1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Транспортер и релаксатор

Дискусија во 'Бебе' започната од Sun.shine, 13 октомври 2011.

  1. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.447
    Допаѓања:
    34.353
    Пол:
    Женски
    јас прилично касно го купив релаксаторот на 4 месеци , ама малата си седеше во него до 7 месеци додека беше помала повеќе на 7 месеци веќе склет ја фаќаше
    Ние имавме релаксатор клацкалка , семестеше на брзина на време , имаше и музика и убаво за бебето
    еве го ! ако имаш од некој да си позајмиш да не купуваш поштпо не се користи долго време :?:
     
    На Sanjicka15 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    и ваков е нашиот релаксатор. Сега за сега брка работа, го сака а за во иднина ке видиме :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Sanjicka15 и karak им се допаѓа ова.
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    леле каков е ГО САКАМ од кај ти е :lol: :lol:
     
  4. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    од Либерта во Неготино, ама немора да значи дека го има само таму, провери кај има производи на chipolino би требало и таму да го има.
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  5. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Сличен имаме и ние само ние зелен и играчките се други
     
  6. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    од каде го купивте овој релаксатор многу е убав :)
     
  7. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.447
    Допаѓања:
    34.353
    Пол:
    Женски
    купен е во германија , ама сигурно може и во Мк да се најде по детските продавници , или на Фб страната од бебесупермаркет. :)
     
  8. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    има сличен на чиполино ама мислам дека овој не може да се нишка
     

    Прикачени фајлови:

  9. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.447
    Допаѓања:
    34.353
    Пол:
    Женски
    Овој на вибрации ќе е сигурно ;) Имаше сличен како мојот само другиот вибрираше 8)
     
  10. Sanjicka15

    Sanjicka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    90
    Еј девојки може ова не е нешто поврзано со темава ама сега ми текна. Дали ви текнува на епизодата од сексот и градот кога Саманта го чуваше бебето на Миранда. И кога и се расипа релаксаторот, па за да го смири и текна да го стави нејзиниот вибратор :D
    Off the topic: Ах, колку ми фали некогаш таа серија :(
     
    На cecilia му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    мамички ние имаме ваков транспортер, ама уште не го имаме искористено, би сакала да го ставам синко во него и да го нишкам, ама некако ми е како свиткано цело :?: ако има некоја искуство би сакала да го сподели , дали да му ставам некое кебенце или не??
    http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 0233_n.jpg
     
  12. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Незнам колку ќе успееш да го нишкаш во транспортер :^) . Инаку за положбата на бебето ич не му се сеќирај, сите се такви како искривени во транспортер. Можеш да му ставиш само едно чаршавче за да не му биде топло.
     
  13. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    и мене во транспортерот ми се многу згужвани децата, за тоа земав реласатор, ама и во релаксаторот не го оставам многу долго оти ми е шубе сепам не е скроз рамен и кога го правам на најниско ниво, ама па син ми денски се навикна да спие во релаксаторот и ако го ставам во креветчето се буди и за тоа кога е буден во раце го дрзам а штом заспие во релаксаторот, а навечер па не го сака релаксаторот туку цела ноќ спие во креветчето. искрено мене ми е по згодно за набљудување додека спие во релаксаторот, и одалеку го гледам како е наместен дали се разбудил или повратил, а во креветчето кога е треба да идам цело време да се наведнам да го видам. ама се си има свои предности и слабости.
     
  14. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Мила, ако уште малку не го искористиш после сигурно нема да можеш :) , мал ќе му биде.
    А за искривено немај гајле, тие си се направени точно како што треба, и во стомак кога е бебето не е исправено ;)
     
  15. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    ххе е да во право си, така да да почниме од утре да го користиме по малку :D додуша само еднаш досега го имаме искористено кога си одевме од болница, и сега ни стои в спална :D
     
  16. FamousGirl

    FamousGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    2
    Ја има на Fox LIfe :D
     
  17. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Идејава со вибраторот ми изгледа одлична баш таа епизода сум ја пропуштила инаку во моментот кога купував релаксатор не бевме при пари зедовме само со нишкање без вибрации ималава сега седи максимум пола саат и тоа само сабајле од 6-8 во тоа време само 30 мин за тоа време мама си вари кафе значи непроценливо време седи во релаксатор значи утре одам по вибратор :D башка повеќќенаменски ќе биде може
     
  18. Cliona

    Cliona Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    189
    Го купивме вчера и можам да кажам дека е одличен, бебушко се смирува во него, едноставно ужива. Секоја препорака :clap:
     

    Прикачени фајлови:

    • 06.png
      06.png
      Големина на фајлот:
      158,6 KB
      Прегледи:
      262
    На MacenceEna му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ana.tinkerbell

    ana.tinkerbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    238
    Срце од кај го земавте и колку кошта? сакаме деновиве да купиме и ние па се мислам има различни
     
  20. Cliona

    Cliona Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    189
    Од бебесупермаркет 8 200 сонце, има и други модели ама некако мене овој најубав ми беше а и најпрактичен. Имаат сега донесено нова роба, можеш и на фејсбук страната да види што имаат и да си порачаш да ти го донесат дома или пак да си појдеш на лице место и да си видиш. Конкретно за овој релаксатор јас имам само најпозитивни мислења и топло го препорачувам на сите.
     
    На ana.tinkerbell му/ѝ се допаѓа ова.