Треба ли форумот да биде 18+?

Дискусија во 'За форумот' започната од majatri, 17 декември 2009.

 1. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  1.102
  Пол:
  Машки
  Bi bilo pozelno,..vaka stvarno treba na odrededni temi prisustvo na roditel ili staratel.!!
   
  На mizerija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  333
  не стварно се нервирам поради недораснати размислувања и многу пати ја исклучувам темата поради некои коментари.....а за информациите и помали од 18 може се да с епровере и да не се дозволе такви коментари....ги молам опдговорните да го прочитаат ова,секој на секој се луте за глупости.....и се грешка се сваќа,ако некој ништо не напише зошто никој не ме сака,ако комен тираш па зошто се пикаш секаде,стварно е детски,не дека сум бог знае колку голема ама не размислувам така...барем сум реална за секое мое мислење.поздрав
   
 3. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  јас сум воздржана...исто ми е која што сака така нека прави!!!!!!
   
 4. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  333

  стварно си воздржана или смао во овој период си воздржана |-)
   
 5. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  нема причина да биде 18+ , годините не се мерило за интелигенција и зрелост .... ама дефинитивно не треба да биде за личности со двоцифрена интелигенција :!:
   
  На TheKiketoo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.614
  Не треба да биде. Девојчиња од 15 години остануваат бремени, пробуваат анален, орален и сл. Барем нека бидат информирани. И не само во врска со сексот, на многу под 18 год.и треба морална подршка. Секако ќе се согласам со претходните мислења, годините не се мерило за зрелост.
   
 7. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  11
  Magnolija Целосно се согласувам со тебе треба да бидат информирани, :!: но никогаш не се знае од кого советот ке профункционира секој има различно мислење па и мали и големи,и не е проблем нека го споделат.На пример каква врска има ако девојката има 20 години а не размислува доволно здрело?
  Има и многу случаи кога ке ни се најде совет од некој помал,искуствата секој различно ги дожувува и во различно време(врски,разделби,секс и слично)
  Па и малите сакаат да си кажат што им лежи на душата преку некои теми па некој повоздрасен да им помогне,а не со понижување да се гледаат нивните проблеми.
  А за тоа со браковите не треба да се брцкаат малите,бидејки таму воопшто не ги собира! ;)
   
 8. mamita

  mamita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  Не сум за форумот да е + 18,просто им завидувам на младите тинејџерки што можат толку лесно да дојдат до секакви информации.Јас имам 31 година,и на мои 15-16 години беше многу тешко да пронајдеш било каква информација за секс,па дури и бевме воспитувани дека ако започнеме со сексуален живот пред бракот сме лоши,нечесни девојки.
  Па,и не е чудно после тоа години да ти требаат да се опуштиш и да се чувствуваш убаво во тие моменти.
   
  На bluberry му/ѝ се допаѓа ова.
 9. malinavishna

  malinavishna Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  10
  Потребата за комуникација, размена на идеи и информации ја имаат сите нормални луѓе.
  Арно ама за се треба ниво и култура, почитување на туѓо мислење и нормално слободно
  да се искаже своето. Јас форумот го прифатив како медум каде ќе пронајдам нешто да
  прочитам, да се информирам, а понекогаш и да помогнам со некаква информација. Кодексот
  на однесување е кажан. Според тоа не треба да им се дозволи на некултурните, вулгарните и сл. да продолжат да манипулираат со членовите на форумот.
   
 10. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.862
  Џабе дискусии. Кога некој се зачленува може ако сака да пише дека има 18 и повеќе. Така да, џабе е и темава.
   
 11. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Јас мислам дека нема потреба да биде над 18 години, јас имам 17 и некој месец, и не се мешам со делење совети за кои не ги знам соодветните :) коментирам некои теми кои се интересни за мене... :)


  поздрав :)
   
 12. Kiku6ot

  Kiku6ot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  ME TWO treba da bidi sajtot za deca 18+
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  ^ Девојче, се согласуваш со Маренце, или сметаш дека треба да е сајтов за лица над 18 години?
  И ако мислиш дека треба да е над 18, што бараш ти 13-годишна овде?
   
 14. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  кога веќе пишуваш со букви се пишува me too, btw каде има деца над 18 години, јас стварно не знам каде има :$ :rofl: и следниот пат пишувај на кирилица
   
 15. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  34
  Нема потреба, ова е женски форум.. си ги кажуваш проблемите, искусните ти даваат совет, а останатите читаат и учат да не ги прават грешките... Помалите се срекаваат со многу непознати работи, учат повеке... Некои не се поврзани со родителите, се срамат да отворат таков муабет, фемина е тука за тоа... нема потреба од 18+ :)
   
  На StarryEyed му/ѝ се допаѓа ова.
 16. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Форумов не е еротски за +18.
  Има секс теми, може во заграда да биде напишано +18, арно ама има теми за љубов, за проблеми сексуални кои сепак иако правилно треба да се +18, може ќе им затреба и на помали девојчиња кои се сексуално активни.
  Сите ние сме биле деца, сите сме збеснувале во пубертетот и сме се однесувале како возрасни, многу од нас биле сексуално активни и под тие 18 години, така да нема потреба од исклучување на истите на форумов.
  А уште друга работа е што како би ги исклучиле? Секој може да лаже за возраста, да напише лажен датум и да се однесува дека има 20 години а има 15, што е уште полошо.
  Плус има возрасни кои со своите да речеме 23 години се однесуваат како 17 годишна тинејџерка, која може да е позрела од 23 годишна девојка. Годините не играат улога во се и сешто.
  И ние сме биле деца и ние сме размислувале така и ние не сме сакале да бидеме исклучени од многу работи, така да нема потреба од +18.
  Постојано во животот се среќаваме со девојчиња помали од нас кои не ни се допаѓаат. И што правиме? Да ги исфрлиме од светот? Едноставно игнорирајте ги девојките и мислењата кои не ви се допаѓаат. Фемина е еден мал свет, добро е и да има девојки со различно годиште. Големите ќе си помагаат меѓу себе, помалите меѓу себе, големите ќе им дадат совет на помалите, ама и големите дознаваат многу работи од малите ;)
   
  На aquafortune му/ѝ се допаѓа ова.
 17. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  ммм зашто?
  некои теми не ги отвараме ниту коментираме тие што сме помали...
  а за некои ви требА нашето размислување а и нам ни треба вашата помош
   
 18. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.631
  и јас исто :)
   
 19. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  мислам дека треба да биди 18+, заради то шо имаат мало животно искуство во секој област и јас ако имам некој сериозен проблем со дечкото како би бе советувало 16 годишно девојче, кога шо се вели зборот уште дечко нема фатено, без навреда позз :)
   
 20. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.247
  Допаѓања:
  25.089
  Пол:
  Женски
  Многу тупење за една банална тема. Да не ви побараа лична карта кога се зачленувавте??? Што и да се стави предупредување 18+ мислите ли дека некој ќе го почитува тоа?
  Да нема опција за воведување на годините бидете сигурни дека за многу личности овде нема никогаш да сфатите дека се малолетни. Додека пак некои луѓе, што читам дека одат на факултет, толку празни мислења пишуваат што кога им го видам никот го прескокнувам мислењето.
  Така да мислам дека мелите празна слама, кога пишувате мислења За или Против.
   
  На macysh му/ѝ се допаѓа ова.