1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Требаше/не требаше... Се каете ли за нешто?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од beautiful87, 20 септември 2010.

  1. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Сум требала ко помала да јадам помалце, за сега да си немав проблеми. :D
     
  2. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Ako не постојат грешките-нема од што да се учи....велат -секогаш прави нови грешки!И стварно е така....проблемот е ако не ја увидеш грешката и ја повториш,без да научиш нешто од нејзе.Секогаш се каеме за некои одлуки,секојдневно се соочуваме со нив,и некогаш навистина е тешко човек да се одлучи-со оглед и на времето во кое живееме,па често се донесува погрешна одлука за која се кае....некогаш пак,и не е доцна за да се исправи...Не случајно-човекот учи додека е жив ;)
     
  3. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Се каам за еден глупав ,,договор,, :envy: Воопшто не требаше ни да помсилам со нив да се договорам за одмор, па вторпат ли ќе ја правам истата грешка! :worried:
     
  4. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.719
    Допаѓања:
    122.038
    Се каам што го завршив факултетот што го завршив....не било така бело како што сум мислела,ако ми е...од преголемата љубов кон него и откако дипломирав,благодарение на смешните закони кои се менуваат секој ден го замразивввв ,аааааааааа :@
     
  5. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Ах таа совест што ни прави,нон стоп да се мачиме дали требаше или не требаше :?: Се каам кога не можам на некој да му речам не за да му направам некоја услуга и кога него му е тешко да рече едно фала,не барам да ми возврари,туку може да на направи само еден израз на заблагодарност,чудни луге искомплексирани.Се каам кога зборувам повеке од што треба кога ке му кажам на некој нешто а после стварно многу сакам да си го повлечам зборот.
     
  6. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Се каам што си го оставив дневникот дома, па мајка ми ми го прочитала. :@
     
    На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  7. orinoco

    orinoco Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    80
    се каам што на времето не го напуштив сопругот, тогаш дечко оти не знаев дека е толкав папучар со мајка му
     
  8. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    Што наивно им верував на луѓето и што дозволував секој да ме гази...
     
  9. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Секој греши и откако ќе го увиди тоа логично е да се кае или да ги анализира грешките. Епа јас не се каам зашто не сакам да се оптоварувам во животот со минатото зашто не сакам да живеам со лоши мисли. Едноставно, седнувам рационално и размислувам како дошло до грешката, што предизвикало тоа да се случи, како да избегнам нареден пат или да не ја повторам и терам понатаму. Во глава си имам замислени SHIFT + DELETE копче и ги употребувам секогаш кога сакам да заборавам нешто (за среќа ми успева). Животов е еден и гледам да си направам да ми биде што поидеален зашто никогаш не се знае колку ќе трае.
     
  10. MonNy.B

    MonNy.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    36
    Да, се каам што воопшто го сретнав дечкото (сега бивши) со кој бев 2 години во врска! Беше незамислив и тотален идиот! Ама јас, дете, заслепено од љубов, му дозволив се... Се освестив, но мислам дека доцна... Сакам да го вратам времето и на неговото прашање „Дали сакаш да ми бидеш девојка„ (со ружа во рацете и меченце што го добив од рацете на Елвир Мекич) да одговорам НЕЕЕЕЕ ТЕ МРАЗАМ ТРГНИ МИ СЕ ОД ПРЕД ОЧИИИ :fubar: :@ :headbang: :punch:
     
  11. milca

    milca Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    се каам за многу работи во животот што ги направив многу ми е криво и посакувам да мозжев да го вратам времето за да ги променам сите лоши работи ама неможе
     
  12. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Да премногу! Најголема грешка во животот мој .. Се тешам со тоа "Од грешките се учи" и почнав да го практикувам ;)
     
  13. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    Се пробав во животот(и што требаше и што не требаше :$ )и за ништо не се каам.Ако не пробаш се дур си млад како ке знаеш во животот да го разграничуваш лошите и добрире работи ;) :emo:
     
    На firequeenn му/ѝ се допаѓа ова.
  14. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Не се каам буквално за ништо,се се слулило/не се случило со причина,е сега мака ми е што не му го дадов бројот иаку знаев дека нема да се видиме но тоа е.
     
  15. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Се каам за тоа што до пред 2 години пушев марихуана секој Божји ден.
    И се каам вечерва што му се јавив и му реков да се видиме а тој ме одби и страшно се изнервирав. :@ :@

    За ништо друго. Секоја работа што сум ја направила значи дека сум ја сакала и дека убаво ми било додека нештото траело (не зборувам стрикно за машки).
     
  16. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    600
    Пол:
    Женски
    Да и тоа многу се каам што ја немав храброста да и пријдам на една личност и со тоа уништив се!
     
  17. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.111
    Можеби мааалку, еден грам се каам што не се обидов на актерска игра на ФДУ.
     
  18. ripkata

    ripkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    68
    Не требаше да го ставам пирсот на стомак . Сега ќе ги гледам кај што се капат в базен а јас ќе седам на клупа како да имам менструација.
     
  19. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    не требаше е збор што не треба да постои.
    :^)
    ...ех колку нешта не требало,нејќам ни да почнам да мислам :x
     
  20. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Не требаше да го викнам другар... :worried:
    Сега тој ќе се држи подалеку од мене...
    Daaaaaaaaaamnnn!! :@ :@ :@