1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Требаше/не требаше... Се каете ли за нешто?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од beautiful87, 20 септември 2010.

 1. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.851
  Па можеби ќе си речам така не требаше, но за таа сметка нареден пат знам како да постапам. Се кајал или не, тоа веќе биднало. Што било поминало, што ќе биде ќе помине. Нема некоја голема филозофија овде, барем јас така мислам. Времето назад не може да се врати а нам ни останува само да учиме од грешките, кои после ги нарекуваме искуство. Понекогаш за некои грешки и треба да се каже извини.
   
  На Lady-Ciklama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  298
  Па, во главно човек не треба да се кае за своите постапки и дела, оти ти си тој што си и тебе те прават човечка особа,целосна, минатото кое е дел од тебе, сегашноста и се разбира иднината. Во принцип не се каам, се трудам да продолжам напред, зошто знам дека не можам ништо да сменам, па зашто би се измачувала, а погрешни избори имало, па имало доста, ама доколку извлекуваш поука и не ги повторуваш грешките добро е.
   
 3. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Требаше да се поставам уште од почетокот .... сега вече не ми вреди колку и да се трудам ;(
   
 4. Desapointed

  Desapointed Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  6
  Понекогаш на моменти можеби се каам за нешто што сум го направила, но потоа си викам што вреди сега да се каам а и сигурно сум го направила тоа затоа што тогаш сум сакала и ми било убаво :P
   
 5. beautiful1

  beautiful1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  33
  За многу работи во мојот живот се каам што сум ги направила, да сум сега со овој памет никогаш не би направила ниту една од сите тие работи што ги имам правено и сите глупости. Среќа што го најдов вистинскиот дечко па тој со разни маабети и разговори ме извлече од нај тешкото. Да не беше тој мислам дека уште ќе си одев по мојо стар акл...
   
 6. Happygirl13

  Happygirl13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  60
  Секој во животот се кае за нешто што го направил или пак не го направил.Јас се каам за многу нешта,но јбг животот е таков не треба да застанеме и цело време да мислиме на грешката што сме ја направиле и да се каеме треба да продолжиме напред и да внимаваме да не се покаеме пак за истата работа..
  Највеќе се каам што на некои личности им дадов посебно место во моето срце кое не го заслужија и на крај ми го направиа животот горчлив и неподнослив.Но еве сеуште сум тука стојм цврсто на нозе и со кренета глава чекорам напред, со цел да ги остварам сите мои соништа ! :)
   
 7. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  986
  Постојано се каам скоро за се што правам и тоа ме убива..но научив со тек на време да се помирам со се што се случило и да гледам на тоа како искуство :|
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.967
  Допаѓања:
  84.739
  Пол:
  Женски
  Требаше да почнам часови по возење за неколку месеци а не јас се избрзав... :x :envy:
   
 9. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.851
  Допаѓања:
  103.582
  Пол:
  Женски
  Ухуууу уште прашуваш :wasntme:
  Секој мој роденден се каам што сум се родила
  цели 15 минути пред 00, како е можно тоа по ѓаволите :!: за кај си се брзало дете, за ’82 да се родиш НО зашто? :worried: ќе сме си земеле еден убав нов телевизор :worried:
  И пак што сум се родила
  на тој ден, кога можело секој друг ден, да не морам да частам сто души пред, роденденот, за време на роденденот, па после роденденот кој не достасал да стаса.. ај. Гости идат на денот, кога ве викам идете или ич не ми идете .. нели :wasntme:?
  Има и милиони други работи, како некои книги што ги имам позајмено на луѓе кои се направиле или дека не ми ги зеле на заем.. ма како ич не ги чепнале не пак да ги земале :?: или просто секој ден ми ги враќале.. а има и други позајмени у неповратак ствари. Ехе...
  Што не го шмекнав пред неколку години тој дечкото.... тој еден :$ штета :!: Ај, можда по старост патиштата ќе ни се вкрстат :worried:
  Ајде доста е за денеска.
  Индугенции не продавате ваљда а? Би јас поинакви каења во тој случај да пљуснам :D
   
 10. Dulce

  Dulce Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  35
  најмногу се каам бидејќи се откажав од кошарка ... никогаш нема да си простам ! |(
   
 11. Lady-Ciklama

  Lady-Ciklama Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  Требаше или не требаше не е важно...
  Што и да сум направила веќе поминало и нема да се врати! И онака со тек на времето се се заборава... ;)
   
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  Требаше да одберам друга боја за мебелот. Ме здивува ова лавандава веќе. :@
  Не требаше да се поставам така пред 3 години. Го обрав бостанот сега.
   
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.535
  Не требаше да го завлекувам момакот така, па и ден денеска да си гае лажни надежи дека љубов може да се случи.
  Ало, не може, ја покопав со време, скапана и какана е веќе.

  Не треба(ше) секогаш да ги слушам родителите кога станува збор за работа. :^)
  Ќе ми дојде ли некогаш памет?

  :(
   
 14. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.382
  Требаше да паузирам една година, да работам, и да се мислам уште еднаш дали сакам да се запишам на тој смер. Погрешив, требаше да студирам англиски, и не кај тој факултет, друг, да не се замарам со секакви професори. Не требаше да се запишам на курс. Сега би имала пари колку сакам, работата ионака ќе ја изгубев, ама немаше да бидам под толкав стрес, како што бев изминативе месеци.
  Damnit! :fubar: :doh:
   
 15. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  Требаше.. да те сакам коа и ти ме сакаше..
   
  На cvetce93 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.462
  Допаѓања:
  122.846
  Не требаше да изедам пред малце ориз на мексички начин,сирење и ко десерт црно парче леб со џем од аронија... |(
  Никако да научам дека подобро е да си каснам у текот на денот,а не ноќе да не можам да спијам од глад.И да,заборавив денес да јадам,навистина заборавив (освен лубеницата у трчање),кој морон сум. |(
   
 17. Dafnee

  Dafnee Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  1.925
  Се каам за муабетот што му го „пуштив“ вчера
  Долго затворена тема ...
  Беспотребно.
  Глупаво.

  Веројатно е неизбежно.
   
 18. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  572
  Има една работа за која се каам, да го сакам кога ме сакаше.. ама тоа е. Било и поминало. Така требало да биде. Може па во тој случај никогаш не би го запознала сегашниот дечко.. :!:
   
 19. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Не требаше да јадам толку изминативе недели, зошто сега целиот труд ми потона. ;(
   
 20. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  649
  Пол:
  Женски
  Се каам за мојата добрина спрема моите така наречени другарки, абе не давај ништо бе, ееј ништо не заслужиле, а јас пак добрата ги жалам сите, а после зад мојот грб како и обично онаа е таква , не и личесе тоа. А сакаат искреност од мене , епа еве ви ја колку и да ве боли прифатете ја, а ако си другарка немој да се лутиш ,,, ццц не им мислиш лошо а на крај доаѓа сосема трето...... Ме нервират , и се каам што сум им помагала :@ :@ :@