1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој што го сакам се ожени

Дискусија во 'Канта' започната од maleckataa, 27 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    а за што ми се восхитуваш, дека сум му играла на свадба ?? Па кај мене беше малку комплицирано зашто моето присуство беше задолжително со оглед дека неговата фамилија со моите се пријатели блиски, така да присуствував на све, од веридба до свадба па и крштевка лани. Живот шта чеш. :D
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.800
    Допаѓања:
    65.519
    Пол:
    Женски
    Овој посебен подфорум љубовни проблеми постои токму за споделување на љубовни проблеми, маки и јадови. Тука може да отвори тема секој кој смета дека му треба помош и совет. Доколку сметате дека проблемот не е вистински, дека е патетичен, не се одзивајте и не си го трошете времето. Сепак, на форумов нема детектор за лаги па да можеме со сигурност да кажеме дали е или не е лага, но можеме лесно да повредиме нечии чувства. Затоа девојки, доколку сметате дека ова е губење на време слободно не го отворајте подфорумот.
     
    На oliolivera, Anely, zhap4e и 6 други им се допаѓа ова.
  3. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44

    фала ви многу на сите вас кои се обидувате да ме утешите и кои се обидувате да ме сватите.Исто и на вас кои ме критикувате и кои мислите дека се само измислици и слично,секој си има мака на душичката.Oва го напишав на форумов незнаејки дека многумина од вас ке ме критикуваат,и ке ме набедуваат дека ова е некаква измислица.Jас не дека немам другарки,ама неможам да се доверам на никого немам каде да се изнаплачам нема кој да ме утеши,секоја од нив пред мене е ангел а позади грб гроб ми копа затоа сто мајка ми е македонка и ме критикуваат сите.Но сепак фалави за сите добри и лоши коментари...поздравче :*
     
  4. tamarka-18

    tamarka-18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    стварно ми е многу жал за тоа што ви се случило.. не можеше ли некако да се спаси таа ситуација и вие пак да бидете заедно?
    многу ми е жал.. се наежив додека читав што си напишала...
    ама знаеш како е... животот продолжува... се надевам ќе го засакаш овој дечко со кој си сега.. :) ;)
     
    На maleckataa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44
     
  6. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Е така де, и девојчево живее блиску до него, па и таа морала, јас не би можела, искрено... ;(
     
    На maleckataa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Има една песна од Сека Алексич

    ма немој жалити сестро
    што те је варао
    нек иде где му је место
    право у пакао

    Ниједно мушко на свету
    не воли јаднице
    зато не буди сестро
    Не дај се краљице

    Pelikuna :clap: за песнава, многу си ја сакам :)
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Малечкатаа не си прва, а ниту пак последна која вака се чувствува...верувам дека повеќето од нас изгубиле некоја голема прва љубов...Еве конкретно јас, имав долгичка врска која заврши како што заврши...и додека јас се` уште немав ниту дечко, дознав дека дотичниот се оженил...Кога ми кажаа реков само со среќа нека му е, и навистина тоа го мислев...зошто? Затоа што помина извесно време (иако кратко) и преболев, за мене стана безвреден, безначаен и тој и се` поврзано со него.

    Тоа е животот...се случува... губиш некој за кој подоцна сама ќе сфатиш дека е и бил никој и повторно ќе се вљубиш.
    Млада си, премлада за да велиш дека животот завршува за тебе, немој така, не е се така црно, тој е само еден во кој си се вљубила...ќе има и други...една врата се затвора, а друга се отвора...треба само да си го отвориш срцето и да си дозволиш самата друг да љубиш.

