1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тренерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од aNy-to, 22 јули 2010.

  1. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ништо боље од адидас или нике тренерки само што на слаби не стојат многу убаво, пр. мене кога одам дека многу слаби нозете изгледа анорексично додека на пополнички поубаво стојат нема збор, за хеланки обратно на тие шо имаме послаби нозе поубаво стојат, на пополнички не толку како тренерки:)
     
  2. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Обожавам тренерки :) удобно слободно и комотно .... Немам брендирани не се решавав да вложам ама дефинитивно во најскоро време ќе си купам адидас или најк ... Многу поубаво ми изгледа девојка во добра тренерка и патика одколку некоја кич облека и накитена како елка :?:
    Не знам не можам да се замислам без тренерки за по дома за во град па дури кога ќе ми текне и за на факс. само прашање на време е кога ќе се избацам во дискотека со тренерки :lol: :lol: :lol:
     
  3. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    просто ги обожавам тренерките,неможам да се замислам по дома во фрмерки или пантолони,строго тренерки.И не само по дома си ги носам секаде :lol: како што кажа венди и на факс сум носела :lol: Порано можев да си одвојам повеќе од домашниот буџет за подобри тренерки кои секако траат со години,но сега купувам и небрендирани од локални продавнички :D врти-сучи само тоа да се носело :D
     
  4. Lilly8

    Lilly8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    288
    Имам повеќе пара, али едни што си имам најк не да ми се погодени насекаде си ги носам.Ептен си ги сакам :inlove:
     
  5. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    не сум обожавателка на тренерки и никогаш не носам освен на час по физичко бидејки морам , сите во тренерки се чуствуваат пријатно а јас непријатно :D
     
  6. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363
    Леле да можам и навечер би излегувала со тренерки...по цел ден сум во тренерки, на кафе по тренетки, на факултет...Многу сакам теренрки уф обожавам...Какво теренрки такви патики таква ташна...И да можам да си дозволам во годината да си купам два пара тренерки, патики и ташни(некој ќе рече оваа скренала толку пари за глупости ама пак не давам за фармерки, фустани)! 8)
     
  7. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Обожавам тренерки! По дома секогаш сум во тренерки. Кога одам во природа, до продавница, па ми се има десено и низ град во тренерки да се шетам :)
    Удобно се чувствувам во нив, да можам секаде би ги носела.
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    [​IMG]
    * кадифени со светкав елемент

    [​IMG]

    [​IMG]
    * црни Џуси Котур :inlove:

    [​IMG] :inlove:
     
  9. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Адидас тренерките се најубави бели или црни :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Lilly8 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Не носам. Воопшто не сакам тренерки... Имам два пара, едни комплет од Адидас а другите ми се од не знам каде и само долен дел има. И ми стојат во плакар не чепнати. Единствено носам ако одам на планинарење.
     
  11. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Многу сакам тренерки и редовно си ги носам за по дома. Удобни се, а дома ми е најважно да се чувствувам удобно. Имам повеќе пара, најчесто во бела, црна и сива боја.
     
  12. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Многу ретко носам но имам желба да купам некои од најк или адидас=)
     
  13. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Обожавам тренерки. Најкомотно си се чувствувам кога ги носам. Сега во лето малку ги запоставувам.. знам има и такви кратки некои (до коленици на пример) ама не можам да ги носам сега на +40 степени. Може понекогаш навечер кога ќе залади .. тогаш милина :)
     
  14. Lina92

    Lina92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    29
    во тренерки ми е нај удобно и ги имам прилично да кажам во сите бои
    и кога си купувам тренерки гледам да се памучни со многу малку ликра за да не ми се прават упки :)
     
  15. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    имам и ги носам, сакам убави тренерки за лежерно шеткање :) и мислам дека секој треба да има во својот плакар барем еден пар тренерки :)
     
    На Lina92 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Најкомотни се.. :D Ги обожавам :)
     
  17. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    да има како со нив би одела баш секаде,јас мислам дека сум од поретките девојки кои имат повеке пара тренерки отколку штикли или фармерки...
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  18. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Доста често ги носам,секакви само да не се од кадифе се ежаам од тој материјал уффффф.Посебно од првите што се
     
    На KremBanan4e му/ѝ се допаѓа ова.
  19. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Не мисли толку Зоза зашто во грешка си не си единствена :)

    И јас имам цел куп тренерки ... (и пижами), омилена облека ми се ... језда претежно долни тренерки си купувам, тесни широки, долги, кратки, развлечени, лесни, лелеави, мекииии .... удобна тренерка си е удобна тренерка, и да ги соберам сите други парчиња облека и штикли и се на една страна, а тренерките и пижамите на друга страна, погодете кој куп ќе биде поголем :rofl:

    Тренерки кои ми се марка(најк) имам само едни, долни и тоа подарок ми се. :)

    Това би било това.
     
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.514
    Пол:
    Женски
    Мразам тренерки. Имам едни кои ги купив лани чинам. И тоа ги купив зошто беа многу ефтини, а преубаво ми стоеа, но можам на прсти да избројам колку пати сум ги облекла. Можеби од мала ми останало навика мајка ми секогаш не дотеруваше, а тренерки не се подразбираа во дотерувањето, па по дома не носам ни сега. И за излети носам хеланки, не тренерки. Едноставно не ги сакам, можеби и дека не носам патики :$
     
    На Barbie-mwa му/ѝ се допаѓа ова.