1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Треба ли форумот да биде 18+?

Дискусија во 'За форумот' започната од majatri, 17 декември 2009.

  1. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.884
    Допаѓања:
    13.424
    ^ Подобро барем од форум да се едуцираат отколку од ништо. Што ке бидат/ме тогаш? Шупелки? Зборам општо. Можеби некој му е срам да праша другар/ка, или родител.
     
  2. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Секој ден се повеќе одредени малолетни членови на форумов ме убедуваат дека треба да биде така! За жал, не се компетентни, а даваат мислење на тема политика...

    Секоја чест на исклучоците кои си ги имаме тука и посебно се гордееме со нивните размислувања (си знаат тие кои се), ама за жал, тие се многу ретки |(
     
  3. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    jaс мислам дека форумов не треба да има старосна граница, бидејки доколку би се поставила, оние малолетни девојчиња што сакаат да се приклучат ке напишат дека имаа 18,19 години.. барем тоа е лесно на интернет, нема потреба од пишување на своите лични податоци..
     
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    Се согласувам.
     
  5. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Mене лично не ми смета да има помали од 18,само доколку се пристојни,културни :) Bо случајот како на pink4ever многу ми се допага нејзиниот пристап со прашања и култура :)
     
  6. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Може за некои теми што не се соодветни за под 18 години да пратите лозинка за членовите кои се регистрирани над 18 години и да влезат во тие теми да ја користат лозинката.
     
  7. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    ^ И после гледаш сите во прилагодувања си додале години. Нема врска, повеќето членови и немаат напишано години,а ако може нешто да се направи, тоа би било да си ги скенираме личните карти или книшките со матичните :D А стварно нема потреба од тоа.
     
  8. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Се имам изјаснето во врска со темата...Форумот во никој случај не треба да биде 18+.
    Со предлогот над мене..Неможам да се сложам..
    И што,сите ќе си пишуваат плус години,а и не е задолжително да се наведат годините.
    Вакво нешто не би можело да се примени..
    И како што се покажало досега некои малолетни форумџики имаат поквалитетни мислења од некои 25-26 годишни..
     
    На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    искрено да Ви кажам и да биде над 18 може да има лажно претставување, она што мене ме изненадува е што 16 годишни девојчиња отворено зборуваат за секс,свршување на гради,лижење и што уште се не ПРОЧИТАВ.Моето прашање е дали постои детство, јас имам 4 год. ќерка и најискрено се плашам кога ова го читам.
     
  10. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со Лолита и јас не можам да разберам што се случува со денешниве деца. Денес син ми дојде и ме праша како тоа детето на еден наш пријател кое има 12 години има женска и што значи тоа.Син ми има 7 години и јас навистина останав без одговор.
     
  11. RodenaSoGreska

    RodenaSoGreska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    49
    По сето она што го имам прочитано на форумот искрено се плашам еден ден да станам мајка.Имам 17 години ретко коментирам од причина што за некои теми не ми доликуваат годините.Да речеме дека за едно 7 години ќе родам дете до каде ќе биде стигнат светот тогаш уште во градинка ќе имаат женски/дечковци.Ме плаши самата помисла на тоа.
     
  12. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    И РоденаСоГрешка, треба ли форумот да биде 18+ ?
     
  13. RodenaSoGreska

    RodenaSoGreska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    49
    :D Мислам дека не има многу малолетни на кои им е потребен совет или подршка од оние кои се поискусни поточно повозрасни.Но мислам дека треба да се припазува каде,кој и за што се коментира.
     
    На starfish му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Мислам дека не треба форумот на биде 18+ бидејки има многу девојчиња што се под 18,а и треба совет и мислење од некој по возрасен и пред се по искусен.
     
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Мислењето е поделено а верувам на мнозинството не им пречи нашето присуство тука.Ако сакаме да сме досадни ќе го направиме тоа без разлика дали ќе стои предупредување +18 !
    И ништо не ни се може , ајде сега сите заедно да се расплачиме , колку трогателно |(
    Секоја чест на луѓето кои го креирале, замисли дури им текнало да има опција - непријател а ?!Ако не ви се допаѓаат мислењата на некои членови , едноставно научете да ги користите благодетите на оваa опција , и ќе бидете поштедени од страдањето :clap:

    А ако исто уште не ви е погодено нешто креирајте сопствен сајт,форум во кои правилата ќе гласат
    -Аман согласете се со мене , мојот став е без аргументи али ..да не лајкнеш е опомена пред исклучување и трајно забранет пристап кон форумот
    -Врвиш 40-ката ама си сеуште глупав ...you're in :rock:
    -Имаш 17 и две деца , јас имам 43 и сум неплодна , а додека бев гајле ми беше дека биолошкиот часовник одбројува - коментираш во тема "Најдобри пелени " :o :tmi: неприфатливо !


    Ќе повторам личната карта не гарантира зрелост , алал му вера на тој што спомна ! :hai:
     
    На srculka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
  17. Maat

    Maat Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    13
    Можеби треба да биде. Но од некоја друга страна - мора ли да биде?
    Од вашите мислења и искуства, може да се научи многу. Некои личности немаат кому да му се доверат, па пишуваат овде и бараат совет. А оние кои имаат одвај 15 години и зборуваат, бараат совети, за нешто што нема слушнато и не помислува 30 годишна жена се посебна категорија. Не можеш да превземеш нешто против некој таков - ќе отвори нов профил со нови години и решена работа, форумот повторно ќе биде полн со личности под 18. (како мене :) ) :) :)
    Во превод, не мислам дека треба да биде :D
     
  18. sweetgirl92

    sweetgirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    1.868
    Според мене не треба да биде зашто со тоа само што ке ги принудеме малолетните да лажат за своите години не викам дека вака некој не лаже но така ќе биде принудени и никој нема да може да го спречи тоа :)
     
  19. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Не! Од проста причина што малолетните ќе ставаат лажни години само за да се зачленат. Јас немам 18, ама на теми како што се Секс, Брачни проблеми и сл. не коментирам. Не сум компетентна да кажувам некому како да си го реши брачниот проблем и затоа не коментирам. споделувам искуства или давам совет ако знам за нешто, ама сето тоа е само мое мислење. Не коментирам секаде само колку да се коментира...
    А и на малолетните понекогаш им треба совет од повозрасен, а тоа да не е сестрата или мајката. На форумот можат да го побараат!
     
  20. TinnaD

    TinnaD Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Јас мислам дека нетреба да биде +18 и се сложувам со WhiteAngel... :))