    Не ја губи надежта и не се откажувај од љубовта...ете се оженил...готово, финито, тхе енде...заборави го. А ако со конкретниов дечко не си среќна, па едноставно заврши ја врската...верувај ќе најдеш некој кој ќе те остави без здив и пак ќе ти леткаат пеперутки во стомачето. :)
    Ајде мила само храбро и главата горе. :*
     
    На maleckataa, zhap4e и LivingGlam им се допаѓа ова.
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    maleckataa знам дека ти е тешко сега, знам дека мислиш дека цел свет застанал, дека нема да има утре. Ама не е така, верувај ми не е така. Уживај си во животот. Искрено он ако те сакал не другари не другарки не не знам кој да му правел проблеми за тебе немало така лесно да се откаже од тебе. Крени ја главата, насмевну ми се на животот пред тебе е. Имаш 21 година, најубавите години зарем да си ги поминеш кукајки за некого кој очигледно не заслужил. Само напред. И биди среќна. За негов инает, биди среќна и насмеана. Од првим ќе глумиш, но со тек на време ќе сватиш дека навистина си среќна.
     
    На maleckataa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bones

    bones Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    10
    Морам да признаам дека ова навистина ми звучи како шпанска серија.(Кога читав низ глава ми се врткаа највани шпици од серии) АМА тоа не значи дека не е вистина.
    Малечка, според тоа што го прочитав мене вашата врска не ми звучи како да била сериозна. Ако била не би дозволиле да ве раскараат другари, не би раскинале воопшто. Имало-немало причина во вистинска врска дечкото и девојката разговараат за тоа што им се случува и како да продолжат понатаму.
    не ти го кажувам ова за да ти попувам туку за да можеш ти да размислиш за минатото уште еднаш и да се преиспиташ што се случило.
    Се оженил.не можам да замислам како ти е, посебно затоа што си била таму. (што според мене е огромна грешка, си требала да се поштедиш себе од тоа затоа што ќе ја видеше и без тоа, комшивка ќе ти е нели?). Мој совет е ПОРАСНИ!!!!
    ако не го сакаш дечко ти раскини со него затоа што ќе го повредиш ако те сака(ако не си размислила за тоа).
    Дечкото што го сакаш нема шанси да биде твој и ти треба да си изградиш живот за себе без да мислиш што би можело да биде.не гледај назад затоа што минатото постои за да учиме од него и да продолжиме понатаму.
    ќе се сеќаваш на него и ќе имаш чувства за него (како што кажа некој) ама пак ќе сакаш, во тоа биди сигурна. И нема да биде на ист начин на кој што го сакаш овој дечко сега. ќе биде поинаку,и ако ТОЈ Е ТОЈ, ќе биде многу поубаво.
    LivingGlam- зар не се повеќе женси такви? се сеќаваат на ситници? јас сум таква
     
    На maleckataa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. GirlMk

    GirlMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Знам дека сега ти е тешко, те боли ова што се случува и ова што ке ти го казам звучи како најтешката работа на светот но ЗАБОРАВИ ГО! целосно не мозес, секогас ке има некој мал спомен што ке те потсети на него, но барем да не е болно и претерано. Искрено да ти казам, незнам дали твојава приказна е вистина или лага но не е завидна. Срамота е ако ние тука те залиме а ти си играш со нас. имаш 21 годиина, зивотот е пред тебе, искористи го ! Обидисе, засакај го дечкоти и он е греота да си играшш со него, мозеби ке те направи посрекна.
    Совет тука нема што да се даде, не ни има проблем.
    Се Најубаво :)
     
    На maleckataa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. maleckataa

    maleckataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    44

    Не да ми е тешко него претешко ми е.Знам дека на многумина мојава приказна им звучи како невистинита,ама секој си има право на свое мисленње,ама друго е да се сомневаш во нешто,друго е да си сигурна во тоа.Tака да дечки немој те да судите напразно да набедувате.
    Знам дека ова сто ми се деси на мене не е никаков проблем,јас само чувствувам огромна болка во себе,тешко ми е многу.Oд преголема болка и тага,незнаев со кого да ја споделам мојата тага па решив да напишам на форумов за малце да ми олесни.
    Ама се надевам со текот на времето дека ке успеам да го преболам,и дека се ке се среди...Усте еднаш ви благодарам многу на сите
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.