drugarki se povisoki od mene,i jas se skriv pozadi niv za da ne me vidat negovite i on posto site znaeea za nas,i koga karsi mene iskoci on,jas gi potrgnav drugarkite za da me vidi,koga me vide pozole celiot mu go raspiav denot mu se nasolzia ocitee pravo vo oci se gledavme,vise nemozev da izdrzam pocnav cela da se tresam on ni malce ne se nasmea,koga stigna kolata so nevestata koga vleze vo dvor on mesto da se razveseli da gleda vo nea on se natazi i celo vreme gledase vo mene i potoa jas iskociv si otidov doma placejki,da znaev deka taka ke izreagira deka ke mu go rasipam denot nemase nikogas da vlezam vo dvor da mu stojam karsi:(:(:( se molev na gospod da bidat mnogu srekni do krajot na zivotot,mada na mene dusata mi gori ne mi ostana vise nikakva nadez za zivot,posto on za mene e prva i posledna ljubov,neveruvam deka ke mozam da zasakam nekoj drug :sweat: ,da dade gospod ova na nikogo da ne mu se desi,tie sto se sakaat da bidat zaedno,mada najvise mi e krivo sto i dvajcata se sakame a ne sme zaedno,sega on pripaga na druga,a jas mojot zivot ke prodolzam da go ziveam vo solzi i taga,od denes pa natamu za mene bel den nema,moite snista i nadezi propadnaa zasekogas:(:(:(:(

    [mod-kirilica:2imzsygy][/mod-kirilica:2imzsygy]
     
  2. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    Но зошто ако се сакавте толку тој ти раскинал? А првата љубов се памти засекогаш, и јас ја памтам мојата и длабоко во мене тој си има посебно место, но имам друг дечко и преубаво ми е со него, мн се сакаме. Така и ти си имаш дечко, концентрирај се на твојата нова љубов, ако не е за тебе ќе најдеш друг млада си но немој да ги оптоваруваш мислите со првата љубов, кога ќе ти текне на него веднаш мисли на некоја друга тема. Како ќе поминува времето се помалку ќе мислиш на него и ќе си го гледаш својот живот.
     
  3. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    ...немам зборови, сигурно ти е мн тешко, ама со тек на време ке помине...само не ми е јасно од кога тоа невестите одат по младожеЊата :?: :?: (болдираното)
     
    На Macedonian girl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    хех стварно?
     
  5. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    А филмот што го гледавте последно е ?!
     
  6. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    малечкаа животот оди понатаму, не можиш цел живот да тажиш понатаму, ќе видиш дека со тек на време се ќе заборавиш и ќе бидиш посреќна со некој друг..едноставно не било судено вие да сте заедно..и јас така се разделив од детето шо го сакав најмногу,мислев дека никогаш нема да засакам некој друг..но со тек на време засакав друг, и го сакам појќе от шо го сакав него..ќе видиш дека се со тек на време ќе помини..треба само да бидиш храбра и ќе ги поминиш овие неубај моменти..Поздравче :*
     
    На Isabel му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    Solzuska ме изнасмаа невестата отишла по момчето :rofl: :rofl: Додуша целиот текст ме изнасмеа се намачив додека го читав, но сепак вредеше. Девојки тој да те сакал немаше со друга да се ожени и чисто сумјам дека денот си му го расаипала |( А чекај малку колку години има дечкото? Генерација сте?
     
  8. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    ne nevestata koga otidoa da ja zemat,on doma ja cekase i koga pocnaa da stigaat kolite koi bea po nevestata nie vlegovme kaj nego u dvor od koga stignaa site koli,poslem 15minuti stigna nevestinskata kola:(:(:(
    Ne da e tesko pretesko e,neznam dali nekogas ke pomine posto kolku vreme pomina a jas se poveke i poveke go sakam i go cuvstvuvam,se obiduvam da go zaboravam ama nemozam nikako,a sto e najtesko nemam kade da se ispraznam nemam na kogo da kazam deka se uste go sakam,posto na denesen den nikoj ne ti misli dobro,taka da se vo sebe cuvam sto e najloso,nedajboze na nekogo da mu se desi ova sto na mene mi se desava,nesakam ni da pomislam deka jas i on nikogas poveke nema da mozeme da bideme zaedno....:(:(:(:(:(:(
     
