Требаше/не требаше... Се каете ли за нешто?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од beautiful87, 20 септември 2010.

 1. lorijana

  lorijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  31
  Кој ме терасе да се мажам :fubar:
   
 2. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  106
  ехх...
  се каам пред 2 и пол години што запзнав еден тежок морон, не знам што се спобудалев по него ! ми оди да се отепам кога ќе се сетам, како само сум можелааа??? :@
  тој испадна типично детиште ! :emo:

  се каам што не фатив дечко на 20 години или 21 што не се изнаглупирав и изналудував со друштво ! :worried:

  се каам што не бев доволно амбициозна и не запишав педагошки факултет, туку политички науки :drunk:

  а во меѓувреме можев да земам курс по шминкање :makeup:

  искрено...се каам што не се фатив со едно детенце... сега се ќе беше ко подмачкано... :|

  али тоа е...живот !
   
 3. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  532
  Можеби сеуште сум млада, во некои работи и ненавлезена, но за овај досегашен мој живот јас не се каам. Има некои работи за кои треба да се каам, но не се каам. Едноставно така требало да биде. За некои работи ми е жал, но за каење е веќе доцна. Тоа што било поминало, нема враќање.
   
 4. sungerce

  sungerce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  И јас се слагам со катакомба24!Кога ке помислам зошто ова беше вака а не онака само ке се нервирам и ке ме боли глава.Не гледам назад едноставно така требало да биде,гледам само кон иднината,само напред...Можеби зошто немам направено некои којзнае колку големи грешки незнам али не се каам...
  Баба ми вели пази чедо со кој ке одеш оти после е**ње нема каење :)
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 5. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.014
  Допаѓања:
  678
  се каам што не бев доволно упорна за секој аспект од моето живеење,што немав храброст,упорност,што не бев свесна за моите квалитети и вредности.што се упропастив самата себе.боже мил помогни му на твоето чедо. :angel: ;(
   
 6. Teff

  Teff Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  18
  Се каам и тоа многу!
  Си велам кај ми беше паметот?
  Зошто на 16години влегов во долга врска,плус зошто не ставив одма КРАЈ кога видов со каков човек си иам работа!
  Али ајде,човек од грешките учи. :)
   
 7. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.149
  И јас се каам што толку мала влегов во врска, 16 години алооооо, како божем сум престарела па понатаму нема да можам да си најдам дечко кој ќе ме сака безрезервно, а не овој сега нервите ми ги вади секој ден, но тоа е ...нема назад :lol:
   
  На Teff му/ѝ се допаѓа ова.
 8. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.036
  Пол:
  Женски
  Требаше да ризикувам.Требаше да знам по секоја цена.Сега само ќе замислувам како би требало да изгледа хармоничното чувство на рамнодушност.
   
 9. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.553
  Не мозе да речам дека не се каам за некои работи ама во тие околности и со тој мозок сум го направила тој избор. Макар што каењето е најбескорисна работа на свет, ништо не се враќа и не се поправа, па која корист од него?! Иако искуството на др.луѓе сум требала често да го респектирам ,јас дури сама на си нанесам изгореници од 3 степен не мозе. Пак да почнам од почеток пак ќе си прикачам по некоја грешка наваму-натаму за да си го збогатам комплицирањето на сопствената ми егзистенција.
   
 10. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  како и секој човек во животот и јас се каам за некои работи, што не требаше да ги направам ама од искуството учиме:

  не требаше толку да се посветам на долга врска која што немаше шанси да успее
  не требаше тој после него да биде мојот втор избор не ни вредеше за сите мои нервози, солзи, и сл
  и третиот беше сосема погрешен избор иако не мислев дека така ке биде

  барем не се омажив за некој од тројцата оти животот ке ми се претвореше во пекол , а вака имам шанса да паузирам од љубовта и да се фокусирам на други сфери од животот
   
 11. Nelly-A

  Nelly-A Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  сите право јас наопаку :geek: не се каам за ништо... грешките се направени, да ги поправам сега неможе... и се што се случило е со причина... :)
   
 12. nina-nina

  nina-nina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  17
  Не се каам за ништо што сум направила,се каам за работите што сум ги испуштила да ги направам.И кога повторно би се родила пак би одбрала да бидам јас и да го жиевеам истиот мој живот!!
   
 13. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.624
  Дали се каам? - НЕ !!!! Сите акции кои што сум ги праел сум мислел дека се најдобри во тој момент. А дали сега одкога го имам искуството би напраил нешто поинаку, нормално....кој не би? .... Но за тоа да се каам, не...!!!!
   
  На padme1517 и katakomba24 им се допаѓа ова.
 14. anjelka

  anjelka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Понекогаш ми доаѓаат мисли "ова не требаше" , ама брзо го мењам мислењето зошто кога сум го направила тоа сум сакала да го направам, од друга страна, нешта кои сум имала можност да ѓи направам, а не сум ѓи направила е за овие вистински се каам :)
   
 15. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.673
  Пол:
  Женски
  Се што ми се е десило во мојот живот е имало смисла - лошо или убаво. Ми е сменило животот и мислењето малку или многу...Се кајам за секој пат, кога сум повредувала некој, никогаш не сум го правила намерно, и после тоа како да мен ме боли повеке... Се што сум видела од животот мој до сега е требало да стане, така сум научила мноооогу за луѓето како цело...
   
  На Dushichka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Inna15

  Inna15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  многууу се каам што си ја пропуштив шансата, што ја чекав подолго време...но се надевам дека ќе наидам на многу подобри шанси..
   
 17. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.284
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Порано се каев за многу работи но сватив ако се каам немаа ништо да изменам само самата што ќе си се нервирам ... затоа сега живеамм без никакво каење и пак да сум пак би ги направила истите работи ;)
   
 18. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.319
  Everything happend for a reason!
  Така да не се каам за ништо, на грешките се учи, по падовите следуваат воздигнувања, поразите завршуваат со победа.
   
 19. Marucu37

  Marucu37 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  11
  се каам затоа што и дадов многу значење на оние кои што не го заслужуваат ни моето ЗДРАВО -.-
   
 20. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.789
  Свесна сум (и премногу) за сите грешки кои сум ги направила, ама не можам да кажам дека се каам... Некогаш сум грешела кога сум правела нешто, некогаш сум згрешила кога не сум направила... живот. Ама не се трујам со каење, грешките си ги прифаќам како дел од мене и само се надевам дека нема да ги повторам некогаш ;)