1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трепки

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 11 март 2010.

 1. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Девојки помагајте... вчера си скинав трепавици односно не цели али ако исечени ми се.Го направив тоа со онаа ножичкана за виткање на трепавици и на левото око малку ми се поткинати дури не се приметува ама на десното мн се приметува пошо се во средина и кога ке ставам маскара ми се познава.Кажете ми како да ги пораснам пошо другата недела се сликам за на табло несакам да ми се познават ајде плсс за совет ... ;( а може ли да се случи да не ми пораснат?
   
 2. bibs

  bibs Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  13
  :D и мене ми се има случено не се секирај :) ке ти пораснат ама баш до другата недела... ама има и за тоа решение ;) на пример можеш да одиш во салон да ти стават преубави вештачки не е многу скапо јас платив 20 денари од праменче а ставив по 5 на едно око ама барем еден месец уживав :D или ако си креативна и вешта купи си од парфимерија вештачки трепки и посебен лепак (и ова го имам пробано трепките ги купив 50-60 денари а лепакот 80) и стави ги е сега мој совет ти е сама ако лепиш да не ги лепиш целите туку да ги пресечеш на пола и да ги залепиш половинките на крајниот агол од окото вака нема да ти сметаат и поубаво изгледаат не ти е ова некој проблем види што ке направиш па пиши ни како испаднало поздрав ;) еј заборавив ако лепиш сама гледај на youtube има клипчинја за лепење на трепки дома
   
  На love-cat19 и MartinaSk им се допаѓа ова.
 3. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  знаеш не сакав да ставам вештачки инаку мене одма ми текна да ставам али да ти кажам ке пробам во секој случај а сакав да те прашам од прилика за колку време ти пораснаа пак ?
   
  На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  Леле немој да ставаш надградба на трепки страшно ке се зезнеш. Сеуште се ежам кога ке помислам на моментот кога морав да ги кубам тие што сами не ми паднаа.... уфффф гадно, пола трепавици си ги искубав, а и тие со ми останаа беа мали и никакви :Down:
   
 5. bibs

  bibs Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  13
   
  На avita му/ѝ се допаѓа ова.
 6. bibs

  bibs Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  13
  знаеш не сакав да ставам вештачки инаку мене одма ми текна да ставам али да ти кажам ке пробам во секој случај а сакав да те прашам од прилика за колку време ти пораснаа пак ?[/quote]

  јас сум со малер ги имам и изгорено со запалка хаххах и веѓи и трепки се изгорев ама незнам колку време им требаше да се средат не многу не се секирај
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  Абе на само што ми штрчеа, туку кај што ми паднаа вештачките ми беа многу ретки, и цели ми беа никакви ;(
   
 8. Milickaa

  Milickaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Си земав денес трепавици и сега незнам како да си ги ставам односно залепам ај ве молам казете ми како се лепат и со што посо лепакот е на нив малку ....
   
 9. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.170
  Jas pak imam problem mn mi se mali trepkite. Ne mi e nekoj problem ali znaete sakam i ja da imam ednas barem dolgi. sea kupuvam maskari za izdolzuvanje ama nisto. A nesakam vestacki trepki. Dali nekoj znae nekoja finta za izdolzuvanje?
   
 10. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Хахаха епа едиствена финта ти е маскарата :D :D
  Не знам јас прилично имам долги и виткани трепки, многу убави, сама се испофалив :lol: , ама сепак ствам римел за зголемување и ми се прават бетер од вештачки. А римелот што го користам не е воопшто скап на пазар е 120 денари голден роуз на него пишува 4 x volume :D
   
 11. marina22mk

  marina22mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  51

  Нареден пат немој да ги кубиш :D Ке земиш крпче ке го натопиш со топла вода и ќе го држиш на трепките неколку мин. Лепакот ке попушти и лесно ќе ги извадиш, јас така ги вадев ;)
   
 12. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  женски слушнав дека со рицинусово масло се мачкале трепките за да се згуснат и пораснат? дали е тоа вистина и ако е како се мачкат има нешто посебно или на вечер пред спиење?
   
 13. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  И јас така сум слушнала, дека се мачкаат пред спиење и дека било ефикасно.Јас лично не сум пробала, ама нема да биде лошо да пробам
   
 14. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Имам придолги, ама бледи трепавици.
  Ги сакам на страна... 8)
   
 15. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  еве јас 3 дена ги мачкам на вечер пред спиење со рицинусово масло ама сега за сега нема никаков ефект ке видиме потаму можи многу рано е... ама поќе сакам да ми се згуснат и малку подолги... па ке видиме со ќе се случи.. :)
   
 16. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  7.873
  Пол:
  Женски
  И јас ги мачкам со рицинусово масло некое време,ама еве налетав по интернетов на еден нов рецепт па планирам и тој да го пробам. :)

  Еве го рецептот

  Во 2,5 дл. врела вода ставете 25 гр чај од листови на коприва.

  Оставете да се олади дваесетина минути а потоа процедете ја течноста.

  Процедената течност измешајте ја со голема лажица рицинусово масло.

  Навечер мачкајте ги трепките со оваа смеса а наутро измијте ги со ладна вода.

  Внимавајте на тоа внимателно да ја нанесувате оваа смеса за да не дојде до слузницата на окото.
   
 17. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  а имаш некое подобрување од рицинусовото масло или ништо??
   
 18. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  1.888
  Ајде пробајте па кажувајте резултати и јас сакам барем малку да ми бидат подолги.
  Онака ми се густи ама кратки ми се :(:(
   
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.334
  Допаѓања:
  80.193
  Пол:
  Женски
  маслиново масло мислам дека помага при растот на трепките :)
  инаку почнав да ставам безбојна маскара секоја вечер пред легнување и ги прави некако поцврсти
   
 20. VikiToO

  VikiToO Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  52
  Да се мачкаш само со маслиново масло или се меша со некои други состојки .. Ако сакаш да ми кажеш нешто повеќе за тоа ... плс :)