1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тренерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од aNy-to, 22 јули 2010.

  1. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    па срце ќе си купиш женски модел, сега сите женски тренерки долните им се како хеланки, истегани и со низок струк со убава ластика сепак убаво е за прошетка во тренерки под услов да се убави и убаво да ти стојат, со патичиња ммм за мерак а и машките обожаваат ДОКАЖАНО (стиснете ми се допаѓа оние кои што го знаат тоа) :lol: :lol:
     
    На tpandevska, Shpagetta, Mashni4ka и 19 други им се допаѓа ова.
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.712
    Допаѓања:
    150.521
    Јас спијам во тренерки,не носам пижами,ретко може да се случи таков феномен да се облечам во пижами со јагниња,цветичи,месечинки или мечиња.
    Тренерките ми се универзална облека.За по комшии,за во продавница,за вежбање,за во природа,за спиење,за по дома и сите што ги имам ми се за различна намена и тоа ги имам распоредено по бои.Светлите за по дома и спиење,темните за се останато и имам три пара,затегнати баш за вежбање,зиме плишани,лете три четврти или обични,памучни,тенки.Летово ми беа шалварите актуелни,ама не оние што висат помеѓу нозе.
    Ги обожавам,да можам и на факултет со нив ќе си одам. :D
     
  3. Night.Star

    Night.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    117
    Тренерки носам само кога одам на фитнес, многу ретко кога сум дома.
     
  4. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    На изглед убави ми се оние кадифените ама не би ги носела на себе.иначе обожавам памучни, подолги и пошироки и оние како припиени за тело ама исто долги.ептен ми се свиѓаат.мн сакам адидас тренеркии :D и пума највише :) баш, од неодамна купив адидас ама не беа оригинал, не ми се даваше нешо пари и испаднаа топ ептен убав материјалот беше. тренерки не би носела секаде, понекогаш за по дома и низ населба, до продавница и слично. и иам само 2 пара не ми требаат, доста ми се. :)
     
  5. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
  6. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    неќам кадифени само :)
     

    Прикачени фајлови:

    • zzz1.jpg
      zzz1.jpg
      Големина на фајлот:
      58,6 KB
      Прегледи:
      441
    • zzz.jpg
      zzz.jpg
      Големина на фајлот:
      35,1 KB
      Прегледи:
      441
  7. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Обожавам тренерки .. носам најмонгу на Адидас ... ! :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    На K4813 и rossonerka им се допаѓа ова.
  8. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    имам 4пара тренерки од кои едните ми се на адидас и понекогаш кога ќе ми текне одам на школо со нив, едниот пар си го користам за по дома (обожавам да сум во тренерки кога сум дома) а другите два пара така дремат во шкафот :D
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас Li-Ning долни си земав црни и ги возам секој ден веќе 2 месеца , и добро им иде :D
     
  10. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    Тренерки носам само дома и за вежбање затоа не ни купувам некој брендирани и скапи. Имам 4 пара едни сиви, едни розеви и два пара црни и сите се памучни.
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
  12. Snegulkaa

    Snegulkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    44
    Секогаш кога сум дома си носам тренерки. (еве и сега моментално :lol: )
    Најадекватни ми се .. барем за по дома :)
     
  13. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    330
    Пол:
    Женски
    Обожавам тренерки ги носам за по дома,за на вежбање,некаде кога патувам најкомотни се.Имам 3 пара тренерки во комплет и 2 пара само долни.Два комплета тренерки ги имам купено од стружанка плишани се дебелки за ова време и што е набитно мн се квалитетни,еден пар пролетни комплет тренерки горна и долни ги купив од nike и тие се покажаа супер сеа за сеа а само долните ги имам купено некаде од центар можно е да беше тера нова и ен се скапи.
     
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Уфф обожавам трењерки во нив најудобно се чувствувам кога ги носам.
    Морам да си кажам дека во трењерки се чувствувам ептен секси и привлечно посебно кога си ги носам оние потесние што не се широки. :o
     
  15. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Тренерки мојата втора кожа. Имам три пара комплет подебелки за сега и еден ко потенки, два ми се од најк и сум презадоволна од нив. Јес да се малку поскапички ама мене не ми е проблем да си ги носам повеќе сезони. Јас со нив си одам и до пазар или така за шеткање низ парк.Супер комотно нешто. Со убави патичиња и спремна сум. :)
     
    На Legadema му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Не носам многу,ептен кога треба да претрчам до некаде и толку :D Иначе си имам едни од адидас и нив си ги носам.
     
  17. Buttterfly

    Buttterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    776
  18. Isidora-Veles

    Isidora-Veles Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    124
    Трењери-незаменливо парче од шенската гардероба... Јас ги обожавам најкомотно се чувствувам во трењерки и патики... Имам 3 пара комплет трењерки и 2 пара долни.. сакам да прашам дали знате колкус е движат цените на трењерките на Пума... Барам некои докај 2000 ден било која марка адидас или пума бидејки на најк сигурно нема да се најде некое парче докај 2000 ден.. Позз ако сте забележале негдека пишете ...
     
  19. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Вакво нешто неодамна добив како подарок, баш моментално ги носам.Вршат работа :)
    [​IMG]
     
  20. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Во плишани во зима ми е многу убаво.. А во летен период сум во памучни. А мразам шушкавец! |( И сега си барам некои такви виснати,ама малку виснати не по земјата да се влечат :lol: