1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Требаше/не требаше... Се каете ли за нешто?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од beautiful87, 20 септември 2010.

 1. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  739
  Допаѓања:
  2.783
  Пол:
  Женски
  Се каам за многу работи.
  Али шта је ту је.
   
  На Justicija и hermosa им се допаѓа ова.
 2. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.482
  Допаѓања:
  18.119
  Не. Во последно време се навраќам на убавите спомени, на одлуките кои сум ги направила без разлика правилни или не. Тие одлуки ме донеле до тука. А, не се жалам, океј ми е.
  Не сакам да се каам пошто ми предизвикува тага, а да тагувам во нешто што поминало и не се враќа-подобро не. Сметам за добро ментално здравје не треба толку внимание да посветуваме на минатото. Да се присетиме и помириме, да. А, не да тагувам и да се каам, дефинитивно не.
   
  На Осе и hermosa им се допаѓа ова.
 3. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.724
  Допаѓања:
  17.961
  Пол:
  Женски
  Се каам зошто не прекинав некои "пријателства" кога им беше времето. Сега можам и на друг памет да дадам. :nod:
   
  На Kjutche му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Andrejaaaaaa

  Andrejaaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2021
  Пораки:
  1.140
  Допаѓања:
  4.356
  Пол:
  Женски
  За сите работи што ги кажувам во афект.
   
  На Veta и hermosa им се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  26.805
  Допаѓања:
  208.811
  Се каам, ама се трудам да не се каам.
  ... пошто нема корист никаква.
  Шо било-било, враќање назад нема.
   
  На Celltica, Осе, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Rioers

  Rioers Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2020
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  1.615
  Пол:
  Машки
  Сакам да се лажам себеси си викам не :( имам желба да се растеретам но болката потсвесно се активира. :fubar::punch:
   
 7. ¯\_(ツ)_/¯

  ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2021
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  1.170
  Не требаше да пуштам некои луѓе во мојот живот.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.878
  Допаѓања:
  5.425
  Понекогаш се каам.. ама се случило за жал.. се надевам нема повторување
   
 9. Осе

  Осе Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2020
  Пораки:
  1.887
  Допаѓања:
  5.746
  Пол:
  Женски
  Се каам да ,за повеќе работи но најмногу за тоа што прифатив да живеам со свекрва...
  Зошто немам положено за кола,
  Зошто не заминав странство кога имав не една туку 3 прилики.
  Зошто не си го следев сонот за туристички водич на одредена област.
   
 10. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  2.629
  Допаѓања:
  31.283
  Пол:
  Женски
  Се каам што едно време учев по историја лекции од 6 страни.:fubar:
   
  На Ordinary му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  2.861
  Допаѓања:
  14.493
  Пол:
  Женски
  Се каам за пропуштени шанси.И не учам од грешките за жал.
   
 12. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.569
  Допаѓања:
  6.399
  Пол:
  Женски
  Има нешто за кое што се каам.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Mongolka

  Mongolka Активен член

  Се зачлени на:
  12 август 2021
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Се каам зошто не заминав во странство кога имав можност и зошто не внимавав на здравјето пред да стане посериозно.
  Се каам за многу недокажани работи и изгубени луѓе.
  Се каам секој пат откако ќе ги им се развикам на моите за некоја глупост, а тие за мене би го дале светот.
   
  На Billy Idol му/ѝ се допаѓа ова.
 14. calm-girl

  calm-girl Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Се каам за многу работи, а најмногу за тоа што секому му верував слепо.