1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трепки

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 11 март 2010.

  1. Sweetheart-baby

    Sweetheart-baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Трепавици

    Би сакала да знам со каков лепак ги лепите вештачките трепки зошто на нив има многу малку лепак? :)
     
  2. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    Трепавици


    И мене ова ме занима ? :) Некој? :)
     
  3. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Трепавици

    По салониве сум видела го користат од Depileve [​IMG]

    http://depileve.com.mk/index.php?pa...&pop=0&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=mk

    Ама незнам каде се продавда. Мислам дека го нема во малопродажба, туку ако имате некој познат во козметички салон, а го нарачува за свои потреби, па да го замолите да нарача една тубичка и за вас.

    А еве како се нанесуваат:

    http://www.youtube.com/watch?v=2_c0LI-gr64


    http://korzo.mk/stil/ubavina/338-kako-se-stavaat-vestacki-trepki
     
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Луѓе вие не сте виделе трепки ко моиве, дури и професионален шминкер еднаш ми рече нема спас за тебе :rofl:
    Прво сите трепки си имаат различна големина, второ што сите се на различни страни и трето и најбито ИЧ не ми се виткаат трепките. Катастрофа :)
    Ги виткам со она за виткање трепки кое не знам како се вика и ми трае тоа 2 мин, сум ставала маскари од Лореал и Мејбилајн и џабе исто ми е дал сум ставила од пазар маскара или некоја од 1000 денари мене ми изгледаат шлакнато трепките.
    Се откажав веќе немам убави и то е то.
    Е не сум ставила вештачки, не сум за тоа, да не ми се појави реакција некоја. Така да почнувам да ги засакувам трепкиве кои се секоја приказна сама за себе 8)
     
  5. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Од кај да купам убави вештачки трепки и колку пари се ?
     
  6. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    си имав ставено трепки во салон 400денари убо ме бричнаја :D но лепилото со кое што ми ги ставија издржа една недела мн.слаби лепила користат и други пријателки мои со имаат ставано се пожалаа трепките си ги чувам воопшто не ми се оштетени но незнам каде на најдам лепило за убаво да си ги ставам и да ми траат подолго време :(
     
  7. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Kога ставате трепки во салон,треба да ги пазите многу.Tреба да внимавате дури и кога ставате крема за лице,зошто се одлепуваат од маслата што ги има во кремата.Oд вода немаат гајле. :D
     
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    да јас сум сведок за тоа :) но колку и да пазиш верувајте слаби лепила имаат и одма се одлепваат но преубо изгледаат ;)
     
  9. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.461
    Допаѓања:
    22.803
    Пол:
    Женски
    И јас имам ставено вештачки трепки, моите 520 денари (снопче било 20 ден.) ме фатија |( :lol: , ем што не беа некои да се импресионираш ем траеа само една недела и тоа не ставав маскара врз нив :( . Ај некој ако знае нека каже каде се продаваат убави трепки, целосни не на снопче и колку пари се :?:
     
  10. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    има во добро снабдените пафимерии ќе се потрудиш ќе најдеш моите беа цели не гранчиња и мн.убаво седеа само што брзо ми се одлепија сега си барам лепило некое специјално за трепки да си ги ставам зошто воопшто не ми се оштетени... ;)
     
  11. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Дали знаете дали постои некој препарат или нешто слично за премачкување на трепките на пример кога сум дома и немам римел,за зацврстување или зголемуванје на густината на трепките ?! :)
     
  12. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Користев регенератор за трепки, не сум баш сигурна но мислам дека од орифлејм го порачав. Трепките ми пораснаа ко луди, на едно излегување дури страшна бев со толкави трепки, па престанав да го користам :D
     
  13. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Хахаха леле мајко,абе мене супер ми е должината ама мислам дека од ставање секојдневно маскара малце минимално како да ми се подредчени а не сакам,сакам долги ама и густи :)
     
  14. topce25

    topce25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    48
    има мн убави вештачки трепки во космо во секакви варијанти ретки густи долги кратки со светки без светки абе милион комбинации снопце не снопце шо ви душа сака а плус ич не се скапи 270 денари и внатре си има и лепак ;)
     
  15. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Bелат дека од рицинусово масло да ставиш пред спиење секоја вечер имало ефект,исто така и од вазелинот. штрумфета можеш ли да ставиш слика од тој регенераторот? :)
     
  16. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Секако :)
     

    Прикачени фајлови:

    • 10738_1.png
      10738_1.png
      Големина на фајлот:
      82,4 KB
      Прегледи:
      313
  17. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Има ли некој правено надградба на трепки? Убави и долги трепки имам јас, ама сакам уште подолги и погусти да ми бидат...Дали ќе си ги оштетам моите трепки ако направам надградба?
     
  18. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    во последно време бев загреана да ставам , ама се попишманив на другарка ми и траеа само една недела , а и не беа бог знае што :?:
    инаку незнам ни каде да нудат квалитетни , нашето студио не нуди таква услуга :|
     
  19. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    200 кошта само на горните трепки да ти стават наградба, но мене ме интересира дали ќе се оштетат моите, природни трепки, па после како искубани да ми бидат? :lol:
     
  20. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Едно девојче од кај мене имаше ставено надградба и коментарот и беше Веќе никогаш ми испопаднаа моите трепки,ќе си купувам од тие од пазарче што се лепат,барем моите ќе ми останат.Па сега размисли