Треба ли форумот да биде 18+?

Дискусија во 'За форумот' започната од majatri, 17 декември 2009.

 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.681
  Извини меѓутоа ти се роди научена ? Не гледам причина да не се приклучуваат девојчиња под 18 години.Никој не се родил научен и треба да научи нешто од форумов.А за горенаведените постови верувај дека има девојчиња кои имаат 18 години и повеќе,а сепак испраќаат такви мислења.Годините не се мерило на зрелост и доколку ти не сакаш да побараш совет од некој кој е помал 7 години има девојчиња за кои ти си поголема 7 години и сакаат да се упатат некаде за совет.
  Поздрав
   
  На mizerija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  22
  Тие теми се баш затоа. Ако не си приметила и девојки од 20 години го пишуваат истото не само тие под 18 или тие што се 7 години помали од тебе. А за совет, нема да бараш од нив, туку ти ќе ги советуваш. А за твоите проблеми има и други кои што ќе можат да те посоветуваат, а ако толку те иритираат постовите на помалите девојчиња само прескокни ги :) Немој да ме сфатиш погрешно Јас само го изразив моето мислење...

  И да се надоврзам на темава:
  НЕ! Зошто да биде за 18+? Кога има и девојчиња од 13 години кои што размислуваат за 20 годишен човек и повеќе може. А некои што имаат 18 години па размислуваат и се оденесуваат бетер од деца. Бетер, Бетер...
  Така да мое мислење е дека не треба да биде под 18
  :) Поздрав до сите форумџики :*
   
 3. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.939
  Допаѓања:
  3.608
  Еве јас имам 13 години и самата сум свесна дека јас небиможела да делам брачни совети но би можела на нешто друго за кое мислам дека е прилично доволно за мојата возраст за јас да одговорам на тоа.И мислам дека малку и претерувате од едно девојче вие заклучувате дека треба форумов да биде над 18 и се заради ЕДНА..
  Дај малку размислете и стварно има администратори кои треба да одлучат за тоа и да секако дека ќе се прават лажни профили кај не се прават? На пример еве јас не коментирам на некои теми како прво не ги ни отварам што не доликуваат за моајта возраст.Секако дкеа ги отворам оние како убавина,мода и таквите..
  Мое мислење ;)
   
 4. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Росана, јас не можам тука ништо да направам , а и малите девојчиња треба да се информираат,но навистина има некои девојчиња кои што се зрели за својата возраст, има и исклучоци не викам не, да не се повторувам, и оние кои што се под 18 можат да направат лажен профил, така и тие што се над 18 ако сакаат да сокријат години може да направат дека имаат помалку.За тие постови, не знам што да коментирам , понекогаш сите ние знаеме да си поставиме глупаво прашање,а ако некои постови те иритираат не мора да ги читаш , нели не сме обврзани се да читаме и да даваме на се одговор, форумов е доброволен, ништо на него не е присилно, а и плус администраторите се супер, па ни исполнуваат желби.А, да некогаш има и некоја форумџика неможеш да познаеш колку години има или гледа како помала за годините или повозрасна .И на форумов преовладува повозрасната популација , па сигурно некој ќе сака да ти даде совет, пак ќе кажам , темите кои не се соодветни за малолетничките , не мора да ги отвараат и да коментираат.
  Постои и опција ако сакаш да не читаш нечие мислење стави го во непријател
  еве прочитај
  Позз
   
 5. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  22
  А може да знам за кого поконкретно си го нагласила тоа ЕДНА?
  Фала однапред!
   
 6. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Само да не избегаме од темава, баш ме интересираат и други мислења
   
 7. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  22
  Јас си го искажав моето мислење, сега е ред на другите ;)
   
 8. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  значи вака, на форумот има девојчиња кои се под 18 год, а сепак степенот на нивната зрелост и размислување, комуницирање е на високо ниво. :) така да, нема потреба да биде 18+ :)
   
 9. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  22
  Се согласувам.
   
 10. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.939
  Допаѓања:
  3.608

  Кога првиот пат ја видов темава на 2 страна видов како формуџика во коментарот напишала дека некоја 15 годишна имала некое искуство бла бла бла значи ете нејзино мислење го почитувам но она заклучува по едно девојче кое нема друга работа за која мислам дека форумов е зафрканиција и кога ти е досадно уклучи се и пишувај глупости дека треба форумов да е над 18

   
 11. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  22
  ^^ Извини :tmi:
   
 12. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Потполно се согласувам со Малово :*
   
 13. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  И јас се согласувам. И колку и да не сакаме ние помаливе девојчиња да читаат за работи и проблеми на возрасните (зашто тоа им е далеку нели и не разбираат толку), тие нема да бараат и да читаат од друго место? Ако веќе сакаме нешто построго, самите нивни родители треба да се грижат за нив а не ние. Барем во поново време има секакви програми за родителска заштита. Затоа сметам дека младите дами не треба да се исклучат од тука, (побрзо нека се исклучат машките членови ) ама пак сум и против тоа тие млади дами да даваат некои безмислени коментари на посериозни теми, затоа што има теми кои одговараат на секој возраст како на пример: што не нервира најмногу и сл. Уфф се изморив.... :lol:
   
 14. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Значи сакам да замешам прсти во оваа тема задари една причина, далеку од тоа дека ќе навредам некој, до администраторите секоја чест за форумот, Сметам дека на форумов му треба поголема контрола. Свесни сме дека не можеме да бидеме 24/7, но за таа поголема контрола треба повеќе луѓе што би го контролирале форумот.
  Што ми е идеата со сево ова, Доколку има Девојки што сварно би се нафатиле да контрлираат, имаат сериозен пристап на форумов моја идеа е да му се даде шанса да можат да стават тема или мислење во карантин со што главниот контролор би ги гледал празните теми и мислење и би казнувал со санкции и наместо заклучувања тиа би биле ставени во корпа.
  Имам 16 години, и не сметам дека треба да биде +18, може темите што не се соодветни на воздраста да бидат +16 или со шифра ама тоа сметам дека не е потребно.
  Благодарам на разбирањето, се надевам дека никој не навредив со моево мислење.
  Поздрав.
   
 15. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.040
  Пол:
  Женски
  ...се што сакав да кажам :$
  и без лажна скромност има ситуации во кои себеси се доживувам како многу позрела од некој постар од мене
  ...ма погоре се е кажано кој нема во главата џабе му е лична карта
  некој е глупав и глупав ќе остане до крајот на животот :^) :D инаку да има корисници кои дефинитивно смараат на форумов ,,,ова не се однесува само на тие под 18
  некогаш и овие постарите знаат да закачат некоја зелена :rofl:
  за крај ништо лично .. :hai:
   
 16. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.040
  Пол:
  Женски
  .и да имам уште нешто да кажам а и некои пред мене се пожалија на истото
  секој си има свое мислење но не секој го почитува туѓото |( дај стварно ..мислам
  тоа е мое мислење не мора ти да се согласуваш....
   
 17. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.383
  Пол:
  Женски
  Ани ? 13 години ? Па јас сум скоро 11 години постара од тебе , а не добив таков впечаток . Браво малечко :clap:
   
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.939
  Допаѓања:
  3.608
  Хуху Иренче сега 14 си ги наполнив :D
  :bow: :*
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  ^ И јас сум изненадена, ама пријатно. Сметав дека си барем 3 години постара :)
   
 20. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  301
  навистина изненадувачко :lol: