1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Треба ли форумот да биде 18+?

Дискусија во 'За форумот' започната од majatri, 17 декември 2009.

  1. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Мислам дека не треба да биде над 18 бидејќи и да биде така - џабе ќе биде,највеќе е до личноста.Доколку сакам да се мешам таму каде што не ми е местото одма во иста секунда и да е над 18 ќе го отворам профилот и ќе напишам 18 лесно е.
    Меѓутоа не сум таква и сметам дека не ми е место да давам совети и да се ставам на исто скалило со луѓе кои што имаат проживеано многу повеќе од мене и многу повеќе се разбирата во некои работи.Не треба да биде над 18 бидејќи од форумов научив многу нешта и многу од членовите ми помогнаа во некои работи за коишто навистина сум им благодарна. :)
     
    На sweet.woman му/ѝ се допаѓа ова.
  2. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    дали за форумов има некоја дефиниција односно правило за тоа кој како кога треба да го користи???? има личности на 15-16 години многу позрели од некои кои имаат 18 така да немислам дека треба да биде 18+
    Ова е мое мислење не значи дека и другите мора вака да мислат ;)
     
    На wild.child15 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    За некои работи се слошувам дека треба да биде +18. Но едно прашање јас имам 22 и немам дете а некоја има на 17...тоа значи со годините сум станала поискусна од нејзе????????
    Некој живее сам од 12 години со еден родител, а друг од 18 ќе ми кажете дека тој од 18 години е поискусен за да е сам?
    Се е до карактер, нема врска со години.
     
  4. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Не треба форумот да биде над 18 години.Не сме тука само да коментираме на теми, туку и да си помагаме меѓусебно, да се советуваме, а проблемите најчесто ги имаат најмладите. Сепак самите треба да сме свесни во која тема треба да се изјаснуваме, а не да солиме памет во некои теми кои бараат искуство.На пр. јас имам 18 год. и не можам да советувам некоја жена на форумот како да си ги одгледува децата или сл.
    Плус тоа мислам дека без некои девојки (кои немаат 18 ) форумот би бил непотполен. Позз Хипица ;)
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Фала Анфеитфул на поздравот. Ја додавам Фолен тука ;)
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Eх да си беа сите фини и умни како вас двете немаше ни да има ваква тема дали да биде форумот 18+. Ајде поздравчиња до вас ;)
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Не, затоа што форумов повеќе е злоупотребуван од полнолетни кои мислат дека знаат се, а имаме помали членови кои се стварно за :clap: :clap: :clap: Оние кои се занесуваат можат само вода да им носат ;)
     
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Фала Хипи. :up: :)
    Инаку да повторам за некои теми гледам да не се додавам каде што не ми е местото...
     
  9. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Се согласувам дека треба да биде за над 18. Сепак има други сајтови и форуми на кои што членуваат помали. Искрено ми е преку глава од прашања од типот - „Имавме анален и ми сврши внатре, дали сум бремена? Имавме секс без кондом, неколу пати влезе и излезе ама не сврши, дали сум бремена?“ и слично. Мислам, не ми е намерата да навредам некого.

    Сепак на форумов има и посериозни теми и проблеми за кои често пати даваат мислења форумџики кои немаат толку големо животно искуство. Јас иако сум полнолетна, сепак не се осудувам да давам совети и да коментирам во сите теми.
     
  10. peperutka100

    peperutka100 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    0
    Јас мислам дека немат врска годините. Тоа си е индивидуално. Нова сум на форумот но така прелистав неколку теми и гледам дека некои стварно коментираат секаде каде што не им е местото. Имам 17, скоро ке полнам 18, и знам дека неможам да давам совети и да попувам на некој начин, на некој кој што има поголемо искуство од мене, и е напред со годините :) Сепак овде сме да си помагаме, а не да одмагаме некому. Поздравче :hai:
     
  11. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Читајќи ги постовите на неколку мене драги девојчиња на форумов, стварно не можам да кажам дека треба да 18+... А, за останатите кои поставуваат за нас глупави прашања, не треба да ги игнорираме и да ги избркаме, напротив треба да им помогнеме. Па, може тоа девојче стварно нема кого да праша дали со анален секс може да забремениш! Па, девојки тоа воопшто нека не ве чуди. Не е грев да не знаеш, грев е да знаеш, а да не помогнеш. И покрај неинформираните помали девојчиња, тука има девојчиња и девојки кои размислуваат многу зрело. И тоа ме радува! Си знаат тие кои си се ;) ;) ;)
     
  12. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.228
    Допаѓања:
    5.651
    Пол:
    Женски
    Не ..
    Бидејќи и тие "помалите девојчиња" би смениле години 18+ и.. би пристапиле до форумот ;)
    како и да е , и ја сум помала и не би сакала форумов да е 18+ :|
     
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    so ogled na toa za kolku clenovi se otkri deka imaat staveno lazni godini (i toa za polnoletni,pisala 24,a ima 28!) sekakva zabrana vo vrska sogodinite ne bi bila uspesna
     
  14. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    бокицка добро е да им се објасни,но мислам дека не на овој сајт има други страни каде има помали девојчиња и тие можат да си дискутираат на оваа тема тука барем јас мислам дека се дискутираат поозбилни работи :talk:
     
  15. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Па тоа девојче требало пред да се впушти во нешто такво подобро да се информира. Фала богу денес со интернетот имаме пристап до секакви информации, така што лесно може да дојде до одговори на своите прашање уште пред да направи такво нешто, а не после да кука по форумите.
    Но, како што кажаа форумџиките пред мене, секој може да излаже за своите години, така што би немало полза.
     
  16. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Несум јас која што ќе каже дали фоумов треба да биде над 18 но имам свое мислење , нормално дека ќе прочитам што ме интересира , тоа што не ме интересира а и не е баш за моја возраст ќе прочитам , но нема да коментирам . Никој сосила не не тера сите што имаме 16 па и што се помали од 16 да пишуваме на теми кои што не се за нас, ако ме интересира ќе прочитам сепак нема јас вечно да имам 16 нели?! :?: Ако се чувствувам дека можам да дадам некој совет , а тоа што ќе советувам сум го искусила зошто да не?Нормално сега невикам дека е за 10 години ама за 16 и над 16 мислам дека треба да е достапен, зашто согледувајќи и читајќи од тука учиш и на туѓи грешки и се трудиш да не ги повториш истите.
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.475
    Не бе,мене не ми пречи,освен кога се отвараат глупи теми и го загадуваат форумот.А инаку,нека си читаат по другите теми и нека си бараат совети на соодветните теми...нема проблем... :wasntme:
     
  18. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    :clap: :clap: ;)
     
  19. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    И мене ми е малку форумов "неозбилен" поради многу мислења на помали девојчиња.Отвараш некоја сериозна тема, да прочиташ нешто, и само читам некои смешни коментари( не зборам за сите, ама многу од нив). Да не зборам коментирање на теми каде што немаат ни теоретско, а камоли практично искуство. Ама од друга страна пак, кога ке прочитам дека имаат сексуални односи, пола и повише немаат појма ни од заштита, нити како им фунционира телото ни ништо, па кога ќе размислам, боље нека седат тука и нека учат хехехе.
     
  20. Rossana

    Rossana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    43

    Lux јас се согласувам со тебе но на пример има многу мали девојчиња кои што се овде за да си го трошаат времето затоа што нмаат друга работа. сакала да праша зошто утрово ја разбудил алармот? (од темата сакам да прашам) исто така и (темата што би смениле кај себе) одговор-Блузата само ме мрзи... Овде се дискутира за секакви работи и се согласувате ли да има 13 годишни девојчиња? Нема ли некој форум за 10+ па да ги упатиме таму?
    Извинете несакам да критикувам никого но овде неможам ни да побарам совет од каде да знам кој што ке ми одговори? А и од кој да побарам совет? од некој 7 години помал од мене?