1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Требаше/не требаше... Се каете ли за нешто?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од beautiful87, 20 септември 2010.

  1. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Па можеби ќе си речам така не требаше, но за таа сметка нареден пат знам како да постапам. Се кајал или не, тоа веќе биднало. Што било поминало, што ќе биде ќе помине. Нема некоја голема филозофија овде, барем јас така мислам. Времето назад не може да се врати а нам ни останува само да учиме од грешките, кои после ги нарекуваме искуство. Понекогаш за некои грешки и треба да се каже извини.
     
    На Lady-Ciklama му/ѝ се допаѓа ова.
  2. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Па, во главно човек не треба да се кае за своите постапки и дела, оти ти си тој што си и тебе те прават човечка особа,целосна, минатото кое е дел од тебе, сегашноста и се разбира иднината. Во принцип не се каам, се трудам да продолжам напред, зошто знам дека не можам ништо да сменам, па зашто би се измачувала, а погрешни избори имало, па имало доста, ама доколку извлекуваш поука и не ги повторуваш грешките добро е.
     
  3. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Требаше да се поставам уште од почетокот .... сега вече не ми вреди колку и да се трудам ;(
     
  4. Desapointed

    Desapointed Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    6
    Понекогаш на моменти можеби се каам за нешто што сум го направила, но потоа си викам што вреди сега да се каам а и сигурно сум го направила тоа затоа што тогаш сум сакала и ми било убаво :P
     
  5. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    За многу работи во мојот живот се каам што сум ги направила, да сум сега со овој памет никогаш не би направила ниту една од сите тие работи што ги имам правено и сите глупости. Среќа што го најдов вистинскиот дечко па тој со разни маабети и разговори ме извлече од нај тешкото. Да не беше тој мислам дека уште ќе си одев по мојо стар акл...
     
  6. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Секој во животот се кае за нешто што го направил или пак не го направил.Јас се каам за многу нешта,но јбг животот е таков не треба да застанеме и цело време да мислиме на грешката што сме ја направиле и да се каеме треба да продолжиме напред и да внимаваме да не се покаеме пак за истата работа..
    Највеќе се каам што на некои личности им дадов посебно место во моето срце кое не го заслужија и на крај ми го направиа животот горчлив и неподнослив.Но еве сеуште сум тука стојм цврсто на нозе и со кренета глава чекорам напред, со цел да ги остварам сите мои соништа ! :)
     
  7. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Постојано се каам скоро за се што правам и тоа ме убива..но научив со тек на време да се помирам со се што се случило и да гледам на тоа како искуство :|
     
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.896
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски
    Требаше да почнам часови по возење за неколку месеци а не јас се избрзав... :x :envy:
     
  9. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Ухуууу уште прашуваш :wasntme:
    Секој мој роденден се каам што сум се родила
    цели 15 минути пред 00, како е можно тоа по ѓаволите :!: за кај си се брзало дете, за ’82 да се родиш НО зашто? :worried: ќе сме си земеле еден убав нов телевизор :worried:
    И пак што сум се родила
    на тој ден, кога можело секој друг ден, да не морам да частам сто души пред, роденденот, за време на роденденот, па после роденденот кој не достасал да стаса.. ај. Гости идат на денот, кога ве викам идете или ич не ми идете .. нели :wasntme:?
    Има и милиони други работи, како некои книги што ги имам позајмено на луѓе кои се направиле или дека не ми ги зеле на заем.. ма како ич не ги чепнале не пак да ги земале :?: или просто секој ден ми ги враќале.. а има и други позајмени у неповратак ствари. Ехе...
    Што не го шмекнав пред неколку години тој дечкото.... тој еден :$ штета :!: Ај, можда по старост патиштата ќе ни се вкрстат :worried:
    Ајде доста е за денеска.
    Индугенции не продавате ваљда а? Би јас поинакви каења во тој случај да пљуснам :D
     
  10. Dulce

    Dulce Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    35
    најмногу се каам бидејќи се откажав од кошарка ... никогаш нема да си простам ! |(
     
  11. Lady-Ciklama

    Lady-Ciklama Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4
    Требаше или не требаше не е важно...
    Што и да сум направила веќе поминало и нема да се врати! И онака со тек на времето се се заборава... ;)
     
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Требаше да одберам друга боја за мебелот. Ме здивува ова лавандава веќе. :@
    Не требаше да се поставам така пред 3 години. Го обрав бостанот сега.
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Не требаше да го завлекувам момакот така, па и ден денеска да си гае лажни надежи дека љубов може да се случи.
    Ало, не може, ја покопав со време, скапана и какана е веќе.

    Не треба(ше) секогаш да ги слушам родителите кога станува збор за работа. :^)
    Ќе ми дојде ли некогаш памет?

    :(
     
  14. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Требаше да паузирам една година, да работам, и да се мислам уште еднаш дали сакам да се запишам на тој смер. Погрешив, требаше да студирам англиски, и не кај тој факултет, друг, да не се замарам со секакви професори. Не требаше да се запишам на курс. Сега би имала пари колку сакам, работата ионака ќе ја изгубев, ама немаше да бидам под толкав стрес, како што бев изминативе месеци.
    Damnit! :fubar: :doh:
     
  15. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Требаше.. да те сакам коа и ти ме сакаше..
     
    На cvetce93 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не требаше да изедам пред малце ориз на мексички начин,сирење и ко десерт црно парче леб со џем од аронија... |(
    Никако да научам дека подобро е да си каснам у текот на денот,а не ноќе да не можам да спијам од глад.И да,заборавив денес да јадам,навистина заборавив (освен лубеницата у трчање),кој морон сум. |(
     
  17. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    Се каам за муабетот што му го „пуштив“ вчера
    Долго затворена тема ...
    Беспотребно.
    Глупаво.

    Веројатно е неизбежно.
     
  18. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Има една работа за која се каам, да го сакам кога ме сакаше.. ама тоа е. Било и поминало. Така требало да биде. Може па во тој случај никогаш не би го запознала сегашниот дечко.. :!:
     
  19. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Не требаше да јадам толку изминативе недели, зошто сега целиот труд ми потона. ;(
     
  20. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Се каам за мојата добрина спрема моите така наречени другарки, абе не давај ништо бе, ееј ништо не заслужиле, а јас пак добрата ги жалам сите, а после зад мојот грб како и обично онаа е таква , не и личесе тоа. А сакаат искреност од мене , епа еве ви ја колку и да ве боли прифатете ја, а ако си другарка немој да се лутиш ,,, ццц не им мислиш лошо а на крај доаѓа сосема трето...... Ме нервират , и се каам што сум им помагала :@ :@ :@