Трајните вредности што ги оставаат кариеристите зад себе

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Tanjamm, 21 декември 2016.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.017
  Допаѓања:
  5.552
  За кариеристите обично има мислења дека се тоа себични луѓе, дека се посветуваат на кариерата, дека многу од нив немаат семејства и деца. Сепак, од друга страна кои се вредностите кои ќе ги остават зад себе?Јас мислам дека дел од овие луѓе се гордост на еден народ, еве на пример Тоше Проески, Никола Маџиров, Есма Реџепова, и други. Ваш став?
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  Јас многу почитувам луѓе-кариеристи, ама сметам дека во Македонија кариеристи во вистинска смисла на зборот, нема. А примерите посочени во воведот некако не ми се соодветни.
   
  На Tanjamm, stetoskop и augustd им се допаѓа ова.
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.017
  Допаѓања:
  5.552
  Кој ти е пример за кариерист? Има ли таков, било да е од светска сцена, од странство?
   
 4. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.089
  Пол:
  Женски
  Таму ги има многу, затоа се на врвот. Муабетот е дека во Македонија менталитетот е лабав и фушерајски, не дозволува посветеност на кариерата. Секогаш ќе имаат 2356 приоритети над професијата, професионалноста, успехот.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.