1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Требаше/не требаше... Се каете ли за нешто?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од beautiful87, 20 септември 2010.

  1. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    :nod:
    [​IMG]
     
    На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Се кајам што една личност ставив пред 1000 други и што таа ми беше најважната личност.
    Сум и помогнала безброј пати и сум и направила услуги сега еднаш неможев еднаш направив грешка и се налути.
    Така и ми треба што сум толку глупава.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sarickaaaa

    sarickaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2015
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    same here... izgleda si bila premnogu dobra so taa licnost pa sega ne moze da podnese edna tvoja greska... bila sum i jas u ista situacija ama na krajo sfakas deka na nikoj ne treba da davas tolku znacenje oti ke te pre*bat eden den
     
    На Osamenadevojka1 и SnowWhite8 им се допаѓа ова.
  4. presiosaP

    presiosaP Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    2.207
    се каам за една работа што дозволив да се случи а не требше (да би моќела да го вратам времто назад и да си лупнам еден шамар да изброом звезди АМА НЕМА) се кааам многуу сее кааааммммм
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.123
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Ќе пишев дека се каам што воопшто бев во врска со бившиот, но ако не бев со него, не знам дали ќе го запознаев сегашниот. Така да, ќе пишам дека се каам што се запишав на овој факултет, требаше да се запишам на нешто друго.
     
    На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Секој човек има некоја своја причина за која се кае или срами за одредени свои постапки. Секако тоа не мора да значи дека тоа се реални причини за да се кае туку е тоа само едно субјективно чувство и субјективни причини за каење. Што сакам да кажам. За некои работи за кои се каете не мора да сте во право, можеби тие работи реално не се поради нешто што треба да се каете но вашето субјективно чувство вели така.
    Секако дека и јас имам многу работи и ситуации поради кои се каам или мислам дека можело да изреагирам поинаку во дадената ситуација, но јас су особа која го прави тоа што во моментот мисли дека е исправно без оглед на последиците и тоа што подоцна можеби ќе се каам заради тоа.
    Не треба човек секогаш да гледа критички на себе и да си го губи времето за работи кои поминале. Еве на пример јас можеби ќе се каам подоцна за овој пост, можеи ќе мислам дека е не доро срочен, дека можело подоро,..... Но јас тоа го чувствувм во моментов тоа и го пишувам.
    Според мене каењето е всушност грижата на совест, секогаш мислиме дека некоја наша постапка била погрешна и дека не требало да постапиме баш така.
    Затоа мој предлов е каењето и размислувањето за секоја постапка дали е погрешна, дали подоцна ќе се каеме за неа, да ја ставиме на едно средно ниво на заштита ако ја поставиме многу високо и за се размислуваме однапред тогаш тоа може многу да не попречува во секојдневниот живот.
    На пример ако размислуваме за секој тип дали е тој вистинскиот, дали ќе не зезне подоцна, дали да имаме секс со него, па што ако не е таков каков што се преставува... веројатно жиотот ќе ни помине во страв да не погрешиме за да не се каеме подоцна.
    Јас мислам дека секогаш треба да го правиме она што го чувствуваме во моментов без оглед дали подоцна ке се каеме заради тоа.
     
  7. Lana del Rey

    Lana del Rey Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Uff I toa dali se kaam premnogu za toa shto ne znaev da si ja cuvam prvata ljubov :|pa sega se macime I dvajcata da se vratime zaedno ... jas vo italia toj vo makedonija. . .
     
  8. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Se kaam samo za edno nesto. A toa e sto ne bev do nego vo poslednite migovi. I mislam deka ziva kje se izedam zaradi toa... Se tesam so toa deka mala sum bila, pa ne sum mozela da znam, no dzabe e sega se.
     
    На mila1111 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.277
    Пол:
    Женски
    Za nekoi raboti se kaam i da se vratam bi se ispravila, no sto se vlubiv nikogas:l:
     
  10. Heart of Steel

    Heart of Steel Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    268
    Пол:
    Женски
    Секој од нас понекогаш греши, јас воопшто не се каам за моите грешки, ниту би менувала нешто кога би се вратило времето. Секоја моја постапка, правилна или погрешна, е одраз на мојата емотивна состојба во одреден момент, кога би постапила поинаку тоа би било искалкулирано т.е јас не би била јас.
     
  11. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ехее,подобро прашајте за што не се каам во животов,имам направено многу добри грешки,што би можела не да дипломирам туку да магистрирам:Dтоа е,за жал нема назад;)
     
    На mila1111 и 2212 им се допаѓа ова.
  12. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Za nisto ne se kaam.
    Sekogas sum reagirala soodvetno na godinite. Zivotnoto skolo sama sum si go ucela, preku licni iskustva.
    Tmn rabota da mozese dete da razmisluva kako vozdrasen!
    Sopnise, padni, stani, prodolzi i pak vo krug.
    Taka i deteto go ucam.
    Najdobar ucitel si sam na sebe.
     
    На Osamenadevojka1 и praski4e им се допаѓа ова.
  13. Lavina :)

    Lavina :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Женски
    Се каам што простив еден мој заборавен роденден :@ требаше таа врска уште вечерта да биде завршена!
     
    На Osamenadevojka1, mila1111, SunnyGirl2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Кога ќе размислам подобро, не. Туѓите грешки никогаш не можат да бидат толку добра лекција како сопствените.
     
    На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
  15. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    317
    Пол:
    Женски
    Се каам што бев предобра кон некои што не го заслужија моето внимание,ама како се вика неко луѓе се само добра лекција за да ни се отворат очите.
     
    На Osamenadevojka1 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
  16. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Da se kaam sto premnogu veruvav, go osetiv na svoja koza a i podobro zatoa sto ako ne go osetev na svoja koza uste ke bev naivna i ke veruvav vo se i sekoj, se razocarav, se promeniv, ne sum veke istata, sega sum mnogu popametna i vnimatelna, iskustvoto e najdobriot prijatel vo zivotot iako boli na svoja koza...
     
    На Osamenadevojka1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Се каам што на време не се запишав на криминалистика па сега чекам една година.
     
    На mila1111 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.501
    Абе требало не требало има еден тон, туку кажете како да го откачиме тоа и да си продолжиме со животот.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Се каам што не се префрлив во Борис Кидрич.
    Се каам што не отидов на Малдиви за ефтина цена.
     
    На Osamenadevojka1 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Немам нешто посебно каење за некоја работа голема или кизнај што ,но само што си дозволив да
    сум една од тие девојки што се дадовме на ек низ балканов во 3та,џабе си ја дадов невиноста
    и онака увидов дека не било јаката работа .,и што останавме тема низ муабети некогаш низ
    кафе да си разговараат кои биле тиешто правеле Циркуз ..