1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трговски центри

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Kala001, 30 август 2010.

 1. Kala001

  Kala001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9
  Што мислите за нашите трговски центри? Колку ги посетувате?
  Тука можеме и да поставуваме разни прашања поврзани со нив.
  Јас да прашам,го знае ли некој бројот на калиопе од рамстор или гтц сеедно,го нема на информации :|
   
 2. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Сакам да прашам...?

  Калиопе

  адреса: М.Х.Јасмин б.б., ТЦ Рамстор
  телефон: (02) 3109 254
  телефон 2: (02) 3212261

  локација: ТЦ Рамстор
   
 3. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Дали во новото веро има Tally weijl? :^) :)
   
 4. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.826
  Допаѓања:
  10.124
  Пол:
  Женски
  Нема.
  Многу малку продавници има NewYorker, Evroazija, Nike и уште неколку.
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.059
  Допаѓања:
  132.427
  Сакам да прашам...?

  Дечки,да не знаете до колку работи новиот Веро?!
   
 6. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Сакам да прашам...?

  Дуќаните до 10 а останатото до 12 :)
   
 7. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Дали некоја од вас била во ВЕРО во „ Њу Јорк “ па да ми каже како се движат цените (случајно да не боли глава од нив) :D :D ?
   
 8. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.826
  Допаѓања:
  10.124
  Пол:
  Женски
  Има и главаа да те боли, а има и некои сосема пристојни.
  Горе долу се како во сите продавнци.
  Разгледај го делот со долен веш кога ќе одиш, прилично е интересен ;) :lol:
   
 9. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  :sweat: Фала , баш ќе разгледам кога ќе одам во Ск.Мене ме занима делот каде што има парчиња во стил на „ хип-хоп“ :D :D
   
 10. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Како е во New Yorker во новото Веро :?: Летово од New Yorker во Подгорица доста работи си купив , имаат добри парчиња, а и ич не се скапи :) Во продавницата кај нас планирам да наминам следната недела , па кажете вреди да се помине и од таму , или не е тоа тоа како во другите продавници во странство ?
   
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.691
  Допаѓања:
  3.583
  Пол:
  Женски
  Според мене е скапо.. Една маичка е 1000 денари, јас си видов дуксер убав 1500 денари, има убава долна облека..
  Ама не е баш баш ефтино. ;)
   
 12. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  376
  Колку време ја праваат таа карикатура у Рамстор ( 1h, 2, 3, 5h ) ?
  Колку пари чини?
  Какви слике треба да се однесат?
   
 13. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  495
  Јас порано кога прашував чинеше 500 денари. Се собравме повеќе другарки и однесовме слика од таблото за матура од наша другарка, му ја дадовме и ни направи карикатура. Мислам дека имаше разлика во цената според тоа дали сакаш црно бела или во боја. Црно белата тогаш чинеше 500, сега не знам.
   
 14. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.045
  Сакам да прашам...?

  Да 500 ден е карикатура, а во боја е 1500, но само цртеж е ако сакаш рамка се плаќа +, сликата по меил се праќа и ти ја изработуваат за колку време сакаш, ако сакаш пиши лп ќе ти дадам тел и меил, јас правев за поклон и супер искочи, исто може да кажеш каква сакаш да биде карикатурата. :*
   
  На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
 15. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.365
  Сакам да прашам...?

  500 e од човек јас сега пред некоја недела правев ... ако има двајца на сликата е 1000 итн .
   
 16. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  5.504
  Феминки ај мала помош.
  За онака некои поинтимни местенца низ ГТЦ за на кафе, како што е Континентал-вака мислам дека се викаше. Некои такви ми требаат, како за преку ден. Некои збутани. Така да ги наречам
  Ви Благодарам однапред. :bow: :bow:
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.517
  Допаѓања:
  58.931
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Cool, до Чао што е. Поинтимно место јас не сум видела во трговски :)
   
  На annii му/ѝ се допаѓа ова.
 18. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.862
  Допаѓања:
  13.380
  Сакам да прашам...?

  Кај има низ ГТЦ, Рамстор, па и новото Веро некоја продавница за ЦД-ња? :^)
   
 19. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.350
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам...?

  Дејзи ако бараш за игра оргинал, скапа е таму , барем така кажа некоја форумџика.
   
 20. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.862
  Допаѓања:
  13.380
  Сакам да прашам...?

  Ма не мора оргинал, да може да се игра ... :?: