1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Треба ли форумот да биде 18+?

Дискусија во 'За форумот' започната од majatri, 17 декември 2009.

  1. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Извини меѓутоа ти се роди научена ? Не гледам причина да не се приклучуваат девојчиња под 18 години.Никој не се родил научен и треба да научи нешто од форумов.А за горенаведените постови верувај дека има девојчиња кои имаат 18 години и повеќе,а сепак испраќаат такви мислења.Годините не се мерило на зрелост и доколку ти не сакаш да побараш совет од некој кој е помал 7 години има девојчиња за кои ти си поголема 7 години и сакаат да се упатат некаде за совет.
    Поздрав
     
    На mizerija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Тие теми се баш затоа. Ако не си приметила и девојки од 20 години го пишуваат истото не само тие под 18 или тие што се 7 години помали од тебе. А за совет, нема да бараш од нив, туку ти ќе ги советуваш. А за твоите проблеми има и други кои што ќе можат да те посоветуваат, а ако толку те иритираат постовите на помалите девојчиња само прескокни ги :) Немој да ме сфатиш погрешно Јас само го изразив моето мислење...

    И да се надоврзам на темава:
    НЕ! Зошто да биде за 18+? Кога има и девојчиња од 13 години кои што размислуваат за 20 годишен човек и повеќе може. А некои што имаат 18 години па размислуваат и се оденесуваат бетер од деца. Бетер, Бетер...
    Така да мое мислење е дека не треба да биде под 18
    :) Поздрав до сите форумџики :*
     
  3. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Еве јас имам 13 години и самата сум свесна дека јас небиможела да делам брачни совети но би можела на нешто друго за кое мислам дека е прилично доволно за мојата возраст за јас да одговорам на тоа.И мислам дека малку и претерувате од едно девојче вие заклучувате дека треба форумов да биде над 18 и се заради ЕДНА..
    Дај малку размислете и стварно има администратори кои треба да одлучат за тоа и да секако дека ќе се прават лажни профили кај не се прават? На пример еве јас не коментирам на некои теми како прво не ги ни отварам што не доликуваат за моајта возраст.Секако дкеа ги отворам оние како убавина,мода и таквите..
    Мое мислење ;)
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Росана, јас не можам тука ништо да направам , а и малите девојчиња треба да се информираат,но навистина има некои девојчиња кои што се зрели за својата возраст, има и исклучоци не викам не, да не се повторувам, и оние кои што се под 18 можат да направат лажен профил, така и тие што се над 18 ако сакаат да сокријат години може да направат дека имаат помалку.За тие постови, не знам што да коментирам , понекогаш сите ние знаеме да си поставиме глупаво прашање,а ако некои постови те иритираат не мора да ги читаш , нели не сме обврзани се да читаме и да даваме на се одговор, форумов е доброволен, ништо на него не е присилно, а и плус администраторите се супер, па ни исполнуваат желби.А, да некогаш има и некоја форумџика неможеш да познаеш колку години има или гледа како помала за годините или повозрасна .И на форумов преовладува повозрасната популација , па сигурно некој ќе сака да ти даде совет, пак ќе кажам , темите кои не се соодветни за малолетничките , не мора да ги отвараат и да коментираат.
    Постои и опција ако сакаш да не читаш нечие мислење стави го во непријател
    еве прочитај
    Позз
     
  5. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    А може да знам за кого поконкретно си го нагласила тоа ЕДНА?
    Фала однапред!
     
  6. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Само да не избегаме од темава, баш ме интересираат и други мислења
     
  7. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Јас си го искажав моето мислење, сега е ред на другите ;)
     
  8. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    значи вака, на форумот има девојчиња кои се под 18 год, а сепак степенот на нивната зрелост и размислување, комуницирање е на високо ниво. :) така да, нема потреба да биде 18+ :)
     
  9. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    Се согласувам.
     
  10. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841

    Кога првиот пат ја видов темава на 2 страна видов како формуџика во коментарот напишала дека некоја 15 годишна имала некое искуство бла бла бла значи ете нејзино мислење го почитувам но она заклучува по едно девојче кое нема друга работа за која мислам дека форумов е зафрканиција и кога ти е досадно уклучи се и пишувај глупости дека треба форумов да е над 18

     
  11. Angel.in.dark

    Angel.in.dark Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2010
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    25
    ^^ Извини :tmi:
     
  12. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Потполно се согласувам со Малово :*
     
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    И јас се согласувам. И колку и да не сакаме ние помаливе девојчиња да читаат за работи и проблеми на возрасните (зашто тоа им е далеку нели и не разбираат толку), тие нема да бараат и да читаат од друго место? Ако веќе сакаме нешто построго, самите нивни родители треба да се грижат за нив а не ние. Барем во поново време има секакви програми за родителска заштита. Затоа сметам дека младите дами не треба да се исклучат од тука, (побрзо нека се исклучат машките членови ) ама пак сум и против тоа тие млади дами да даваат некои безмислени коментари на посериозни теми, затоа што има теми кои одговараат на секој возраст како на пример: што не нервира најмногу и сл. Уфф се изморив.... :lol:
     
  14. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Значи сакам да замешам прсти во оваа тема задари една причина, далеку од тоа дека ќе навредам некој, до администраторите секоја чест за форумот, Сметам дека на форумов му треба поголема контрола. Свесни сме дека не можеме да бидеме 24/7, но за таа поголема контрола треба повеќе луѓе што би го контролирале форумот.
    Што ми е идеата со сево ова, Доколку има Девојки што сварно би се нафатиле да контрлираат, имаат сериозен пристап на форумов моја идеа е да му се даде шанса да можат да стават тема или мислење во карантин со што главниот контролор би ги гледал празните теми и мислење и би казнувал со санкции и наместо заклучувања тиа би биле ставени во корпа.
    Имам 16 години, и не сметам дека треба да биде +18, може темите што не се соодветни на воздраста да бидат +16 или со шифра ама тоа сметам дека не е потребно.
    Благодарам на разбирањето, се надевам дека никој не навредив со моево мислење.
    Поздрав.
     
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    ...се што сакав да кажам :$
    и без лажна скромност има ситуации во кои себеси се доживувам како многу позрела од некој постар од мене
    ...ма погоре се е кажано кој нема во главата џабе му е лична карта
    некој е глупав и глупав ќе остане до крајот на животот :^) :D инаку да има корисници кои дефинитивно смараат на форумов ,,,ова не се однесува само на тие под 18
    некогаш и овие постарите знаат да закачат некоја зелена :rofl:
    за крај ништо лично .. :hai:
     
  16. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    .и да имам уште нешто да кажам а и некои пред мене се пожалија на истото
    секој си има свое мислење но не секој го почитува туѓото |( дај стварно ..мислам
    тоа е мое мислење не мора ти да се согласуваш....
     
  17. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ани ? 13 години ? Па јас сум скоро 11 години постара од тебе , а не добив таков впечаток . Браво малечко :clap:
     
  18. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Хуху Иренче сега 14 си ги наполнив :D
    :bow: :*
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ И јас сум изненадена, ама пријатно. Сметав дека си барем 3 години постара :)
     
  20. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    навистина изненадувачко :lol: