1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трансфер со замрзнати ембриони

Дискусија во 'Бременост' започната од kukla21, 1 април 2017.

 1. Bubu 95

  Bubu 95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2021
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Девојки се спремам за трансфер со замрзнати ембриони, на 9 ден ендометриум 9, од терапија пијам од 2 ден естрофем а од прегледот навака аспирин, клексан, пролутекс, утрогестан. Денес имам тапи грчеви во јајниците како за добивање, дали е нормално ова пред трасфер, и дали може да е од терапијата.
  Ви влагодарам однапред ако може да споделите искуство.
   
 2. Norah Jones

  Norah Jones Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2019
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  501
  Пол:
  Женски
  Постои ли ваучер за замрзнување на ембриони?
   
 3. Bejb15

  Bejb15 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2016
  Пораки:
  1.184
  Допаѓања:
  1.021
  Пол:
  Женски
  Ne
   
 4. Orangeflowers17

  Orangeflowers17 Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2022
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Zdravo, imav kriotransfer na 1 fevruari koj za zal zavrsi neuspesno. Imav visoka beta, no embrionot ne prodolzi da se razviva. Malku se razocarav bidejki imav nadez posle kazuvanjeto na embriologot deka blastocistite se odlicni, no ete taka trebalo da bide. Doktorot mi rece da probame prirodno da go isfrli organizmot bidejki prokrvarev a i site simptomi mi se izgubija... me interesirase posle kolku vreme se odlucivte za naredna postapka? Imam uste za eden transfer, godinite ne mi se bas za cekanje. Sakam prvo organizmot da mi se sredi pa tek odnovo...
   
 5. Knigomanka

  Knigomanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Zdravo na site. Dali nekoj znae da mi objasni zosto pri transfer so zamrznati embrioni, davaat terapija za folikuli ( kako na primer Letrozol)? Pa sto ke se sluci so toj nov folikul - ili treba da se oplodi ( a nema da se oplodi, bidejki ke go koristime zamrznatiot embrion), ili da se raspadne so menstruacija ( a ne smeam da dobijam menstruacija, bidejki treba da zabremenam so zamrznatiot embrion).
  Pa sto togas ke se sluci so noviot foikul ?
   
  На Opinion му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Opinion

  Opinion Активен член

  Се зачлени на:
  5 април 2022
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
   
 7. Knigomanka

  Knigomanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2020
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Мене пак ми дадоа Летрозол, тој го намалува естрогенот, а јас пак секогаш имам мнооогу низок естроген . И што ќе се случи со пораснатата нова јајце клетка
   
  На Bejb15 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Opinion

  Opinion Активен член

  Се зачлени на:
  5 април 2022
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Незнам веќе што да кажам 10 години се мачам и годините ми одат и незнам дали да направам уште едно ин витро
  Многу апчиња, инекции а резултат никаков
  Докторот по неуспешниот трансфер последниот пат не сакаше ниту да разговара со мене бил во гужва а сакав само да ме насочи кон нешто ...
   
 9. Bejb15

  Bejb15 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2016
  Пораки:
  1.184
  Допаѓања:
  1.021
  Пол:
  Женски
  Smeni doktor ako si nezadovolna. I normalno ne se otkazuvaj. A za doktorite znam deka e taka nemaat razbiranje zalosno .
   
  На Opinion му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Blondie715

  Blondie715 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2019
  Пораки:
  2.264
  Допаѓања:
  4.709
  Пол:
  Женски
  @Knigomanka @Opinion ke si smenite doktor. Jas site uspesni so ivf sto gi znam, uspeaja koga smenija doktor
   
  На Opinion и Knigomanka им се допаѓа ова.
 11. Just Women

  Just Women Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2023
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Dali nekoja vo skoro ima plateno godisno za cuvanje na zamrznati embrioni, strikno za sistina prasuvam bidejki se krenati cenite...
   
 12. intj_girl

  intj_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2023
  Пораки:
  1.424
  Допаѓања:
  1.200
  Пол:
  Женски
  25000
   
  На Just Women му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Just Women

  Just Women Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2023
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  Fala
   
  На intj_girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Vanila&argan

  Vanila&argan Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2021
  Пораки:
  485
  Допаѓања:
  600
  Пол:
  Женски
  Девојки некоја да ми објасне за трансфер со замрзнати ембриони? Дали се оди пак толку често за фоликулометрија, дали пак истата терапија се прима и слично? Фала ви❤️
   
 15. DELFINA81

  DELFINA81 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2019
  Пораки:
  2.136
  Допаѓања:
  8.498
  Пол:
  Женски
  Откако добиеш циклус од втор ден мислам беше,естрофем,на 7 или 8 ден од циклус одиш на преглед за ендометриум,а и хормони испитување има секако,прогестерон неколку пати,мислам дека 3 пати бев јас,не се сеќавам баш.
  Од терапија естрофем нели,лензето спреј,пролутекс ампули,клексани,аспирин,метилфолат,тоа примав јас.
  Се следи дебелина на ендометриум и кога треба док.одреди кога би требало трансфер,јас имав на 19 ти ден од циклус трансфер.
   
  Последна измена: 21 март 2024
  На Vanila&argan му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Blondie715

  Blondie715 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2019
  Пораки:
  2.264
  Допаѓања:
  4.709
  Пол:
  Женски
  Zavisi dali ke odis na priroden ciklus ili modificiran so poddrska?
  Na priroden ciklus ima poveke pregledi i se odi na pregled okolu 7 do 10 den, zavisno kolku dolg ciklus imas, se sledi dali imas dobra ovulacija preku proverka na hormoni.
  Ako odis so modificiran ciklus, togas od vtor den na ciklis ti davaat poddrska za podobra ovulacija (klomifen, nekoi odat so estrofem, nekogas odat i so mala poddrska so inekcija nekoja) zavisno od dojagnozi i posle meris ednas do dva pati hormoni.
  Sepak e mnogu polesno vo sporedba so punkcija.
   
  На Vanila&argan му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hani2

  Hani2 Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2024
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Женски
  Zdravo, moze li nekoja da mi kaze cena na transfer na zamrznat embrion vo sistina ? :)
   
 18. Vanila&argan

  Vanila&argan Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2021
  Пораки:
  485
  Допаѓања:
  600
  Пол:
  Женски
  Сега и јас прашав во друга тема, ми одговорија 57.000 платила членката пред два месеци.
   
  На Hani2 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. t1234

  t1234 Активен член

  Се зачлени на:
  26 април 2023
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  41900 , vcera prasav.
   
  На Hani2 и Vanila&argan им се допаѓа ова.
 20. ButterflyBaby

  ButterflyBaby Активен член

  Се зачлени на:
  26 март 2024
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  70
  Дали прегледи се наплаќаат посебно што се вклучува во таа цена, скапо ми изгледа како за 5 мин што ке направи трансфер само на веќе оплодени ембриони