  9. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    малечка, прати им го ова по e-mail на телемундо, ќе те вработат ;)
     
    На missperfect му/ѝ се допаѓа ова.
  10. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(



    Neznam vise ni sto pisuvam ni kako sum go napisala neznam ni sama,nemam vise sila,mojata istorija so nego e mnogu dolga,ja raskazav vo pokratki crti,me saka i toa mnogu ama morase da bide vaka:(:(:(
     
  11. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(



    4godini pominaa,jas nikako nemozam da go zaboravam,se poveke i poveke go sakam i go cuvstvuvam:(:(:(:(
     
  12. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    Ај може ќе ти донесе бонбонче од свадбата! Кога ви велев деца место телемундо гледајте национал георграфик! :^)
     
    На SunFlower94 и plawa им се допаѓа ова.
  13. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    хахаха... незнам дали да верувам или не???
    Што бара невестата кај младоженецот????Како тоа биле да ја земат, а он чекал дома??? Колку години имаш?? :^)
     
  14. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    Сигурно ти е тешко...но мораш да бидеш јака.
     
    На srcekrsacka и maleckataa им се допаѓа ова.
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    хахахахаххаа :rofl: никогаш немаше да го приметам делот со невестата кај младоженецот :rofl: тешка измишљотина, незнам како не ја мрзеше да пишува :rofl:
     
    На missperfect, SunFlower94, La.Reina.Del.Sur и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    зар толку многу ти билоо досадно па си пишувала реферати???? и ств дај појасни го делото шо пишува дека невестата оди кај младоженецот, па мислам и ние треба невести да бидеме да знаеме како идат тие адети
     
  17. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    А зашто ако толку се сакате се оженил со друга? Очигледно не е така како што на тебе ти изгледа
    Ако е трудна невестата, бутни ја по скали. И не се секирај, на крај секогаш кутрата девојка останува со згодниот фраер. А ако е богат најверојатно е посвоен, богатството ќе испадне дека е твое

    Него ме интересира моментот кога се гледавте во очи....беше оној момент онака коа оддалеку се гледате, со солзи во очите и целиот свет околу вас запира и вие неможете да мислите на ништо друго освен на вашата љубов и како неправедно сте разделени од неговите другари (вештици) и се замислуваш како ти си у белиот фустан и идеш по мадоженецот, не таа кучка?

    уф знам, been there, done that, многу пати. Не се секирај, сите среќно ќе си живеат
     
    На Victorya, kate21 и duffi им се допаѓа ова.
  18. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    И мене не ми е јасно како може невестата по младоженецот да оди? :|
    Не треба обратно? :^) Стварно незнам дали да верувам или не.
     
  19. salty.dreams

    salty.dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    32
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    Па зашо се женел со друга ако сте се сакале тогаш??? :!:
    Или причава е само да донесе многу коментари и потроши нечие време? Како темите на мали ''заљубени'' девојки и длабока желба да проживеат во шпанските серии!
     
  20. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Toj sto go sakam se ozeni:(:(

    Ељиза... си го кажа веќе името, ми се чини дека си албанка, ама ајтт...
    Таков е редот-семејството (најблиските) одат кај куќата на невестата, и неа ја земаат со кола, и ја праќаат кај новото семејство...
    Како прво-не знам зошто и покрај тоа што има тема-љубовни проблеми и совети (така некако беше), сепак за секој проблем се отвара нова тема.
    Второ-можеби тоа го праваат од досада, НО ако е вистина, тогаш пресурови сте, и ова не ви е прв пат, и навистина не е праведно. Сме се нашле во слични ситуации, и сме барале поддршка, а не несолени шеги.
    Како трето, Ељиза, нема да останеш кај твојата куќа засекогаш, и ти ќе се омажиш, и поретко ќе се гледате со него. И да се гледате, тој ќе си има нов живот, а така и ти, со тоа ќе се тешиш, сега ти е тешко, но издржи, што да ти кажам... :/
    P.S. Мислењата треба да ти се напишани на кирилица.
     
    На izaaaaa, lolyta777, Gea и 12 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.