1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Треба ли форумот да биде 18+?

Дискусија во 'За форумот' започната од majatri, 17 декември 2009.

 1. majatri

  majatri Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  36
  Mene edinstveno ne mi se dopaga sto nekoi nekompetentni i nedorasnati, tolku strogo osuduvaat po forumov.
  Inaku mi se dopaga forumot i cesto go posetuvam no dokolku prodaolzi vaka veke nema da pisuvam komentari , a mozebi i nema da go posetuvam bidejki nekako gubi na kvalitet.
  Ve molam prezemete nesto.
  Nemoze devojcinja od po 16 godini da bidat eksperti za bracni problemi i da gi ubivaat so zborovi takvite sto iskreno sakaat da si go spodelat problemot so forumot, so cel da im olesni i da dobijat nekakov korisen sovet ili razmisluvanje.
  Mislam deka sum jasna i deka so mene ke se slozat poveketo clenovi na forumot.
  Pozdrav
   
  На marija.directioner, rajna-vojvoda, mamence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Da i ja se slagam deka treba da bide nad 18 :)
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  334
  blagodaram na odgovorot :)
  i se soglasuvam so toa deka ovoj forum treba da e dostapen samo nad 18 god bidejki si ima posbni forumi za niv
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.094
  Допаѓања:
  61.987
  Пол:
  Женски
  I jas se slozuvam :) ama sto deka i da bide nad 18? Pak moze da si napravat profil so lazni godini...toa e.
   
 5. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  i jas se slozuvam so vas. jas iako imam 18 ne mozam ni da im osuduvam ni da gi posovetuvam tie sto imaat bracni problemi, povozrasnite znaat sto e najdobro,tie baraat soveti (podobro da kazam tie sakaat so nekogo da ja spodelat bolkata-problemot) a ne resenie... koga togas tie samite ke si najdat resenia za svoite problemi ;) pozz
   
  На mizerija му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Vodolija

  Vodolija Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  12
  Пофалби и за сајтот и за форумов...Но не се сложувам дека треба да биде за над 18 години...
  Еве на пример јас сега ќе полнам 17 т.е. во моментов имам 16 години, но не коментирам на теми за проблеми за кои и самата сум свесна дека не сум компетентна, па можам слободно да кажам и недорасната...Сепак Вашите мислења,совети и одговори за одредени теми кои дотогаш ми биле малку познати ми помагаат да се здобијам со нови знаења, а и сознанија за тоа како мислите Вие-повозрасните...
  И иако јас сум блиска со мајка ми некои девојчиња на форумов не се, па можат слободно да Ви побараат совети кои можеби ги имате,а можеби и не... Позз до сите :oops:
   
  На Twinkles, Pique1997, smiley-32 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.984
  да не претеруваме може барем +16 да биде ;)
  но нема како тоа да се регулира и спроведе....кој сака може да се зачлени и да лаже за годините :mrgreen:
   
  На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  се согласувам. Сепак годините не се баш и некое мерило. Кој нема во главата, џабе му е лична карта.
   
  На wiyezci, Twinkles, TS-310 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.094
  Допаѓања:
  61.987
  Пол:
  Женски
  Па за да имаш нешто во главата, мораш да имаш искуство во животот кое сепак мислам дека доаѓа со годините. :)
   
  На Hellen, Chocoholic.girl, caroline.costa и 2 други им се допаѓа ова.
 10. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  119
  Што се однесува до мене може да има и 10 годишни(не ме сваќајте буквално) од проста причина што секој член на форумов има две опции:
  1.или да коментира на зајадливи коментари
  2.или да игнорира
  Мене баш ми се интересни тие малите боцкала кои што со својата упорност и апсолутна убеденост во своите ставови дури дејствуваат и како катализатори врз некоја дискусија... :lol:
   
 11. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Јас не се согласувам со тоа форумот да биде 18+
  затоа што тука има интересни теми, многу поучни и може да се научи нешто повеќе ! ;)
  кажувам од искуство!.. ;) ;) :lol: :lol:
   
  На sweet.woman му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LAVICA81

  LAVICA81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  18
  треба :geek:
   
 13. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  4.369
  Пол:
  Женски
  треба бидејќи секакви теми се отвараат и многу мали деца одговараат на теми за кои сигурно немаат искуство
   
 14. bibitri

  bibitri Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  18
  И јас сметам дека форумов треба да е достапен за полнолетни. Пред извесно време читав за некоја 15-годишна девојка со огромно искуство во анален секс и ми се згади. Факт е дека ако не присуствуваат на форумов не значи дека нема да го прават тоа, но сепак нема да го полуларизираат и наметнуваат како нормално тоа однесување. Од друга страна можеби малолетните се едуцираат на овој начин??????
   
 15. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.515
  ^Во право си Бибитри!

  Форумот е добро да биде над 18 години, но за тоа одлучуваат админите. Како и да е, и девојките што се под 18 год. ќе се запишуваат како повозрасни.
   
 16. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Јас не се согласувам дека треба да биде над 18. Еве јас сеуште немам 18 години, па на оние теми за кои не сум компетентна не коментирам, а многу работи имам и научено.
   
  На Dragannah, CoverGirl10 и wild.child15 им се допаѓа ова.
 17. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.342
  Tocno e,ke se pravat lazni profili. Mislam deka sekoj treba da se e svesen kade i kako komentira-ne moze 16godisno devojce da sovetuva 10godini postara devojka za nejzinata vrska.Sekoj treba da si zane kade mu e mestoto.Jas na primer ne bi se osudila da sovetuvam za bracen problem
   
 18. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски

  Иако имам над 18 год. сепак се сложувам со Водолија. Помладите навистина имаат што да научат од форумов. А за тие теми што не се компетентни не мора да одговараат,мислам,на ниту една тема не е напишано дека кој ќе ја отвори да мора да напише нешто совет или било што. И на крајот на краиштата, тој што бара некаков совет не мора да ги прифаќа сите можни напишани одговори туку негово е правото сам да си го направи изборот.

  А и да се направи над 18 сигурно дека ќе се отвараат лажни профили,значи никако не одговара.
   
 19. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Јас имам 17 години и искрено мислам дека неможе да се спречи регистрирање на членови под 18... Како што прочитав и во претходните коментари ако некој решил да се зачлени ќе се зачлени како постар а тоа не менува многу... Затоа сум против...
   
 20. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Јас мислам дека треба да биде 18+ затоа што има теми кои не се за девојчиња.... еве ако не 18 од 17 нагоре :)