1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трепки

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 11 март 2010.

  1. PinkPanterka

    PinkPanterka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    499
    Допаѓања:
    142
    Имав ставено трепки и многу ми е криво затоа што ми се уништија и проретчија,тоа беше пред 2 години и уште неможам а си ги повратам моите густи трепки,не препорачувам на никој да става :!: :sweat: ;( :(
     
  2. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    Ако имаш долги и убави трепки немој да ставаш надградба бидејки можно е да си ги искубес твоите ти кажувам од искуство.Јас имав ставено вешстачки трепки и ги носев некаде околу 1 месец.но со текот на времето ти почнаа да паѓаат и тоа секој ден си наоѓав на јастукот по едно снопче и тоа заедно со моите...Највероватно од вртење со главата по јастукот и лепот се одлепува и така да мн малку трпки ми останаа после кога ги извадив.Најдобро купи си во парфимерија трепки и лепак и залепи си ги сама и после можеш да ги намокриш со вода и тие сами паѓаат а секако твоите трепки остануваат.Или стави повеќе пати маскара и трепките ке ти бидаат како вештачки
     
  3. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Strufeta93, колку време го користеше lash booster? :^)
     
  4. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Па мислам дека пред една година го порачав не ми е баш нов, но навистина трепките многу раснат од него. Незнам сега дали го има, не сум го сретнала од скоро во каталозите, но не ставам често од него па затоа сеуште имам.
     
  5. Allma

    Allma Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    iakreno NITU IMAM TREPKI UBAVI NITU ZNAM DA STAVAM MASKARA.JAS LICNO VEKE 2 I POVEKE GODINI NOSAM VESTACKI TREPKI MEGUTOA VO GRABICA NA NORMALA,NA POCETOKOT NA OKOTO SNOPCINJA NA SMALL A POTOA NA KRAEVITE NEDIUM I TAKA E SO GODINI.
    Moite trepki se mali sitni i kako strea i nema sto nemam ptobano od maskara od pazarce dao DIOR ama nemam trepki i se e dzabe.Treba da znaes samo da gi odrzuvas i se e vo red,JAS EDNAS SE POJAVIV BEZ TREPKI VESTACKI NA RABOTA STO SITE MISLEA DEKA SUM BOLNA,
    Slobodno stavajte trepli ne precat
     
    На JessieEM му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    А да ве прашам,

    ако некој гледал видеа на јутуб за нанесување трепки и слично, ако сакам на пр за вечер да имам трепки, ги ставам пред да искочам, и кога ке се вратам ги вадам трепките со топла вода на памукче а не после една недела/месец. Така може?
    Значи во никој случај не спијам со нив и слично..туку само за една вечер..си ги лепам сама дома, и после кога ке се вратам.....
    Смее така?
    Има опасност од откинување на вистинските трепки??
    Што мислите??
     
  7. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски

    Може :) Поголема опасност од откинување на трепките има ако ги ставаш во некој козметички салон и ти ги лепат сноче по снопче... вака цели ако си залепиш, помала е веројатноста да ти се откинат и твоите трепки... сеа може кога ќе ги вадиш да ти паднат 2-3-4-5 од твоите трепки :D ама тоа не е ништо :) Секако зависи и од лепакот, колку е силен и дали е онаков што се тегне (како мастика) или е цврст.. Од цврстиот поголеми се шансите повеќе твои трепки да ти паднат при вадење на вештачките...

    Еве ти еден туторијал :)

    <object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/akQ0oNIfkBg?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x402061&amp;color2=0x9461ca"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/akQ0oNIfkBg?fs=1&amp;hl=en_US&amp;color1=0x402061&amp;color2=0x9461ca" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>
     
  8. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    ти ме зезаш? како тоа да ми паднат 3-4-5, ма и едно трепче да ми падне ке плачам ке кукам :D :rofl:
    како што ми се шлакнати трепкиве уште тоа ми фали :D
    да за лепакот ке внимавам, ке си ставам на рака и ке го пробам, имам гледано видеа како се нанесуваат треба да се почека пола минут-минут да стане лепакот таков ко мастика па потоа да се нанесе..и ке гледам да не е некој прејак нормално..
    али како да ги извадам?
    имам чуено некои со топла вода викаат, други друго.. мн ми е страФ моите да не се откинат :sweat: :worried:
     
  9. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски
    ^^ Епа сеа неможе без ич бе девојче, не е ова магично стапче, стави извади и пак се на место :D
    Ако сакаш вештачко, ќе си ги трпиш последиците од истото :) тоа е... на жалост неможе да ти останат трепките цели без ни една да ти падне при вадење на лепакот... лепак е тоа, не вода :P .. кога ќе се почешаш за очи па ќе ти падне едно две а не па лепак да вадиш :D Како сакаш твое си е тоа, али не очекувај дека ќе ти останат цели без ниедно трепче да ти падне. :)

