1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Треба ли форумот да биде 18+?

Дискусија во 'За форумот' започната од majatri, 17 декември 2009.

  1. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    па на 1-та страна покажува кај се коментирало.Па мислите дека 13 годишна треба да коментира у тема,како проблеми у брак,на работа??Без навреда али некој колку и да мисли дека е дораснат неможе да пишува во теми кои не се за негова возраст.Имам добар пример но ајде нејсе,да не испадне големата .. т.н од мува слон
     
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    и знам пошто имам 14 години и знам у кои теми НЕ треба да пишувам и до кај ми се границите..ај да не се караме ја си го кажав моето мислење кој како сака нека ме свати али неќам никој д акривам
     
  3. Kimora

    Kimora Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2014
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.034
    Пол:
    Женски
    Нема потреба форумот да биде 18 +,бидејќи има теми кои се соодветни и за 12-13 годишни на кои им се потребни совети и спред мене во ред е да се помогне на помладите и помалку искусните,кои можеби се срамат или не се во можност со некој да разговааат за истите.

    Но,сметам дека нема никаква потреба ,како што кажаа некои членки погоре,да се пишува во теми за кои се нема никакво искуство и познавања.Секој треба да знае според возраста и знаењето што го има за она што се зборува,што како и каде да напише и да не се создваат непотребни и неконструктивни мислења.

    А за заклучување содржини,не знам колку е тоа можно,со оглед на тоа што многу членови не ја пишуваат вистинската возраст.

    Кој смета дека треба да чита некои содржини,тоа може да го направи и доколку не се најави,така да ако сака ке отвори и ќе прочита и тоа не може да се спречи.
    Но,доколку секој во согласност со годините и познавањата пишува во одредени теми,нема потреба од препукувања и несогласувања.
     
    На Nausicaa, kjukli, Anabelle.Amorette и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    така е ,тоа е то што јас сакав да го кажам...и да секој според својата ВИСТИНСКА возраст да пишуа во теми кои му доликуваат
     
  5. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Добро Феминке, те разбравме, аман.
     
  6. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Според мене не треба.
    Свесна сум кои теми се за мене, а кои не.
    Категоријата љубов и секс, речиси и ја немам отворено. Мислам само еднаш влегов во онаа сингл.
    За поголем дел од темите не сум доволно компетентна и искусна за дискутирање.
     
  7. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Не мора д е 18+
     
  8. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
  9. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Ако знае да даде соодветен коментар, зошто да не искоментира девојче од 13 години во тема за брак и слично? Таа ако смета дека може да помогне на некој начин зошто не? Секој од нас би сакал да се посоветува или да дознае нешто што го интересира... значи сакам да кажам нема врска годините, сега барем во 21 век, нема некој што незнае нешто, можеш да видиш девојче од 10 години кај што ти поставува прашања за секс...
     
  10. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.249
    Пол:
    Женски
    мислам дека нема потреба но сите да си го знаат местото и да коментираат на теми на кои се искусни и имаат познавање.
    Не ми се допаѓа кога некој малолетници коментираат во темите за љубов и секс колку и да мислат дека се искусни сепак не се !
    Се во своја граница
     
  11. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Сметам дека би требало да биде 15+, но не сум сигурна дали би имало начин да се исконтролира тоа.
     
  12. Маријана10

    Маријана10 Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Јас мислам и да се направи над 18, некој може да пише и лажна возраст... А иначе секој си знае до каде му се границите...
     
  13. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
  14. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Мислам најубаво над 13 и пол да се стави, да нема расправии.:D
     
  15. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Зошто реално не може да даде соодветен коментар! Каков совет може 13 годишно дете да и даде на 33 годишна жена со проблеми во брак? Врз основа на кое животно искуство ќе го базира тој совет?

    Лани имаше неколку обиди фемина џуниор да се прелее и на посериозните теми и знаеш што се случи? Само на Реинбоу и се отвори повеќе работа! 12, 13 годишна ќе пишеше нешто (да не речам- истрескаше) и штом друга членка ќе и реплицираше или ќе и се спротиставеше со мислење, малото веднаш си ги викаше другарките на помош па настануваше општ хаос и препукување. Тие теми и вака се сензитивни и малку е потребно за да еруптираат па само уште мислења на недозреани деца фалат. Се знае која тема за која возраст е :)

    Инаку, не сметам дека форумот треба да е за 18+.
     
    Последна измена: 7 септември 2015
  16. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Pak ke imat :rofl:
    Zar e mozno bez raspravii?!
    -Ne! :D
     
  17. Askopje

    Askopje Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    547
    Да! Треба да се помага со совети на помлади, но не и на деца.
     
  18. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Мислам оти има теми кои се за над 15 години, сепак не е во ред да читаат се и сешто помалите. Треба некои ограничувања.
     
  19. thegirld

    thegirld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    не, понекогаш помалите се соочуваат со поголеми проблеми од нас „возрасните“.
    Зарем на девојка што рано западнала во „оние“ води и останала трудна треба да и биде одземено правото да побара совет на форумот?
     
  20. ennaz

    ennaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    412
    Убаво би било тоа, ама толку многу теми ќе се запустат. Апче за ден потоа и Дали сум бремена без посетители ќе останат (facepalm)
     
    На Purelove92, VivienLeigh и Askopje им се допаѓа ова.