1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Требаше/не требаше... Се каете ли за нешто?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од beautiful87, 20 септември 2010.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Сум требала ко помала да јадам помалце, за сега да си немав проблеми. :D
   
 2. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  Ako не постојат грешките-нема од што да се учи....велат -секогаш прави нови грешки!И стварно е така....проблемот е ако не ја увидеш грешката и ја повториш,без да научиш нешто од нејзе.Секогаш се каеме за некои одлуки,секојдневно се соочуваме со нив,и некогаш навистина е тешко човек да се одлучи-со оглед и на времето во кое живееме,па често се донесува погрешна одлука за која се кае....некогаш пак,и не е доцна за да се исправи...Не случајно-човекот учи додека е жив ;)
   
 3. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  Се каам за еден глупав ,,договор,, :envy: Воопшто не требаше ни да помсилам со нив да се договорам за одмор, па вторпат ли ќе ја правам истата грешка! :worried:
   
 4. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.026
  Допаѓања:
  90.263
  Се каам што го завршив факултетот што го завршив....не било така бело како што сум мислела,ако ми е...од преголемата љубов кон него и откако дипломирав,благодарение на смешните закони кои се менуваат секој ден го замразивввв ,аааааааааа :@
   
 5. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  144
  Ах таа совест што ни прави,нон стоп да се мачиме дали требаше или не требаше :?: Се каам кога не можам на некој да му речам не за да му направам некоја услуга и кога него му е тешко да рече едно фала,не барам да ми возврари,туку може да на направи само еден израз на заблагодарност,чудни луге искомплексирани.Се каам кога зборувам повеке од што треба кога ке му кажам на некој нешто а после стварно многу сакам да си го повлечам зборот.
   
 6. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Се каам што си го оставив дневникот дома, па мајка ми ми го прочитала. :@
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 7. orinoco

  orinoco Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  75
  се каам што на времето не го напуштив сопругот, тогаш дечко оти не знаев дека е толкав папучар со мајка му
   
 8. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
  Што наивно им верував на луѓето и што дозволував секој да ме гази...
   
 9. Margaux

  Margaux Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  33
  Секој греши и откако ќе го увиди тоа логично е да се кае или да ги анализира грешките. Епа јас не се каам зашто не сакам да се оптоварувам во животот со минатото зашто не сакам да живеам со лоши мисли. Едноставно, седнувам рационално и размислувам како дошло до грешката, што предизвикало тоа да се случи, како да избегнам нареден пат или да не ја повторам и терам понатаму. Во глава си имам замислени SHIFT + DELETE копче и ги употребувам секогаш кога сакам да заборавам нешто (за среќа ми успева). Животов е еден и гледам да си направам да ми биде што поидеален зашто никогаш не се знае колку ќе трае.
   
 10. MonNy.B

  MonNy.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  35
  Да, се каам што воопшто го сретнав дечкото (сега бивши) со кој бев 2 години во врска! Беше незамислив и тотален идиот! Ама јас, дете, заслепено од љубов, му дозволив се... Се освестив, но мислам дека доцна... Сакам да го вратам времето и на неговото прашање „Дали сакаш да ми бидеш девојка„ (со ружа во рацете и меченце што го добив од рацете на Елвир Мекич) да одговорам НЕЕЕЕЕ ТЕ МРАЗАМ ТРГНИ МИ СЕ ОД ПРЕД ОЧИИИ :fubar: :@ :headbang: :punch:
   
 11. milca

  milca Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  се каам за многу работи во животот што ги направив многу ми е криво и посакувам да мозжев да го вратам времето за да ги променам сите лоши работи ама неможе
   
 12. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Да премногу! Најголема грешка во животот мој .. Се тешам со тоа "Од грешките се учи" и почнав да го практикувам ;)
   
 13. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  Се пробав во животот(и што требаше и што не требаше :$ )и за ништо не се каам.Ако не пробаш се дур си млад како ке знаеш во животот да го разграничуваш лошите и добрире работи ;) :emo:
   
  На firequeenn му/ѝ се допаѓа ова.
 14. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  58
  Не се каам буквално за ништо,се се слулило/не се случило со причина,е сега мака ми е што не му го дадов бројот иаку знаев дека нема да се видиме но тоа е.
   
 15. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Се каам за тоа што до пред 2 години пушев марихуана секој Божји ден.
  И се каам вечерва што му се јавив и му реков да се видиме а тој ме одби и страшно се изнервирав. :@ :@

  За ништо друго. Секоја работа што сум ја направила значи дека сум ја сакала и дека убаво ми било додека нештото траело (не зборувам стрикно за машки).
   
 16. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Да и тоа многу се каам што ја немав храброста да и пријдам на една личност и со тоа уништив се!
   
 17. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.171
  Допаѓања:
  39.116
  Можеби мааалку, еден грам се каам што не се обидов на актерска игра на ФДУ.
   
 18. ripkata

  ripkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  68
  Не требаше да го ставам пирсот на стомак . Сега ќе ги гледам кај што се капат в базен а јас ќе седам на клупа како да имам менструација.
   
 19. Denna

  Denna Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  87
  не требаше е збор што не треба да постои.
  :^)
  ...ех колку нешта не требало,нејќам ни да почнам да мислам :x
   
 20. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.382
  Не требаше да го викнам другар... :worried:
  Сега тој ќе се држи подалеку од мене...
  Daaaaaaaaaamnnn!! :@ :@ :@