1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Треба ли форумот да биде 18+?

Дискусија во 'За форумот' започната од majatri, 17 декември 2009.

  1. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.583
    И да биде 18+ ќе си влегуваат девојчиња од 9-10 год и ќе се праат демек многу стари и ќе коментират во тема за односи демек се многу стари...
     
  2. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
  3. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Мое мислење е да биде 15+ т.е од средно школо па нагоре, сега проблемот е тоа што и помали ќе влегуваат лажејки дека се постари, па затоа и нема некое решение за тоа :?:
     
  4. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    Не треба да е 18+,нека читаат и малолетните нешто да се информираат,ако неможат од мајка/сестра. :D
    Само немаат потреба да лажат за годините :)
     
  5. LadyEnn

    LadyEnn Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    7
    Јас лично мислам дека не треба да биде за над 18 затоа што јас лично од мноогу одамна шетам по форумов и барам мислења и одговори на прашања за кои не сум се осудила лично да ги прашам или и без воопшто да прашам некое прашање на форумов, ама да мислам дека треба да има некоја граница во однос на годините :)
    И секако, нема никаква потреба да лажат за годините, и онака форумов е анонимен
     
  6. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Не :) Има многу теми кои се интересни и за нас, и од кои можеме да научиме, така да мое мислење е дека не треба да биде над 18. Единствено можете некои теми да ги скриете од нас кои сме под 18, иако јас лично не ги читам, има МНОГУ кои ги читаат па и коментираат :) Тоа нема да вреди, секако дека можат да си ги сменат годините...
     
  7. anonimnafeminkaa

    anonimnafeminkaa Нов член

    Се зачлени на:
    9 јули 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Се сложувам со RockNroLLGirl. :) Да можат и тиниџеркиве да гледаат ако немаат со кого да се консултираат. Ама џабе, пак можат мали деца да гледаат. :D
     
  8. kokino

    kokino Нов член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    8
    а да се воведе посебен код за возрасни?
     
  9. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    затоа што форумот нема да се направи да биде +18 па колку и ние и да инсистраме на тоа јас мислам да се направи следново: Да биде задолжително внесувањето на години при зачленување но и за постоечките членови. И каде што е аватарот годините да бидат објавени еве како

    вака барем нема да читам мислења на членови за теми за кои сметам дека треба да си поискусен за да дадеш одговор. Не дека нема да лажат и овде , тоа го знам но нека им служи ним на чест.
    Знам дека до сега годините стоеа кога ке го отвориш профилот на членот ама вака сметам дека е по прегледно , немора секој поединечно да го отвораш.
     

    Прикачени фајлови:

    • Untitled.jpg
      Untitled.jpg
      Големина на фајлот:
      197 KB
      Прегледи:
      125
    На crimson и Juicy им се допаѓа ова.
  10. wiyezci

    wiyezci Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Тој што сака да се зачлени може и да излаже за годините.Сепак не до 18+,за да можат и тинејџерките да се информираат.Јас не ги ни читам темите за брачни проблеми и сл а не да давам мислења,така даа.. :)
     
  11. Rawr

    Rawr Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    38
    Јас мислам дека немора да биде над 18 бидејќи еве на пример јас сеуште немам 18 ама никогаш не сум коментирала на теми каде не сум искусна.Но имам многу работи научено и има теми кои што се корисни за мене.На пример бидејќи учам медицина многу имам корист од здравствени проблеми,алтернативна медицина,освен тоа најмногу сум на мода и стил,коса,тело,лице,образование,литература и уметност,филм и тв,насмевка,другата наука,фитнес и тн..

    И плус не сум се заинтерсирала за брачни проблеми и тн па не ни коментирам таму. :)
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    Јас мислам да е 12-13 +...Точно немам 18 годнини али нема шанси да се мешам у теми како што се врска-с*** или ако некој има пробл.на работа..Пошто не сум дорасната да кажувам на некој како да нема пробл.на работа .Пошто не личи на девојче од 12-13 години да пишува во теми кои се за ВОЗРАСНИ колку и да мисли дека е дорасната
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. stojne-21

    stojne-21 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
  14. black's'thebest

    black's'thebest Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Тинејџери и возрасни се тамам.
    Годините не се мерка за тоа како некој размислува.
    Помалите често пати знаат да бидат ‘‘поголеми‘‘ и да размислуваат позрело.
    А таму каде што не сме компетентни, нема збор дека не смееме да осудуваме и да се правиме паметњаковци, ама форумов не се состои само од тоа :!:
    Има многу категории каде ние можеме да дадеме совет и мислење, па и за таквите теми, зошто не би се искажале ако сметаме дека знаеме нешто повеќе?
    И добро кажале, џабе ќе се направи тоа 18+ или како и да е, секој може да се пријави како повозрасен, така да, таа идеа според мене-в канта.
     
  15. clock.pot

    clock.pot Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2013
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    335
    Не мора да биде 18+, туку кога некој ќе се зачлени да има опција да ја внесе вистинската возраст (да не пишува „Мора да бидеш постар од бла бла години :^)) и потоа автоматски да се заклучат одредени категории ако личноста е со помала возраст. Не знам колку е изводливо ова, ама би било добра идеја 8).
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  16. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Nema potreba.Ubavo ni e vaka na kup.Plus ne sodrzi forumov sodrzini sto bi im nastetile na tie pod 18.
     
    На black's'thebest му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    го споделувам твоето мислење и потполно се согласувам.Не треба да се мешаме каде не ни е местото.Јас на форумов научив многуу работи,и знам дека допрво ќе учам <3 <3
     
  18. 702706

    702706 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    А ако биде 18+ нема да лажат за годините? Цела тема отворена за нешто што буквално исто ви се фаќа,истите корисници си се вртат кој сака може да се зачлени не само на форумов туку на цел интернет е така :)
     
    На black's'thebest му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.696
    Пол:
    Женски
    вака имам 14 год.и не планирам да се мешам у теми у кои мислам дека не треба да се мешам,колку и да мислам дека сум дорасната.И што ако ставите над 18 години?Пак ќе се направат лажни профили и што сте направиле?А башка тоа што ќе тропаат глупости по форумов и ќе се брукаат...Прво :Кај може 13 годишна па и 14 да се меша у работи за возрасни бе??Глејте си ја книгата а не да цмиздрите за дечковци.Да на форумов има многу што да се научи али не се мешајте у теми кои не се за вас...Како што поедници праваат али неќам да ѓи спомнувам да не се навредат
     
  20. 702706

    702706 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    А ти па од кај знаеш кои теми се за нив или не?