    А лепакот, па да со топла вода мислам дека се вади, али за секој случај најди си на YouTube некој туторијал како се отстрануваат вештачки трепки... :!:
     
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Моите трепки не се толку очајни, би сакала да се подолги малку, ама што е, тука е.
    Еднаш во животот си ставив надградба со снопчиња.
    Катастрофа |(
    Убаво беа наместени, квалитетен лепак, убаво стоеја.
    Но... јас не можев да ги истрпам.
    Значи убави се само првиот ден.
    После, не можеш да си измиеш лице на раат.
    Шминката наместо 5, ја вадев 15 минути, со крајна внимателност и трпение.
    После едно ставање маскара, веќе се тотално упропастени.
    Ги извадив сама, насила, за 3 дена.
    И повеќе никогаш надградба.

    Си купувам вештачки трепки за една употреба, средна должина и не многу густи.
    Си имам специјален лепак од дури 100 ден. :D и кога ми се сака си ги лепам и навечер си ги одлепувам.
    Стојат поубаво, похигиенски се, полесни за употреба.
    И тоа е тоа.
    Нивното нанесување ми е btw доведено до совршенство, благодарение на youtube туторијали ;)
     
  11. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Трендафилке со најобични трепки ова? Мислам, оние од пазар така? А лепакот од каде го зема? :^)

    Јас за матурата имав вештачки, на козметичар ми ги ставија, првиот ден стварно убаво беше, ама ко се вратив дома негде со трепка негде без трепка, ужас. |(
     
  12. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Обожавам долги и густи трепки :) Моите претежно се долги и никогаш немам ставано надградба.Ама ме фаќа мерак да пробам и јас од овие вештачкиве трепки да видам како ќе ми стојат.
    Другарка ми си купила пред некој ден од Бит пазар вештачки трепки за некои 30-40 ден :lol: :D Тоа едно лепило цементирано :x А и трепките некако како пердуви ми изгледаа ептен густи, претерано вештачки..кога ги проба се изнасмеавме ..епа колку пари толку музика :D
    Инаку сакам овие од Космо да ги пробам , гледам не се многу скапи таму :?:
     
  13. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Да, најобични трепки, една пократка, една подолга, баш такви се.
    Ајде да стигнам дома, ќе ги сликнам и лепакот исто и ќе ги постирам да ги видиш.
    Лепакот е од пазар.
    Супер лепи, одличен е.
    Не се оштетуваат трепките, јас моите си ги оштетувам повеќе зашто имам одвратна навика да си ги чачкам со прстите.
     
    На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. dominantna

    dominantna Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Еј а знае ли некој, некој совет за расненје на трепките? Зс имам пробано многу скапи маскари за волумен и долги трепки и нисто... многу ми се куси ве молам ако знае некој нека ми писе :)
     
  15. dominantna

    dominantna Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Еј а знае ли некој, некој совет за расненје на трепките? Зс имам пробано многу скапи маскари за волумен и долги трепки и нисто... многу ми се куси ве молам ако знае некој нека ми писе :)
     
  16. la-chicka

    la-chicka Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    1.336
    Допаѓања:
    1.571
    Пол:
    Женски

    Оди неколку страни наназад, ќе видиш Штрумфета има постирано еден гел во вид на маскара од Орифлејм :) ... можеш тоа да си го купиш, она кажа трепките многу и пораснале, а ако сакаш по ефтина варијанта мачкај ги секоја вечер со рицинусово масло :)
     
  17. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Јас имам лошо искуство со вештачките трепки.Кога бев невеста ставив надградба н атрепки во снопчиња,ми траеја неколку дена и почнаа да ми сметаат па затоа јас сама едвај ги тргнав.Моите трепки станаа ептен ретки,немав ни половина од трепките што ги имав пред да ги ставам.Така да јас не препорачувам надградба на трепки од лично искуство. :!:
     
  18. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Јас си ги обожавам трепките затоа што ми се густи и долги, па кога ќе се нашминкам и ќе ставам римел, ме прашуваат дали ми се вештачки. Иначе на братучетка ми и лепеше Дадар за свадбата и и беа преубави. Воопшто не се познаваа дека се вештачки. густи и беа и не многу долги.
     
  19. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    трепки обожавам.. го разубувуваат лицето и одма стануваш секси
    [​IMG] :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На pufi-cufi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.567
    Пол:
    Женски
    Еве ми ги трепките, не ми замерувајте за веѓата ама ова е од пред 5 год. кога ги исчупав страшно, па морав да ги цртам. :$
     

    Прикачени фајлови:

    • okce.JPG
      okce.JPG
      Големина на фајлот:
      319,7 KB
      Прегледи:
      248
    На pufi-cufi, FBI, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.