1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тренерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од aNy-to, 22 јули 2010.

  1. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    ах ги обожавам :inlove:
    сеа летово потешко,ама од есен душата ќе им ја извадам,ми фалитеее :(
    ама затоа пижамките ми се овде :D
     
  2. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Имам неколку пара, обични за по дома, удобни ми се и ги влечкам натака-навака.

    Пред година дена си купив Најк црни, убави за по другарки, излети, прошетки ги платив скоро 5000 денари од Најк во Соравија, но косата ми се крена кога во Шутка истите, потполно истите и материјал и модел ги видов и чинеа 1500 денари. Срце ме болеше, но што да правам било-поминало но од тогаш се заколнав дека тренерки од Најк или Адидас продавница не купувам, ќе си купувам од Шутка и Бит-пазар и гајле ми е ;) . И онака не ги носам многу-многу но ете купив еднаш поскапи и се изгорев, ама затоа памет за следен пат :) .
     
    На al4e му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Имам едни Пума розеви што ми се мали веќе :worried: и едни црни од пазар. И ги носев единствено на физичко и сега за до продавница во зима. Дома носам константно пижами, ништо друго :D Ако ми доаѓаат гости едвај се тегнам да облечам тренерки, а пред другарки некогаш па и не облакам :wasntme: најубаво ми е во пижамчиња
     
  4. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Најчесто тренерки носам за по дома и тоа кога е постудено,а во летниот период целосно ги одбегнувам!
    Вистина е дека се удобни за носење и од тие причини си сакам по дома да ги носам за да се осеќам комотно,но морам да признаам дека не сум некој голем обожавател на тренерки! Ретко купувам тренерки и имам само 2-3 пара кои ги носам кога идеме на излет,на прошетка и сл. на места каде си личи да се оди по спортски!
    Последните што ги купив се исти ко хеланки, со низок струк и тесни, во сиво розе...не се лоши само кој да ги носи?!?! Не ми прават мерак :tmi:
     
  5. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Тренерки обожавам да, за по дома, за на кеј, за релаксација, во природа и слично, да да..
    имам неколку пара, душа им извадив! :)
     
  6. Faxon

    Faxon Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    14
    Девојки, тренерки и танга е најубиствена комбинација што можете да ја направите :devil:
     
  7. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.835
    Пол:
    Женски
    не ги сакам баш многу ги носам само кога морам најчесто за први мај и слични излети имам само еден пар адидас ептен тесни ( и не личат баш на тренерки-затоа и ги купив ), сиви со циклама и морам да признаам ми се допаѓа како ми стојат
     
  8. Aniche

    Aniche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    20
    Тренерки носам по дома, за пешачење, возење точак, вежбање. Имам само памучни и си ги обожавам. Најубави тренерки дефинитивно имаат во Адидас. Абе коска се.
     
  9. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Обожавам тренерки...Најкомотно се осеќам...
     
  10. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Често. Од секоков, мада памук си е памук... :D А имам и неколку пара плишани кои ги обожавам!!
     
  11. K4813

    K4813 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    9
    Тренерките ми се најомилена облека ги носам за на училиште посебно кога имам физичко (сите ги носат во чанта и се пресоблакаат за на час ,а јас си сум спремна уште од дома),по дома, за надвор едноставно за секаде првите марка тренерки ги купив од пума долни црни со горна бела супер се ептен ми се погодија ама ги платив доста (6000 ден.) лани си купив од најк малку поевтини од овие од пума ама за никаде се, памучни демек ама малку да ги поносам (саат, два) и одма се шират и се прават коленици
    Сега пред почетоков на учебната година ќе си купам уште некој пар едноставно не можам без тренерки и патики За жал не можам да си нарачам од интернет странициве на најки пума адидас никој не носи во Македонија
     
  12. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    поодамна ги меркам тренерките адидас со знакче на милан али што е многу многу е .. па така да во план сум да си земам адидас долу црна горе бела :)
     
  13. Lady-Love

    Lady-Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    32
    Не обожавам многу да носам тренерки за по дома,бидејќи повеќе кон пижамите сум настроена :P
    Мразам плишани и шушкавни!! :envy:
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Тренерки носам само кога сакам да се чуствувам опуштено и ме нервира да се дотерувам а не излегуваме некаде далеку , кога ќе одиме во природа, и за на физичко не носам по дома тренерки бидеќи многу си ги сакам пижамите :lol: И не носам често поретко и имам 2 пара :)
     
  15. WinnieThePooh

    WinnieThePooh Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    201
    Help me! Сакам да најдам Карра тренерки..незнам каде се продаваат..
    btw Прашувам за во Прилеп :)
     
    На t.w.e.e.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Тренерки...Ги носам,ги сакам. :)

    Пред некое време имав памучни тренерки и онака во бутикот ми изгледаа прекрасно,убаво ми стоеја и немаа баш така ниска цена за нивниот квалитет (неквалитет :o ) Така задоволна си ги купив.По второто облекување се растегнаа и личат на вреќи. |( Сега фаќаат прашина,за ако некогаш се најдат на часовите по спорт.

    Потоа си купив адидас црни,од тие свилен материјал што го викаат и сум многу задоволна. :inlove:
    Ама сакам да имам и плишани. :wasntme:
     
  17. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Премногу ги сакам.
    Сакам секаков материал,само плишани не ми се по ќефот иначе се друго носам.
     
  18. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас си носам тренерки за дома, а материјалот сакам да е памучен :lol: :lol:
     
  19. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Имам 2 пара тренерки. Едните се црни долните, а горната бела. Памучни.
    А другите се сиви, ги зедов пред некоја недела во Теранова во Скопје, 2000 денари. И тие се памучни, горната си е малку подебелка. Но многу ми се убави. Убаво ми стојат, да си се пофалам :$
    Едвај чекам да застуди да ги носам.
    Си носам тренерки и на училиште, кога имам физичко, секако :) и за прошетки. Се чувствувам најкомотно во тренерки. Најубаво ми е.
     
  20. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    [​IMG]
    Ги носам многу ретко, за по дома или за по пат.