Треба ли форумот да биде 18+?

Дискусија во 'За форумот' започната од majatri, 17 декември 2009.

 1. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.006
  некогаш треба да ги слушате и децата т.е помалите... тие знаат да ги сватат работите на посебен начин...
   
  На mizerija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  1.619
  Секој се пронаоѓа во одредена тема, дали од лично искуство дали од друго сепак споделува мислење. Ретко се оние кои пишуваат за теми за кои не им дошле ни на сон, но сепак така и тие сознаваат за работите кои можеби еден ден и тие ќе им се сретнат со нив.
   
 3. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  34
  не се слагам дека треба да биде над 18 години. некогаш требада ги слушаме и децата, а и тие треба да ги прочитат некои од нашите грешки што ги имаме споделено на форумот за да научат нешто т.е. да учат од грешките на другите и не само тоа пример девојка од 16 години не смее да дознае нешто повеке за косата што и паѓа и слично?
   
  На RedRose97 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  Сеуште дискутирате овде :o
  Аман бе девојки па џабе е....кога нема начин како да се стави старосна граница и да се контролира :!:
  секој аргумент за или против овој предлог форумот да е за +18 е излишен зошто нема како да се спроведе :D
  Прашањево е колку темава има смисла? :^)
   
 5. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.368
  Допаѓања:
  12.151
  ^^ Темава нема смисла.

  А и да се стави граница, ко ја да неможев да ставам дека имам 18,19 па и 22 години?
   
 6. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.368
  Допаѓања:
  10.631
  Пол:
  Женски
  Нема потреба која сака да гледа, ке гледа. И да има 15 год можи да пиши 20 и кој ке знае кој колку има години :geek:
   
 7. marija56

  marija56 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  2
  нема потребаа..секој можи лажно да си се претстваии :)
   
 8. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Се сложувам дека годините не се мерило за памет,има мали девојчиња кои многу зрело размислуваат,а има и 30-годишни кои размислуваат како мали деца.Но сепак мислам дека форумот треба да биде +18 од други причини.А исто така имам забележано дека има малолетни форумџики кои пишувале во теми каде што стварно не им личи,па што си кажале мислење ајде нема врска,ама се фрлаат,се бунат и осудуваат кога некој има спротивно мислење од нивното.Има и такви кои не ни знаат што значи некој збор,а нашле памет да делат...Нема смисла повеќе да зборувам бидејќи и онака како што кажавте овде може да се лаже за годините. :)
   
 9. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  101
  ако биде форумов за над 18 малолетните од лубопитност ке се регистрираат и ке се преставет со лазно ид :D :D :D :D
   
 10. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  и јас се сложувам форумов да биде за девојки над 18 или 18 год. а за лажни профили не сакам да слушнам
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.863
  Јас мислам дека одредени категории треба да бидат 18+ |( Стварно е претерано како 13 годишно девојче пишува во категории на работното место, политика и настани, и проблеми за снаите и свекрвите. |(
   
  На gami, bluberry и blond им се допаѓа ова.
 12. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.675
  Целиот форум не, но одредени категории ко што пиша погоре оффи треба да се стават за полнолетни.
   
 13. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.337
  И јас се согласувам. Јас на 13 години надвор сеуште народна играв, а не по форуми да пишувам за снаи свекрви, и политика. Премалку години се, за да можат да се сфатат нештата како што треба. не мора 18+, 16+ нека биде, важно нека има некоја граница за некои категории кои можат да бидат вознемирувачки за таа возраст.
   
  На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Ама не може тоа да се ограничи.
  Како ќе биде? Логично е тие да не се мешаат во тие теми, ама тинејџер како тинејџер сегде се пика кај што не треба. Забранетото му е најинтересно.
  Не може да се стави забрана. Не може тоа да се реализира.
  Ако треба да се напише годиштето ќе лажат.
  Така да не е возможно тоа.
  А и да има на одредени подфоруми оноа (+18) џабе, се е џабе, нема да слушаат. Ниеден тинејџер не слуша. Напротив прво што ќе го отвори е тој подфорум.
   
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.702
  Допаѓања:
  59.858
  Пол:
  Женски
  Ако некој сам не е свесен каде му е местото ,а каде не џабе се и правила и се.
   
  На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
 16. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  149
  Да,за некои теми треба да биде над 18.Ама нема да може да функционира тоа,зошто ако сака некој да се приклучи на одредени теми ќе најде повеќе начини.Така да,добра идеја е-ама нефункционална.
   
 17. UniqueCreature

  UniqueCreature Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  44
  И да треба, и да не треба нема начин тоа да се изврши во целост, зашто секој може да се претстави како некој што не е, така да бесцелен ќе биде секој обид.
   
 18. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Неможе да биде
  тоа исто ќе е како предупредувањата на Тв (забрането за лица под 18 години без надзор од родител или старател) ами сами ако се дома децата :?: тоа повеќе ќе ги привлечи -љубопитни се сакаат да знаат се
  како во еден пост погоре што имаше напишано забранетото е најслатко
  А и секој може да си напише година на раѓање која што сака
  Би можело во случај само ако при регистрацијата се бара број на лична карта -ама пак тоа ја нарушува приватноста така да неможе ...
   
 19. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека треба да биде 16+ зашто мене навистина ми смета девојчиња од 13 или 14 год кога ке побараат совет за дечко :puke: они уште на млеко мирисаат :D па дечковци,љубовни проблеми или совет даваат на некој 10 год постар од нив.Исто и за секс темите да ги читаат деца од 13 год мислам стварно не е во ред.
   
 20. MiaButterfly

  MiaButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  јас не мислам така,мој пример,јас сум 13 години и ме интересира свашта,и додуша премногу сум љубопитна за све! сакам да научам повеќе ствари,и не гледам ништо лошо во фемина,па зошто да биде над 18 или 16?ај лов фемина :(